Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telefónica O2 zrychluje připojení přes DSL. Spouští VDSL

Telefónica O2 zrychluje připojení přes DSL. Spouští VDSL

Anonym (22.4.2011 00:00:00)

Společnost Telefónica O2 CZ oznámila spuštění technologie VDSL. V praxi to znamená, že uživatelé by se měli dočkat rychlejšího připojení za stejnou cenu. Maximální rychlostí v příchozím směru je "až" 25 Mbit/s, v odchozím "až" 2 Mbit/s. Tyto dva tarify jsou však nové a mají i nové ceny.

neznalek1 (22.4.2011 08:56:59)

je dobre vedet ze telefonika kupuje 10 let stare technologie. to uz za 5 let bude me mit VDSL 2 kdyz bude co ja vim ?DSL s rychlostmi 1G/100M .

lermont (22.4.2011 11:35:13)

dsl 1 gbps nebude nikdy :) vdsl je konečná, pak už má smysl jen optika

xain (22.4.2011 19:25:15)

O2 si je toho dobre vedoma , proto kupuje lokalni ISPky , druha vec je ze to zacali delat uz i jine firmy . Protoze co si budem namlouvat ja snazsi konkurenci koupit nez sni zapolit . VDSL je posledni vykrik .Ale zustane jen u toho stekani bouhuzel . Dnes hraje 1 Ligu nekdo jinek nez O2 . A popravde je to asi tak dobre . Na to aby lidem mohla nabidnout v mensich mestech optiku dobudou giganti jen tim ze koupi to co tam je . O2 nastesti zustala v zemi jen po SPTelecom jen MED a diky bohu za to jinak by sme tu zili dal pod hruzovladou zlutasku .Trochu jsem odbocil ale proc to jsem pisu . Mel jsem moznost tuto technologii testovat cca 1rok zpet v EXCELENTNICH podminkach . A dodneska nechapu proc do toho O2ka vubec sla . Kdyz Optika a vse kolem nabizi 100x vetsi potencial nez ozivovani mrtvolek v podobe 30 let stare medi ve vykopu .

Jindra (23.4.2011 19:53:59)

Proč do toho šla? Protože nemusí překopat celou republiku, ale vymění jen nějaký karty na ústřednách a rychlost 25 Mbit už se vyjímá přecejen líp, je to aspoň nějakej pokrok. Pro spoustu lidí v jejich bydlišti nic rychlejšího není. Každej nebydlí v bytovce, do které vede opatickej kábl.

xxx (25.4.2011 03:40:49)

jo pražourum se to mele na papuli ne všíchni jako si nakradly na zbytku rapubliky na to aby mněly na optilu že

J. (25.4.2011 11:50:14)

Divim se, žes prošel přes otázku proti spamu. IQ máš, hádám, tak na úrovni automatický pračky. Vypnutý..

Haf (9.5.2011 11:05:47)

Neměli dnes zrychlit, takže klamavá reklama.

milooo (9.5.2011 17:04:32)

jaka reklama? ode dneska se nabizi nove tarify. ja mel zrychleni z 8 mbit na 16 automaticky a na 25mb po objednani za stejnou cenu. modem je na ceste

Mirek (9.5.2011 20:53:37)

Ach jo, ja chtěl zrychlit, ale na zrychlujeme mi to po zadání údajů hlásí error 500 "Litujeme, ale služba je dočasně nedostupná." Má někdo ten samý problém, nebo jen já...

Xan (10.5.2011 17:20:45)

No služba je dočasně neodstupná, tak to zkus za hodinu, zítra, pozítří. Prostě je nedostupná DOČASNĚ, kde vidíš problem? Stejně je to k prdu, musíš si zavolat na technickou podporu, kde ti to řeknou na 100%, celé ti to virtuálně změří. Mě internetova aplikace na zjištění dostupnosti řekla, že to pujde, obchodni operatori mi rekli ze to taky pujde, tak sem to odkejval, za par dni mel prijet router a vola zenska z technicky, ze to vlastně vubec nemuze jit, že jsem 2x dál od ustredny nez muzu být... Takže se vyprdni na nějake ověřování po netu, ktery je asi tak spolehlivý jako všechno od o2... :-/

Sceptile (11.5.2011 23:57:21)

souhlas..já mám v plánu příští týden zajít do o2 a zjistit jak to vlastně je protože na začátku mi to 2x ukázalo že můžu mít rychlost až zmiňovaných 25..a teďka když jsem to zkoušel tak mi napsali je nám líto..ale není to technicky možné..ono asi opravdu na tom něco je..radši tam zajdu a rovnou se zeptám

Haf (12.5.2011 08:49:48)

Takže mi neustále všude gratulují, jaké mám štěstí. Papírově na kontě mám 16Mb, ale reál je 6,3 Mb (staré připojení bylo 9Mb). Pak se při ověřování objeví správa, usilovně pracujeme, služba bude dostupná 15.8.11. Co je pak klamavá reklama !!!!

Patrik (14.5.2011 18:33:13)

Ohledně zrychlení mam dotazy: 1) můžu si to nechat zrychlit a používat zatim s modemem Zyxel ADSL? Pokud jo, jakou max. rychlost mi to dovolí? 2) Mam ADSL modem v šupliku jako záložní a na infolince mi řekli, že pokud bych něco s VDSL modemem měl, tak můžu dočasně připojit ADSL Zyxel a pojede mi to taky, ale nižší rychlostí. Je to pravda? Jde to tak udělat? 3) když mam teď ADSL 8 Mbit a modem Zyxel, vzdálenost ústředny cca 900 m, mám jít do zrychlení na 16 Mbit přes VDSL? Momentálně jsem spokojenej se spolehlivostí a celkem i s rychlostí, která je okolo 7 Mbit, tak abych to měl OK i pokud objednám zrychlení - ve finále muže bejt na VDSL technologii napojeno víc uživatelů než na ADSL a rychlost může bejt stejná nebo ještě nižši než těch 7 Mbit co tam teď mam ... 4) je nutný podepsat smlouvu na rok, když chci zrychlit nebo to je jen v případě když si vezmu VDSL modem za 1 Kč? Díky

david (22.5.2011 10:49:46)

Proč se ptáš tady? Zeptej se zákaznické podpory.

Haf (24.8.2011 15:55:15)

Máme srpen, zrychlení nikde, operátorka ano máte možnost, ale nemáme povoleno a musíte znovu žádat.Volejte každý den !! Na účtě mám navýšeno již několik měsíců.

Jindřich (10.1.2012 11:52:29)

Jsem někde slyšel o využití analogu po zrušení televize a nabýzení internetu až 100Mb za 550 kč. Bylo to někde na rádiu. Ovšem mám 25Mb od O2. A ten analog byl k nedohledání. Možná tu nabýdku někde najdete................ Mě to zatim trochu maká.

fik (22.6.2011 03:36:23)

Přesně tady není technická podpora kyslíku taky jsem chtěl pořídit VDSL ale co to tu čtu tak není kam spěchat z výměnou modemu.:-(

Zdeněk (28.5.2011 00:24:19)

Celé zrychlení je podvod od O2, minulý týden jsem požádal (z důvodu stěhování) o přeložení linky na novou adresu, kde mi webová aplikace hlásila max. možných 25 MB. Soused, který tam již linku má, tak mu to psalo "je nám líto...", ale při zadání pouze adresy (jako nový zákazník) to hrdě hlásilo 25 MB. Včera mi linku na novou adresu přesunuly, když jsem chtěl objednat změnu z ADSL na VDSL, tak mi řekli, že přeložení je stále v realizaci a že i když tam ta rychlost je, tak mi nemůžou modem objednat, systém je tam prý nepustí, abych počkal tak 1-2 dny. No a dnes mi začala webová aplikace hlásit: "je nám líto..." Po zavolání na O2 mi bylo sděleno, že na ústředně není volný port a že musím počkat tak půl roku a pak to můžu zkusit znovu. Tím s ADSL/VDSL u O2 končím a poohlédnu se jinde.

grun (30.5.2011 17:29:06)

od 12.5.11 mám modem taky na cestě , od 20.5.11 na cestě odpověď na mail objednáno na prodejně , na zrychlujeme vše OK. Takže kde nic tu nic ani opovědi na dotazy u o2.Asi s nima zamávalo to jejich přejmenování.30.5.11

sibelius (24.4.2011 08:59:20)

jasně, ona optika má 90% pokrytí republiky, že?

Jan (1.5.2011 17:57:00)

O2 do toho šla proto že je levnější upgradovat stávající vedení než dělat nový. Většina firem se do takové VDSL a VDSL2 technologie v Česku vubec nepustí.Protože by to stálo dost peněz a protože jsme v česku. A tady se dělá většina věcí jinak než jinde ve světě.. Třeba T-mobile si od O2 pronajímá adsl aby mohl prodávat taky adsl internet.I když na něm má jen minimální zisky.A nestaví Optiku nebo nějakou hodně rychlou Internetovou síť. Jsme 100 let za Opicema i Oproti méně vyspělým státům než jsme my.To se týká používaných technologií i mnoha jiných věcí a odvětví. I ceny za většinu služeb a produktů máme přemrštěné.Zkrátka jsme rájem pro velké zahraniční firmy.Protože se na nás můžou pořádně napakovat.Vždycky jde jen a jen o peníze. P.S. Toto ¨O2 zrychlení¨ vítám.

Karel (22.5.2011 07:45:00)

Ty si chytrej před 20 lety se říkalo, že 10 mb je konec

LaserJet (22.4.2011 10:31:02)

Ty reálné rychlosti a jejich čísla jsou pěkné... Ale proč já mám už roky 6144/384 kbit/s a reálná čísla jsou cca 1500/70 ? Ať počítám jak počítám, už přes dva roky se dostávám přibližně na ošklivých 20%. Od začátku pořízení internetu to šlo nejdříve plnou rychlostí a postupně se to snižuje.

Davidek (22.4.2011 14:34:25)

nechapu co vsichni mate s tou rychlosti tarify jsou-AZ..... to mluvi za vse,ps.ja mam od o2 8mego a rychlost je cca 7,1 download 850 a nekdy mi to bezi kolem 1000 takze zadny problem.

LaserJet (24.4.2011 20:56:42)

Mně šlo spíš o to, že dřív to jelo téměř plnou rychlostí (při nejhorším o nějakých 50 KB méně) a pak to najednou hupslo takhle dolu. Asi jsem to v tom nezmínil jen příliš jasně.

Pepek (13.5.2011 13:55:49)

Jesteze mam moznost wi-fi, kde mam rychlost "az kolik to da", takze kolem 35Mbit :) Za 390kc. Po zkusenostech s mob. pausalem od O2 jsem vylecen.

BouncesCZ@gmail.com (13.5.2011 19:42:43)

Jaký dávají modem ?

Patrik (14.5.2011 18:32:55)

Ohledně zrychlení mam dotazy: 1) můžu si to nechat zrychlit a používat zatim s modemem Zyxel ADSL? Pokud jo, jakou max. rychlost mi to dovolí? 2) Mam ADSL modem v šupliku jako záložní a na infolince mi řekli, že pokud bych něco s VDSL modemem měl, tak můžu dočasně připojit ADSL Zyxel a pojede mi to taky, ale nižší rychlostí. Je to pravda? Jde to tak udělat? 3) když mam teď ADSL 8 Mbit a modem Zyxel, vzdálenost ústředny cca 900 m, mám jít do zrychlení na 16 Mbit přes VDSL? Momentálně jsem spokojenej se spolehlivostí a celkem i s rychlostí, která je okolo 7 Mbit, tak abych to měl OK i pokud objednám zrychlení - ve finále muže bejt na VDSL technologii napojeno víc uživatelů než na ADSL a rychlost může bejt stejná nebo ještě nižši než těch 7 Mbit co tam teď mam ... 4) je nutný podepsat smlouvu na rok, když chci zrychlit nebo to je jen v případě když si vezmu VDSL modem za 1 Kč? Díky

projectill (3.6.2011 09:48:46)

Bydlel jsem na Praze 4 a musím říct, že jsem měl neskutečnou kliku na rychlost internetu. z objednaných 8Mb jsem u O2 dosahoval stabilně reálných 7Mb. Ovšem s kvalitním modemem. snad dosáhnou ostatní brzy lepších poměrů objednaná-dosažená.

klik1 (9.6.2011 14:32:41)

To já už na to jejich avizované zrychlení čekám měsíc, každý týden mi příjde SMS, že se z technických důvodů o jeden týden posunuje, teď do 15.6., žádal jsem hned 9.5. :-)))