Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IE 9: výborný nástroj pro prohlížení webu

IE 9: výborný nástroj pro prohlížení webu

Anonym (24.3.2011 00:00:00)

Nikdy v minulosti jsem si nedokázal ani v náznaku představit okamžik, kdy bych tak hluboce klesl, že bych začal internetový prohlížeč z dílny Microsoftu chválit. Nutno podotknout, že tato doba právě nastala a lze směle konstatovat, že IE 9 je první skutečně dospělý prohlížeč od Microsoftu.

anonym (24.3.2011 07:58:29)

Osobně jsem z IE 9 taky docela nadšen, i když v té konkurenci, jakou M$ má v podobě FF, Opery a Chrome to bude těžké. Na druhou stranu je stále dost početná skupina lidí, co alternativy neznají a tak se o počet userů IE bát nemusí.

anonym (24.3.2011 15:39:11)

Ať Microsoft se svým "prohlížečem" (teď už se to možná bude dát psát bez uvozovek) udělá cokoliv, tak stejně nikdy nedosáhne takové kvality jako jeho konkurence. Pro velkou trojku FF, Opera a Chrome existují stovky až tisíce kvalitních doplňků a to MS hned tak nedožene. Bohužel IE je v širší veřejnosti tak spjat s Windows, že spousta lidí opravdu (kvalitnější) alternativy nehledá nebo neumí najít. Stále bude platit v čechách názor Internet=Modrá ikona "E" na ploše=Seznam.cz. Snad mladší generace, která je na Internetu pohybuje od narození něco změní...

anonym (25.3.2011 19:40:29)

Pro inter/intranetové aplikace není jiná alternativa než MSIE. Ostatní prohlížeče jsou vhodné jen pro prohlížení statických informací.

anonym (25.3.2011 16:00:28)

Je v tom ještě jeden háček. Velkou částí práce s internetovým prohlížečem je využití jako lehkého klienta pro práci s aplikací (např. ve firmách). A tyhle aplikace téměř vždy podporují IE a téměř vždy jsou tam nějaké problémy s alternativami. SharePoint je typická ukázka. Proto třeba IE používám já.

anonym (25.3.2011 20:10:28)

Je to jak píšeš, zrovna Sharepoint je věc, která jen v IE funguje jak má.

anonym (1.4.2011 17:13:13)

Rád bych upozornil na to, že je v IE9 nějaká chyba. Používám prohlížeč Maxthon kderý využívá jádro IE. Po instalaci IE9 začal tento prohlížeč samovolně padat, jakmile je otevřeno 2 a více záložek. Tak si myslím, že bude potřeba ještě u IE9 vychytat nějaké chyby.