Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Kultovní hry a programy z DOSu aneb Cesta časem pomocí DOSBoxu (2) - Grafické frontendy

Kultovní hry a programy z DOSu aneb Cesta časem pomocí DOSBoxu (2) - Grafické frontendy

Anonym (27.5.2011 00:00:00)

Uživatelé, kteří nepřišli do styku s MS-DOS (přece jen už uplynulo hodně vody od dob, kdy DOS osobní počítače ovládal), mohou mít často s DOSBoxem problémy. I když příkazů na jeho ovládání není moc, používání DOSBoxu si nějakou praxi prostě vyžaduje. Existují však různé jeho grafické nadstavby, které práci s ním zásadně ulehčují.

radek (27.5.2011 11:31:03)

nahodou ja tedka doom2 spustil... akorat mi to jede priserne zpomalene, asi mi moje 4jadro s 4GB ram a nejakou tou grafikou tu hru bohuzel nezvlada :( na win xp...

O.K. (27.5.2011 16:41:00)

Dobrý den, těžko říct, někomu to jede trochu, někomu vůbec a asi záleží i na tom, pod čím to člověk spouští a co stáhl. Většinou se objevuje hláška "This is a Windows NT executable." Pokud vám to jede, zkuste si pohrát při spuštění s CTRL+F11/CTRL+F12 a CTRL+F7 a CTRL+F8.

Sledge (27.5.2011 18:02:44)

Doom 2 pochopitelně pod DosBOXem běží, jde o čistě DOSovou aplikaci. Uvedenou hlášku to může zobrazit leda v případě, že si věci neznalý člověk stáhne Final Doom určený pro Windows ;)

O.K. (27.5.2011 18:23:37)

To je pravda -- říkám, že záleží na tom, co si člověk stáhne. Ostatně těch portů je spousta a DOSBox není ani potřeba (problémy s cykly jako u uživatele výše bývají překážkou). Viz například porty zde: http://doom.wikia.com/wiki/Source_ports