Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Dobrý zvuk nesnese kompromisy. Tedy. Většinou.

Dobrý zvuk nesnese kompromisy. Tedy. Většinou.

Anonym (13.11.2010 00:00:00)

Pokud čtete články tohoto serveru, dá se předpokládat, že jste technicky zaměření. O tom, zda jste hluší, či máte sluch jemný jako netopýři, ale nevíme vůbec nic.

Ivan (13.11.2010 08:48:52)

Jsem zvědav zdali se strhne stejná vlna kritiky jako minulý týden. Článek je více než pravdivý a ze života. Dokonce i ta pasáž s manželkou - skutečně to tak funguje. Očekávám, že všichni ti co "nemají a chtěli by mít" budou článek hanit, kdežto ti co "mají" psát nebudou, protože oni "mají" a nemají důvod někoho přesvědčovat. A tak vznikají nevyvážené diskuse. Ale ze života. Koupil jsem si před léty domácí kino SONY. Značka kvalita. Pěkně jsem to nainstaloval, postavil subwoofer, rozhodil mikrobedničky po celém pokoji a kochal se filmy. Pak jsem si chtěl koupit HDD rekordér. Sousedé si koupili celou sestavu - také SONY. Náhodou jsem se v té době dostal do hifistudia a tam jsem vysvětlil, že bych chtěl nějaký receiver 5+1 (zesilovač a rádio v jednom) a k němu rekordér. Pán neprotestoval, posadil mně do křesla, zapojil receiver a bedny. Byl jsem unešen. On však šel dál a nabídl mi, že mi pustí jen stereo zesilovač (tedy 2+0) a CD přehrávač. Protestoval jsem, že to je zbytečné. On však trval na svém. Jakmile ten zesilovač pustil, tak jsem se málem počůral a běhal mi mráz po zádech. Byť cena receiveru a CD byla vyšší než zesilovače a CD, tak zvuk byl nesrovnatelný. Celé jsem to přinesl domů a zapojil vedle mého starého SONY a pustil stejnou skladbu. U nové sestavy jsem měl dojem, že zpěvačka je se mnou v pokoji. U SONY jsem měl pocit, že poslouchám hudbu od sousedů přes zeď. A to mám doma výrobky nejnižší High End řady. Ani se nesnažím domyslet jak hraje vyšší a nejvyšší řada!

Jirka (13.11.2010 12:00:24)

Dobrý den. Děkuji za pěkný a hlavně jak již bylo zde napsáno,hodnotný a pravdivý článek. Jsem jeden z těch,co se honil za tehdejší,mnou dosažitelnou kvalitou reprodukcí hudby.Stavěl jsem si zesilovače,bedny a různé jiné věci kolem muzyky.Nakonec mám z té doby doma ještě zesilovač Tranziwat 140 Studio.Do dneška funguje.Také jsem si stavěl reprobedny podle plánů které mám stále doma.Tenkrát to bylo něco a já jsem je dělal pořádně a podle návodu.To bylo slávy,když jsem je zkoušel.Byl jsem v tu dobu ženat a tak jsem rodinu poslal ke kamarádce na pokec a já zkoušel co jsem právě dokončil.Lidi.To byl nářez !!!!! Pravda.Sousedé z toho nadšeni nebyli.Podotýkám,že to bylo za hluboké totality.Cd přehrávač teprve šel pomalinku na trh.Ten jsem zakoupil také.Do dneška mám všechna zařízení doma a chtěl bych podotknout,že všechna jsou plně funkční!Kotoučák,kazeťák,gramec(to bylo tenkrát unás špička) + CD.Byl jsem šťastný že jsem měl jakš takš kvalitní poslech.Bedny byly třípásmové s kalotovímy reproduktory.Šťastný a spokojený jsem byl ovšem jen do doby,než jsem se dostal k jednomu známému který měl doma Technikse a Pionýra.Bylo to něco a to měl u toho grafický ekvalizér.Do té doby jsem to neviděl.Bydlel v baráku a ekvalizér mu přijel sladit nějakej machr z Prahy.Tak to byla darda.Ty bedny.Úžasný. Byl jsem přímo šokován ale pak jsem si řekl.Na top hochu nemáš.Tak buď spokojený s tím co máš.Bylo nás tenkrát v té době poměrně dost co jsme stavěli různá zařízení a pořád dokola je vylepšovali.To bylo hodin.Dneska už to nemá cenu.Je to všechno jinak a já osobně nejsem spokojený se zvukem co dneska ta zařízení vydávají.Říkám si že jsem asi už chluchý ale mě to připadá jako z kýble.Možná se mě to doopravdy zdá.Pokud sio chci vychutnat pořádný poslech,volím dneska spíše sluchátka.Ale občas si pustím i moje staré nahrávky a zavzpomínám.To byla stejně krásná doba. Snad jsem Vás neotrávil.Tak to bylo. S pozdravem,Jiří.

Ivan (14.11.2010 19:17:45)

Je to k nevíře, ale stále vychází jeden časopis a téměř v každém čísle je návod a rozpis součástek na nějaký "super" zesilovač. Nechápu koho může ještě bavit stavět si vlastní zesilovač. V porovnání s kvalitní technikou jsou ty domácí zbastliny asi docela šrot, ovšem ti lidé si myslí že mají doma něco fantastického. Však to tady někdo píše, že to zní jako z kýblu...

Ivan (14.11.2010 19:50:16)

Pro zajímavost http://technet.idnes.cz/test-reprosoustav-ktere-zmeni-obyvak-na-koncertni-sal-nejlepe-hraji-ty-nejlevnejsi-gmg-/tec_audio.asp?c=A101109_170619_tec_audio_nyv

Nali (16.11.2010 23:53:58)

Hehe,to je dobrej odkaz tohleto. Trapnější test jsem ještě neviděl.

Pedro (14.11.2010 22:35:58)

Tak jsem zase po dlouhý době položil klasickou analogovou gramofonovou desku na gramo vlastní konstrukce postavený asi před dvaceti lety (s přenoskou Audiotechnica 20Hz - 20kHz +/- 1dB) zvuk prohnal přes zesilovač podobného původu aby nakonec vyvěral ze zhruba stejně starých asi 250 litrových poslechových monitorů z nějakého studia nebo režie. A věřte, že violoncello zní jako violencello. A je mi úplně fuk, co kdo říká, protože psi štěkají...

JirikDrak (13.11.2010 15:47:43)

Velká pravda je hlavně v oné "nákaze" kvalitním zvukem, před lety jsem se prakticky náhodou dostal k soustavě recieveru Onkyo a 5.1 reproduktorů Elac (o ani jedné značce jsem předtím neslyšel), a od té doby trpím, když mě někdo nutí poslouchat hudbu na 2.0 bedničkách za dvě stovky, nebo nedej bože z notebooku.

anonym (17.11.2010 04:09:31)

:) I já jsem propadl ve své době Onkyo 5.1 recieveru a cca metrovým 3 pásmovým dřevěným reprobednám ... Posadit se a poslouchat, nádhera . A dnes ? Jsem rád že mám pod stolem šuťáky za 1000Kč , protože nikomu z ženského osazenstva význam kvalitní aparatury vůči zabranému prostoru nevysvětlíte ...

sfsdfsd (14.11.2010 14:25:14)

Skvělý článek, děkuji za něj!