Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Aukro přináší řadu nebezpečí

Aukro přináší řadu nebezpečí

Anonym (16.2.2011 00:00:00)

Internetové aukce se staly v posledních letech značně populární. Obyčejným uživatelům poskytují možnost, kterak se zbavit nepotřebných věcí a prodejcům často drží podnikání nad vodou. Pod tíží pozitiv se ale ukazují také negativa tohoto typu prodeje a na ty bych vás dnes rád upozornil.

anonym (16.2.2011 11:59:32)

akro sou zm*** já zadal akci proc koncem ji zrušil a za to mám zaplatit pouze pres učet 25.- poplatek za převod je i víc tak to mi řekněte ... je to normální ??

anonym (16.2.2011 15:44:32)

Poplatek za vystavení se nevrací, tudíž jej samozřejmě chtějí uhradit. Je to dle jejich pravidel, takže jste si to způsobil sám. BTW co máte za banku, že převod stojí více než 25Kč???

anonym (20.2.2011 18:23:39)

u nás v bance platím 45Kč za jeden převod ( Česká spořitelna )

anonym (20.2.2011 23:41:23)

Taky nesmis podavat prikaz na prepazce.

anonym (10.4.2011 09:29:06)

Zdravim, v GE to stoji dokonce 60Kč. JInak mám FIO a neplatím nic, nikde, ale delam to elektronicky. O.

anonym (17.2.2011 21:53:41)

Převod stojí 2-3 Kč a že jsou poplatky nevratný snad víš předem. Nebo neumíš číst?

anonym (16.2.2011 18:09:30)

mě spíš vadí velmi těsná spolupráce Aukra a finančních úřadů

anonym (17.2.2011 08:47:07)

To zní děsivě. Můžeš tu zkušenost trochu rozvést?

anonym (17.2.2011 10:15:20)

Je to jednoduché, FÚ si od Aukra žádá seznam lidí, kteří mají na Aukru větší obraty a pak to srovnávají s tím, co dotyčný přiznal, zda jsou tyto příjmy zdaněné nebo ne. Použij GOOGLE, najdeš o tom dosti info.

anonym (16.2.2011 19:01:23)

No jako prodejce jsem s Aukrem skončil. Vybírají nehorázné peníze, ale servis nulový. Občas tam ještě něco koupím, ale tím to skončilo.

anonym (17.2.2011 21:41:31)

payPal si vystačí s vyplněním formuláře, že zboží nebylo dodáno a do několika týdnů vrátí peníze. ty si vazne naivka, resolution cases a podobne ti nic nerika? Vede se spor a ten muze bejt obcas dost tuhej. Neska uz si sakra kazdej hlida jesi to pude v tvuj favor nebo ne. Prodejce to silene poskodi a ty nemusis videt taky ani coin kdyz nemas dobry argumenty.. jinak s aukrem neni to tak cerny jak je to popisovany v clanku obcas se najde bouda tech je tam hromada kvuli tomuze to je monopol zejo ... Zdravy rozum a obezretnost a tohle se vam s nejvetsi pravdepodobnosti nestane = nekupujute tam veci, ktere sou nad 10000...

anonym (17.2.2011 21:42:26)

to naivka je na autora ne na reagujiciho

anonym (18.2.2011 07:07:37)

Nevím kolik jsi toho hochu na eBay kupoval, ja cca stovky veci za posledni leta a kdyz byl problem, PayPal mi VZDY do cca 6ti tydnu vratil chechtaky a bez nejakeho sileneho dokazovani. Az to jednou vyzkousis, tak tady plivej kolem.

anonym (24.2.2011 21:21:17)

A jak je to prosím Vás s tím, když (pro svoji počáteční neznalost, bohužel) v době aukce zboží prodám jinou cestou, pro mě za výhodnější cenu. Kupující se teď "ohání" řešením situace přes aukro a "jiné orgány". Jaký postih mě, jako prodávajícího, může v krajním případě čekat? Děkuji.

anonym (15.3.2011 22:16:27)

Detaily a diskuse o teto aukci najdete na http://aukce-online.info/detail/aukce-online/aukro-cz-aukce/ , jiz pres 135 lidi zhodnotilo tuto aukci :) a obrazkovy navod na registraci.

marihory (10.11.2011 13:53:20)

Na aukru koupim vse, co v obchode nesezenu. Kdyz chci aukci 100% vyhrat, pouzivam http://www.vyhrat-aukci.cz a uspech mam zaruceny.

Jiří (28.2.2013 17:31:46)

Proč tak složitě, když to jde i přímo a jednoduše. Když chci vyhrát aukci a nemůžu být u PC, tak si v Aukru přímo nastavým maximální částku, která převyšuje třeba 20 krát skutečnou cenu věci a mám jistotu, že vyhraju. Nedávno jsem kupoval osciloskop BM566 a nastavil jsem si maximální částku na 40000,- a po příchodu z práce jsem zjistil, že jsem vyhrál a za cenu 2500,-.

starik (28.1.2012 12:21:32)

Vážně spousta nebezpečí - a bohužel u Aukra! U každé aukce je velkým písmem, že ručí do 20 000Kč. A výsledek????? V aukci jsem 14. 11. vydražil notebook za 9450Kč. Prodejce zaslal mail s číslem účtu a variabilním symbolem pro danou aukci a já poslal peníze. Dle podmínek prodejce jsem čekal na dodání 27 dnů. Pak jsem zboží urgoval A pak se děly věci!!!! Prodejce mi odpověděl, že mu vytunelovali firmu a nemá zboží ani peníze. Aukro mi 14.12.poslalo informační mail, že uvedený prodejce má problémy a mám podat trestní oznámení jako ostatní poškození. Podal jsem trestní oznámení PČR a vyplnil formulář pro ochranu kupujících. Aukro mi odpovědělo, že nedostanu nic, protože jsem nevyplnil formulář o nedodání zboží do 30 dnů!!!!!!!! Odpověděl jsem na tento mail, že to nebylo ani možné, protože jsem nic nevěděl, a když přišel jejich inf. mail, bylo již pom 30denní lhůtě. Bez odpovědi..... Psal jsem znovu Bez odpovědi..... V době aukce byl prodejce bez jediného negativního komentáře, před jeho odstavením bylo 68 negativů, že lidem nedodal zboží. Další negativy nelze přidat.... tak si spočítejte, kolik to je peněz! Až se nabízí, jestli v tom jel prodejce sám......

Ananas (10.2.2012 19:21:55)

Aukro to je takový test lidské hlouposti . Tak třeba několik prodejců nabízí pevné disky do počítačů a uvádí , že jsou nové , ale ve skutečnosti jsou to disky , které běželi i několik let 24 hodin denně a lidi to skupují jako diví . Nikoho nepřekvapí , že disk nemá původní obal , že je vyroben před několika lety , prodejce napsal , že je nový a s tím se všichni spokojí ...