Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Programy, bez kterých se neobejdete

Programy, bez kterých se neobejdete

Anonym (31.5.2011 00:00:00)

Existují programy, které použijete občas. Víte, že existují, ale postačí vám je spustit jen jednou za půl roku. Také existují programy, o kterých nevíte a jejich absence ve vašem životě je touto skutečností omluvitelná. Pak ale existují takové programy a služby, bez kterých se nedá existovat, a měli byste o nich vědět.

volani.webnode.cz (31.5.2011 01:57:56)

Windows XP, Linux mint The Document Foundation - LibreOffice 3.3 Firefox 4 CTRL+E :D IrfanView, XnView, gimp Poznámkový blog, BlueGriffon Pidgin, Empaťhy, JITSI KeePass je fajn, ale už mám hesla v calcu a doteď jsem je neexportoval :D VLC Mozilla Thunderbird SumatraPDF Má tohle vůbec smysl? http://community.linuxmint.com/software/browse

joha (31.5.2011 06:56:37)

Velmi smutné. To že dnes nevládnou světem vždy schopní, ale častěji všeho schopní jsem si již uvědomil dávno. Jestli je vám opravdu ukradené jakým způsobem se firmy a lidé prosazují, tak vám potom také žádné praktiky asi nejsou cizí. To, že je vás většina nikoho neomlouvá. (Týká se to samozřejmě všech oblastí života). Chybuje každý, ale musí se pak snažit chybu napravit)

Pes (31.5.2011 07:26:47)

Osobně W7 + Office 2007 + TotalCMD + kopa grafických softů (jsem grafik)

mate (31.5.2011 14:16:40)

MS Windows XP, MS Office 2003 + Compatibility Pack Office 2007, Gimp, Winrar, PowerISO, Mozilla Firefox 4, uTorrent, Avast, Total Commander, Winamp, Movie Player Classic (súčasť XP Codecs Pack), Miranda IM to je hádam všetko :) nič ďaľšie a pre mňa uspokojivejšie nepotrebujem

LK (31.5.2011 16:59:27)

Bohuzel pouzitelna verze Office 2010 stoji prakticky 6 tisic za 1 licenci. Pokud nekdo pouziva Office 2010 Pro Domacnost v komercni sfere, je to to same, jako kdyby ten software ukradl - licence proste neplati. Nicmene ani v korporatni sfere jsem se doposud nesetkal s dokumentem, se kterym bych mel v OpenOffice (a nyni v LibreOffice) problemy. PSPad mohu jen doporucit, jeden z nejlepsich programu vubec. Total Commander vyuzivam uz od Windows 95 a svuj zivot si bez nej nedokazu predstavit. Licence je navic dozivotni, takze tu drobnou investici by mel urcite kazdy zvazit. Z vybornych programu bych doporucil jeste TrueCrypt, neocenitelneho pomocnika pro ty paranoidnejsi z nas.

Ladislav Strnad (31.5.2011 17:09:09)

Velice pozorně jsem si přečetl článek a v zásadě nemám nic s čím bych nesouhlasil. "Vývoj" používání aplikací je u mne zhruba stejný. Jen bych nadhodil v sekci Total Commander ještě velice úspěšnou polskou nástavbu s mnoha rozšířeními (http://totalcmd.pl/powerpack). A v sekci "kecálků", hlavně pro uživatele za firewallem (třeba v zaměstnání), kteří nemají admin. práva a nemohou si nainstalovat třeba zmiňované ICQ, kecálka "IMO". Jde o program spouštěný v okně prohlížeče a česká verze je na této adrese: https://o.imo.im/. Umí současné přihlášení k MSN; ICQ; MySpace; Yahoo; Google Talk; Skype; Jabber a Facebook. To vše v jednom okně. Doporučuji prohlédnout. Vorel56@atlas.cz

Dreit (31.5.2011 18:36:35)

Za sebe bych napsal StarDict - bez něj to není ono ;) Označim slovo a vyskočí mi okno s překladem, výklad. slovníkem a lecčím dalším. Jinak u mě: komunikace - Pidgin text. editor - Gedit Office - LibreOffice muzika - CMUS video - SMPlayer, VLC soubory - Nautilus archivy - File Roller na grafy PlotDrop a schémata Eagle ;)