Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Hackeři se snadno prokousali do Windows 7 a Mac OS X přes Internet Explorer a Safari

Hackeři se snadno prokousali do Windows 7 a Mac OS X přes Internet Explorer a Safari

Anonym (11.3.2011 00:00:00)

5. ročník soutěže PWN2OWN začal. Souboj špiček na bezpečnost operačních systémů a webových prohlížečů přinesl první poražené: Internet Explorer/Windows 7 a Safari/Mac OS X. Google Chrome nikdo nepřekonal. Na řadě jsou další...

anonym (11.3.2011 01:22:13)

A co Linux Ubuntu 10.10 ?? Je možné tento systém napadnout a nebo to jenom nikomu nestojí za to se ho snažit prolomit když není tak používaný ?? Já ho osobně používám a není potřeba antivir ani antispyware a nemel jsem jediny problem.

anonym (11.3.2011 09:56:11)

Linux je možná rozšířenější než si myslíte :-) ne teda v domácnostech ale běží na tom spousta serverů nebo většina těch slavnejch nejvýkonějších počítačů světa.

anonym (11.3.2011 14:46:51)

Na linuxu mohou být klidně i ledničky, vizualizace složitých strojů, výrobních linek atd, tam se windows často nedostane pro svoji cenu a spolehlivost :-)

anonym (11.3.2011 16:34:46)

Sice mate pravdu, ale vsechny tyhle "utoky" nejsou vedeny primo (tj od hackera na system) ale vyzaduji oboustranou interakci. Tj hacker nekam umisti skodlivy web. A z toho PC se v prohlizeci musi ten web otevrit. A rekni mi na kolika serverech, se spousti internetovy prohlizec, aby bylo mozne navstivit tu skodlivou stranku?

anonym (12.3.2011 12:50:21)

A co firefox ?

anonym (13.3.2011 13:02:20)

Info z druhého dne 5. ročníku soutěže PWN2OWN. Google Chrome nebyl prolomen ani s využitím chyb operačního systému. Firefox rovněž nebyl pokořen. Co se týče mobilních telefonů, iPhone 4 padl velmi snadno a BlackBerry i když vzdoroval tak taky. O Androidu zatím žádné info...