Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Retro: Programy, na které se již zapomnělo

Retro: Programy, na které se již zapomnělo

Anonym (8.6.2011 00:00:00)

Pokud používáte počítač méně než deset let, pak možná ani netušíte, jaký software byl v české kotlině oblíben v letech 1990 – 2000. Většina těchto programů zmizela a byla nahrazena jinými softwary nebo pomocí internetových služeb. Pojďme společně zavzpomínat na vymizelé produkty softwarového trhu.

uhu (8.6.2011 13:17:13)

na ixspéčku v šestset dvojce jsem psal diplomku. A potom tisknul na sedmijehličkový tiskárně s emulací devítky. Každdý řádek dva průchody, tři kopie žádný kopírák. Prostě masochizmus. Zaplať pámbů pak přišly Windows 3.1 a AmiPro, doteď nepřekonanej texťák.

Toman (8.6.2011 13:41:27)

Já zas nedám dopustit na Wordperfect, ten byl supr!! A internet šel i v Dosu přes program Lynx, maily přes Pegasus Mail, hudba přes Cubic Player nebo Dosamp... Vzásadě fungovalo skoro všecko, jen prostě úplně jinak. :D.

Mart (8.6.2011 14:47:19)

Dos Lynx rsp links byl Linux a je nprehozen do DOSu , ciste DOS web browser byl Arachne .

b0st (9.6.2011 13:52:13)

Zkuste navstivit stranky www.osdos.net tam je programku pro DOS az se budete divit. Sam jsem velmi rad pouzival textovy editor Mates (MAT 3.0) kde jsou ty casy... ;(

Petr (31.7.2011 02:12:15)

Velmi rád vzpomínám na Geos (GeoWorks) - nadstavbu DOSu. Funční, nepříliš náročné, rychlé grafické prostředí, umožňující běh více úloh současně. Obsahovalo to například textový i tabulkový editor, vektorový (!) editor grafiky, jednotnou správu perfierií, fontů a řadu dalších možností ....třeba více způsobů podpory DOS programů. Oproti tehdejší konkurenci, WIN 3.1, o třídu výš, jak provedením, tak i rychlostí. Ale ne vždy se prosadí to lepší, kdo ten souboj vyhrál víme :-)

volani.webnode.cz (9.6.2011 16:32:11)

Já zkoušel arachne na 486tce ve freedosu poměrně nedávno. Běželo to na 1024x768 na 15" CRT minitoru, ale nemá to tuším javaskript :) Žádný z tech internetových ukazatelů OS atd mě nerozpoznal a pro všechny jsme byl neznámý.. Přitom člověk by myslel že DOS zná každý, že? :D

Jirka (11.6.2011 02:21:34)

Myslím že i links měl nějaké dos klony, a i arachne byla vyvíjena původně hlavně pro linux.. Jojo, bejvávalo.

NTPT (9.6.2011 10:00:54)

jo to byla doba. To jsem ještě surfoval z Amigy 1200, na které mi běžel i FTP a WEB server. Takže Miami (tcp/ip stack) VoyagerNG (webový prohlížeč). DirectoryOpus a tak dále.

Ivan (9.6.2011 23:18:16)

Osobně velmi rád vzpomínám na program pro matematické výpočty Derive. A pak na Word 2 a Excel 4 (mám ještě doma schovanou originální krabici a české návody - mimochodem nelepší co kdy Microsoft vydal - opsali je všichni kdo psali knihy o těchto programech). Byl jsem jeden z prvních uživatelů těchto programů. V době kdy všichni měli Eso, T602 a AmiPro já psal matematické vzorce ve Wordu a tiskl je na barevné inkoustovce HP. Kde jsou ty časy. Zůstala mi jen ta krabice a hromady disket zkopírované na jedno CD...