Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Připojení Tv k internetu

Připojení Tv k internetu

zdor@seznam.cz (1.9.2011 21:15:47)

Koupil jsem si televizor Panasonic L42E30E a chci jej připojit k internetu.Zkoušel jsem propojení kabelem mezi routerem a televizí,ale stále mi to hlásí,že se připojení nezdařilo.Prosím o radu,jak toto připojení udělat.

Roman (1.9.2011 23:00:06)

u některých TV je potřeba nastavit statickou konfiguraci LAN. Upřímně tvůj popis není nic moc. To by musel mít člověk křišťálovou kouli, aby ti mohl poradit.

zdorek (2.9.2011 07:31:19)

Děkuji za odpovědˇ.Jen bych potřeboval vědět jak se nastavuje statická konfigurace LAN v televizi.V manuálu k televizi o tom nic není.Díky za radu.

xxxx (11.9.2011 13:35:32)

prostě klasika PAN google a hledat manual nebo popis jak se co dělá v menu tv je to tak jednoduché

Honza (24.6.2012 08:52:52)

Ahoj, chtěl bych se zeptat - nevíte čím to je, když připojím televizi na statickou IP pomocí lan (vytáhl jsem kabal z PC a připojil ho do televize) - vyplnil jsem IP, masku, DNS a všechno co ta televize chce a když jsem to dal připojit tak do sítě se to připojilo a ne k internetu ... nevítě čím by to mohlo být ..??.. nemusí s tím něco udělat poskytovatel interentu ..??.. díky moc

iBM (20.9.2011 17:07:12)

Existují dvě verze nastavení televizoru. S pevnou IP adresou a adresou získanou z routeru. 1. varianta. Na routeru je nutno zjistit, jaký adresní prostor je definován pro uživatele (t.j. pro PC, VoIP atd.) Většinou to bývá adresní prostor 192.168.x.x, kde x je v rozsahu 0 až 255. K tomu se pak nastaváí příslušna maska 255.255.255.0 (takto a nijak jinak). Zvolená adresa se NESMÍ shodovat s žádnou adresou zařízení již napojeného(-ných) na router!!! Až na toto omezení je volba naprosto na uživateli. 2.případ. Router je nakonfigurován tak, aby na tzv. DHCP dotaz poskytl adresu a masku dotazujícímu zařízení automaticky. V tom případě se musí televizor v patřičném menu nastavit na DHCP provoz. No a pak už jde vše automaticky a bez problémů. Obecně je nutno doporučit kvalitní UTP kabely zapojené dle normy, jinak bude spojení buď nespolehlivé, nebo žádné.

seba (18.10.2012 19:34:12)

Ahoj, děkuju za tvojí radu,jako jediná z mnoha mi pomohla připojit tv k síti. Problém byl právě v masce a koncovém čísle, vš všech manuálech píšou opsat data z pc a ne že opsat data z pc a na konci masky dát nula! už zo funguje. Děkuju

Robert (6.10.2013 15:24:21)

Ahoj moc zdravím.Koupil jsem si Panasonic TX-L42E6E . Je možné TV připojit k síti přes buď,USB internet od T-mobile,když internet vložím do usb v TV,nebo je možné tv připojit přes hotspot na telefonu? Děkuji za radu,tam odkud jsem není pevný internet. Děkuji za radu popř prosím o odpověď na robert.zikan1982@seznam.cz