Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > UPC chystá zrychlení, nabídne přípojky s rychlostí 120 Mbit/s

UPC chystá zrychlení, nabídne přípojky s rychlostí 120 Mbit/s

Anonym (12.9.2011 00:00:00)

Tuzemský kabelový operátor UPC chystá zrychlení svých přípojek. S odvoláním na důvěryhodný zdroj to uvedla Česká tisková kancelář.

betapoint@centrum.cz (12.9.2011 18:06:06)

To jsou zase řečičky... ..sám jsem prý na ,,uzlu,, 25tka mi chodila jak čert / téměř stále 25,0 MB , stabilita 70-90% , ping 5-7 ms,, za každého počasí../ a teď bohužel téměř nic. Ze slíbených 100 MB se to doslova plandá na pomezí 40 - 85 MB, ping když dobře tak kolem 10 ms a více a stabilita děs mezi 30 až 60 %. Modem od nějakejch východních zoufalců s nápadně nijakým zdrojem / 50 % ampérové hodnoty ve srovnání s adaptérem od původní Motoroly / , takže se jen můžeme těšit na další inovativní kroky. Kdyby se ráčilo vedení UPC spíše soustředit na ,jiná, témata, než se podle všeho soustředí, tak by UPC třeba mohlo být skutečně nejlepším provozovatel těchto služeb v ČR. Ale to asi není cílem, že?

anonym (13.9.2011 01:31:02)

Dobrý vtip. Co by většina obyvatel ČR dala za takový plandavý internet :-)

betapoint@centrum.cz (13.9.2011 12:56:45)

Milý zlatý, je vidět, že nemáte tušáka co je již dávno technologicky k dispozici ale jen se to jaksi běžnému občanovi nerado poskytuje. Nejlépe za astronomické sumy 1 až 3 MB místo 8 resp. 16 atp. ve smlouvě. Služby na tomto poli v ČR jsou jaksi nápadně podobné bankovním službám, většině politice a tak dále.. Jen pro představu není žádnou utopií 68/45 s ping 3 ms a to je podle mého potom služba na výši. To se ale musí sebrat parta v dobrém smyslu slova drzých a odvážných mladých hochů a doslova na drzo gigantům pod nosem zavést 5 GHz rozvod a do normálních domácností po okolí to nabízet za ca. 300,- Kč měsíčně. Situace zde popsaná je 3 / slovy: tři../ roky zpět... Takže až se jakáko-li společnost působící plošně v ČR k tomuto stavu vůbec přiblíží tak se můžeme začít o něčem bavit. Stabilita na rychlost.cz nebyla nikdy pod 90% /též vyplývá z hodnoty ping /. Bohužel nebydlím v regionu kam má tento jedinečný klientský ,,servis,, dosah. Takže zatím UPC / stále ovšem zlaté ve srovnání s jinými super zloději v oboru.. / , než si podobnou síť jako výše uvedení pánové třeba časem nevyhotovím sám.

OSPF (13.9.2011 13:22:07)

Milej pane, docela jste me rozesmal. Naprosto drtiva vetsina serveru ma stahovani oriznuto cca na 25MB - je to proto aby jste si kupoval ruzne placene ucty atd. Navic i u placeneho uctu malokdy budete schopen vytizit svuj download ve vysi 100MB, protoze proste takovou rychlost neumozni server, ze ktereho tahate. Nadavate na poskytovatele v CR - UPC vam rychlost garantuje. TO2 na ADSL nikoli a tak to funguje u vsech poskytovatelu ADSL na svete. 3ms na 5ghz wifine? To jste pane opravdu dobrej vtipalek. To mate tech 3ms ping na vychozi branu vaseho smerovace ne :)) Rozhodne nedosahnete takoveto latence pri pingu do internetu. Navic wifina lze pouzit uz jen mimo velka mesta. Kdekoli ve meste je wifina tak zarusena, ze je naprosto nepouzitelna. V Praze je to tak spatne, ze jsou uz zaruseny i paterni spoje. Drtiva vetsina firem ted prechazi na registrovane pasmo. Kdyz uz neco, tak by nekdo musel tahat optiku a to vam jaksi vyjde krapet draz a malokdo vam dovoli rozkopat pulku ulice, aby jste si tam natahl kabel.

Toma (13.9.2011 20:15:03)

UPC garantuje rychlost? Od kdy a za kolik?

OSPF (14.9.2011 20:22:15)

Nevim jak vy, ale kdyz jsem naposledy hlasil vypadky rychlosti ja, tak prijel technik, promeril, vymenil spojku a odjel. Pokud jste v lokalite, kde rychlost nemuze byt z nakych konkretnich duvodu dosazena, tak vam jiste bylo doporuceno zmeneni sluzby na nizsi aby jste ji zbytecne neplatil ze :)

grindcore (19.9.2011 20:02:49)

Odjakživa. Má napsané v podmínkách kolik garantuje.

Petr (13.9.2011 23:32:11)

Važený pane, zasmál bych se s Vámi, ale z Vašeho příspěvku mám pocit že plácáte páté přes deváté a navíc bez znalosti věci. Mám zkušenost s různými druhy připojení, ale aktuálně mohu tvrdit že ping na nejmenované optice na IP 8.8.8.8 činní 11ms. A ping na stejnou adresu v krajském městě přes 5GHz wifi a 10Ghz páteřní spoj činní hezkých 14ms. A s rušením je to opravdu bída. Kdybychom měli ČTU k něčemu a ne na h.... tak by ten éter byl také příjemnější. Pravdou však je, že budoucnost bezdrátových sítí je do jisté míry ohrožená, ale jen v tom případě, že se velcí hráči rozhoupou a na úkor svých vysokých zisků začnou myslet i na uživatele. Tato situace je velmi nepravděpodobná, když jsou jen dojnicemi pro zahraniční operátory, jež jsou jejich majoritními vlastníky.

OSPF (14.9.2011 20:18:19)

14ms neni 3ms ze :) Navic co jste presne pingal? Nepingal jste nahodou VASI vychozi branu? Nebo vam snad ISP dovoluje pingat jeho zarizeni? Jinak souhlas. Jeste bych dodal, ze by nak chtelo doladit akci "cisty obzor" v ramci niz se meli ISP informovat o vystavbe budov.

Petr (15.9.2011 02:21:06)

Přečtěte si prosím ještě jednou a pozorněji co jsem napsal v příspěvku výše. Rozdíl v ping 10ms není tragédie. Pokud je mi známo, tak pro online hraní je výše pingů do 30ms ideální, do 50ms hratelná a výše se to zhoršuje. A pokud máte další "inteligentní názor" nebo dotaz, tak se obraťte na wikipedii. Každopádně z Vašich příspěvků "kapou bludy".

OSPF (15.9.2011 21:33:35)

O cem se zde hadam? Psal jsem, ze latence 3ms na WIFI je nerealna. Tak to proste je uz jen z technickych omezeni pri prenosu. To je vse. Jinak hrat se v pohode se zpozdenim do 100ms. To je 1/10s a je vubec otazka, jetli toto lidske oko zaznamena. Osobne mam zkusenost, ze do 70ms clovek nepozna nic.

anonym (14.9.2011 00:23:33)

Jako ISP mám docela představu, co je k dispozici :-) V první části jste narážel pravděpodobně na ADSL...tam se vychází z fyzikálních zákonů, kde to prostě někdě vzhledem k délce kabelů nejde rychleji i kdyby jste se rozkrájel. Dále o WiFi a uváděných nesmyslných přenosových rychlostech nemá cenu polemizovat. Docela bych Vám přál, ať si takovou síť zkusíte postavit. Až budete muset nakupovat drahé PtP spoje na 10 GHz a výše, vydržovat servisní techniky, platit nájmy na stožárech atd., jistě pochopíte, že 300,- Kč/měs za jakokouliv koncovou přípojku není zlodějna, ale spíše almužna pro ISP.

OSPF (14.9.2011 20:20:32)

Naprosto souhlasim. Jeste kdyz jsem byl na VS tak jsem si privydelaval u kamose co rozlej wifi sit na P3. Rozhodne to nebyla zadna sranda.

OSPF (13.9.2011 13:23:00)

99% vyrobcu IT techniky jsou vychodni zoufalci....