Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Není obsah, není vůle, není v Česku e-kniha

Není obsah, není vůle, není v Česku e-kniha

Anonym (26.5.2011 00:00:00)

Proč má český čtenář k dispozici cca 720 placených a tedy legálních knih, které nepamatují pravěk, když Amazon prodává tisíce e-booků týdně? Na tuhle otázku jsme hledali odpověď docela dlouho. A dokonce jsme ji našli.

Anonym (26.5.2011 18:14:27)

Zvláštní dvojí metr, kdo si knihu půjčí v knihovně, je ctihodný občan, kdo si ji stáhne, je pirát, a oba docílí zdarma stejného, něco si přečtou. A ty jednoučelové čtečky mi připadají jako slepá větev, kdo bude tahat mobil a jěště další heblo? Pravda, na Siemens SX1 se jěště nečetlo moc pohodlně, ale dneska na mobilech typu Samsung Galaxy tab se čte jedna básen.

anonym (27.5.2011 10:40:03)

jenom bych poopravil. Na mobilech se dá lecos přečíst, ale na čtení je čtečka s e-inkem.

Mitch (27.5.2011 12:07:13)

S tím plně souhlasím. Vlastním Samsung Galaxy S a už jsem na ni přečetl nějakou tu tisícovku stránek, ale stejně, nebo právě proto, teď pokukuji po Kindlu. Poslaný z Ameriky vyjde na 3500, což je krásná cena. Knihy si do něj můžu nahrát třeba přes Calibre, které mi je překonvertuje z PDF do mobi a není problém. A když na to přijde, ty knihy od Amazonu taky nejsou až tak neskutečně drahé, když porovnám s českými cenami. A možnost náhledů knihy, než si jí koupím, kdy náhled je třeba 100 stránek, to je prostě bomba:-D