Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Přivítejte jednotné nabíječky pro mobily

Přivítejte jednotné nabíječky pro mobily

Anonym (3.1.2011 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: Android je ohrožen čínským trojanem skrytým ve hrách -- Microsoft varuje, útoky na Windows probíhají přes Word -- a více...

Nargon (3.1.2011 19:53:00)

Hmm, jednotne nabijecky jsou sice pekna vec. Ale ten konektor se mi nelibi. Je to USB a tam je nastaven limit proudu max 500mA. Co jsem ted koukal na moji nabijecku, ktera ma "kulaty" konektor, tak dava 5V a 800mA. Takze s novou nabijeckou bych ho musel nabijet dele. A to se mi zrovna nelibi.

Karel (3.1.2011 20:09:13)

Tvoje starosti bych chtěl mít.

Bzum (3.1.2011 21:54:24)

Moje USB nabijecka dava 5V/1000mA, tak bych to jako problem vubec nevidel.

Nargon (4.1.2011 10:28:58)

Neni problem v nabijecce, ale spis u pocitacu a primo v mobilu. USB port by mel byt vybaven obvodem, ktery meri odebirany proud. A pokud proud presahne tech 500mA tak by to melo ten port odpojit. (vsude pisu melo, protoze jsem to nezkousel jak se to ve skutecnosti chova, ale podle specifikace usb by se to tak melo chovat) Takze kdyz by se ten mobil snazil z pocitace vytahnout vice jak 500mA tak by melo dojit k jeho odpojeni. Takze kdyz je mobil pripojen k pc, tak by mel odebirat jen tech 500mA, a kdyz je pripojen k nabijecce tak klidne ten 1A. Ale nenapada me zpusob jak ten mobil pozna, k cemu je pripojeny. Takze by asi musel v kazdem pripade omezit proud na 500mA.

anonym (5.1.2011 19:31:29)

Tak jsem to zkousel, na nabijecce mam 5V/1A jak jsem jiz psal. Pokud mobil pripojim k USB na PC tak ma odber rovnych 500mA. Myslim, ze to ani z PC vice odebirat nemuze, protoze to do mobilu vice nepusti, akorat se pote bude mobil nabijet pomaleji. Docileni stejne rychleho nabijeni, jako z nabijecky, by potom bylo mozne jedine rozdvojenym konektorem, stejne jako je to u nekterych externich disku. To by mi potom davalo presne 1A, jako dava ma nabijecka.

anonym (7.1.2011 22:01:39)

Otázka je u kolika PC USB ještě omezuje proud, poslední dobou už jde proud víceméně natvrdo ze zdroje - jak už jsem psal, jinak by to neutáhlo HUB plnej blbostí. Ale jak kde ;)

Dreit (3.1.2011 22:04:44)

Mě se spíš nelíbí že zrovna microUSB, všechno co u mě doma jde dobíjet z USB má miniUSB konektor (konkrétně třeba navigace TomTom) nebo moje ne zase tak stará Nokia. Proud bych neviděl jako problém, když normální USB utáhne ampéry (viz všechny ty pi*ovinky do USB od větráku po USB HUB ve tvaru hamburgeru - v dnešní době jdou USB porty natvrdo na PC zdroj), tak tohle nějakou ampéru určitě taky zvládne, u všeho byly vždycky rezervy a vždycky budou. Kontakt v konektoru to vydrží a drát...nemělo by to dělat problémy (hádám že takhle myslí i ti, co to prosadili).