Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Kde začíná, a kde končí soukromí?

Kde začíná, a kde končí soukromí?

Anonym (1.10.2011 00:00:00)

Kdysi dávno, kdy byl ještě internet v plenkách a vlastní e-mailovou adresu mělo jen pár lidí, jsem na fotbalovém stadionu Barcelony na veřejných záchodcích viděl na zdi načmáranou e-mailovou adresu. Tehdy mne to překvapilo a pobavilo natolik, že z toho vznikl fejeton.

volani.webnode.cz (1.10.2011 15:39:22)

V MHD jsem bezdomovce kálet neviděl, ale přál bych aby ne jen oni káleli na tento článek..

anonym (1.10.2011 22:01:14)

Bezdaci tak čtou a mají internet, vole. A s posranejma bezdákama se dá v MHD potkat až moc často

OSPF (1.10.2011 22:21:49)

Drive ci pozdeji stejne budeme muset vymenit cast soukromi za bezpecnost. A reci o tom, jak kdo vymeni soukromi za bezpecnost, si nezaslouzi ani jedno si nechte pro nekoho jineho. Co jineho nez ztrata soukromi je takova SPZka na aute? Neni ztrata soukromi i to, ze musim nosit naky OP a platit statu dane? S tim jak postupuje technika si holt budou muset lide zacit zvykat na kamery na kazdem kroku a dalsi. Osobne jsem zastancem toho, at se klidne deti do 18ti let cipuju. V 18ti at si vyberou, jestli cip chteji ci ne. Dite do 18ti let stejne nema plna prava a odpovedny je za nej rodic. Tak proc rodicum nedat moznost dite sledovat a v pripade potreby nechat dite podle cipu vyhledat? Vzdyt uz dneska je bezne, ze operatori nabizeji rodicum moznost sledovat mobil ditete.

Jan (2.10.2011 19:00:53)

Prave ze deti by se cipovat nemeli, protoze nemaji rozum si sami vybrat. Absolutne nesouhlasim s tim vyrizovatt diteti i pas, kdyz chci jet treba jen do nemecka par kilometru za hranice. Nechci, aby mocipani meli fotku mojeho ditete uz od narozeni v nejake databazi. S takovym Shengenem at se daj vyfotit sami.

anonym (4.10.2011 08:36:25)

no nevím ale lidska blbost nezná mezí :) holt když je někomu fuk že ho sliší nebo vídí 100 lidi tak je to jeho problém :) co se týká bezpečnosti soukromí tak to si chráním jak mužu jelikož nikdy nevíte kde kdo stojí a kde kdo poslouchá , resp na radiových příjmačích a visílečkách bylo za dob nedávných napsno " nepřítel naslouchá !!! " asi tak

OSPF (4.10.2011 12:16:24)

No co by asi dali rodice Anicky za moznost, zjistit v radu minut jeji polohu ze. Jinak soukromi se precenuje. Klidne vam zde napisi sve rodne cislo a veskere udaje a budou vam naprosto k nicemu.

xxx (5.10.2011 04:05:54)

aby ste se pak nedivil kolik exekutoru se na vás seběhne :) jo to ano rodiče aničky by za to daly asi všechno ale pozor je to zneužitelné kdokoliv pak muže/bude vědět kde se vaší díte pohybuje , soukromi je věc ktaré by mněla být svatá nic vic nic min jinak naše slavná skorumpovaná policie muže kdykoliv zamněřít telefon asi tak , tak nevím proč to tedy v připadě aničky neudělaly a pokud jste mněl na mysli něco jako GPS locator tak pěkně děkuji ale tohel mi smrdí něčím jako když je pes na řetězu u boudy, a taky je to zneužítelné

OSPF (5.10.2011 17:40:52)

Telefon lze zamerit jen v pripade, ze je zaply. Pokud si dobre pamatuji, tak PCR vedela, odkud se telefon naposledy hlasil. Navic telefon vam muze nekdo zabavit. Cip o velikosti hrasku ktery muze byt kdekoli na tele se hleda hure. To ze je to zneuzitelne je sice pravda, ale zneuzitelne je uplne vsechno. Uprime me todle docela rozesmava. Co jineho nez pes na retezu dite je? Jake ma prava? Zadne. Rozhoduje za nej rodic.

anonym (5.10.2011 20:12:58)

Tak to mne pobavilo. K cemu asi takovej cip o velikosti hrasku je? K tomu, ze kdyz najdu mrtvolu bez hlavy, tak ji identifikuji? Nebo mate predstavu ze takovy cip se dokaze nekam pripojit na nejakou vetsi vzdalenost nez radove metry???

OSPF (6.10.2011 21:09:39)

No predstavu mam velmi dobrou, delal jsem na podobne tema diplomku. Moznosti je hromada. At uz pocinaje cipem ktery cerpa energii z lidskeho tela - at uz elektrickou ci manualni v podobe pohybu svalu nebo tepelnou - cip premenuje teplo na el. proud. Osobne vidim nejvetsi budoucnost v lokaci pomoci radiace. Cip vydava slabe, pro telo neskodne radioaktivni zareni ktere lze vystopovat na nekolik KM. Americane takto stopovali zasilky drog. Pak jsou zde scifi napady jako vyuzivani vlastnosti ktere nam dava Kodanska interpretace kvantove fyziky. Ovsem to je hudba budoucnosti. Technicky problem neni. Problem je v pohledu spolecnosti.

Šťoural (5.10.2011 21:24:16)

Tak mi napiš číslo kreditky a hlavně PIN. Ale ne sem, chci aby na mně taky něco zbylo:-)))

OSPF (6.10.2011 21:02:24)

Je rozdil osobni udaje (tj rodne cislo atd) a soukrome udaje. Navic vy rikate cislo kreditni karty a PIN po telefonu? Tak to jste teda machr.

Šťoural (7.10.2011 09:48:47)

Nechci být opět šťoural ale dovolím si jen citovat: "...Klidne vam sem napisi sve rodne cislo a veskere udaje...". Povšimněte si, prosím, toho slůvka "veskere", vy chytráku. Ať čtu jak čtu, vidím jen slůvko "soukromi". Žádné slůvko "osobni" ve vašem původním příspěvku není. A o sdělování veškerých údajů jste tu začal vy!!! Já ne.

OSPF (7.10.2011 18:34:36)

Lidi jako vy nechapu. Naprosto kazdemu je jasne, ze se bavime o udajich jako je rodne cislo, cislo OP atd. Tyto udaje jsou prakticky nezneuzitelne - na vsechno vyznamne musite podepisovat smlouvu a pokud nejste me dvojce a nemate moji opcanku, tak jsou vam tyto udaje k nicemu. Ovsem vzdycky se najde naky jouda, ktery se v debate zacne chytat jednoho slova a vymysli nakou totalni pitomost. Jako treba posilani cisla kreditky. Jasne ze kdyz je nekdo tak blbej a nekomu da cislo kreditky a jeho pin tak se muze s prachame rozloucit. Ale co to kurva ma spolecneho s puvodni debatou? Jo uz vim, vy jste blbej a v debate ktera ma nekolik reakci se chytnete jednoho slova. Gratuluji.

Šťoural (8.10.2011 22:19:36)

Jojo, šťoural je šťoural:-))) A pověstná potrefená husa se vždycky nějaká najde a zahejká, že jo:-D

OSPF (4.10.2011 12:13:52)

Tak za dite predevsim rozhoduje rodic, takze v tomto pripade do toho nema dite co kecat. Nebo si snad myslite, ze se nekdo pta ditete, jestli chce byt ockovano nebo jestli chce byt vychovavano jako verice? A reci o velkem bratru si strcte nekam. Pouzivate mobil? Asi ano ze? Takze neni problem zjistit vasi aktualni polohu, komu volate, co mu rikate. Pouzivate platebni karty? To same - neni problem zjistit kdy za co a kde jste platil. Jezdite v aute? Opet to same. Takze kdyz uz mate takovej strach, doporucuji vyhazet vsechnu techniku a prestehovat se nekam do lesu.

xxx (5.10.2011 04:11:39)

sice nechapu kam tím smněřujete, ale asi tak když někdo vím a nebo si umí najít na google , jak se bránit odposleschu a nebo zamněření přez mobil , a co se týka kreditek tak ne to plati pokud banka poskytně udaje někomu tedy třetí osobě dobře placený a nsraný pravník :)

OSPF (5.10.2011 17:11:22)

Jakmile je mobil v dosahu BTS lze pomerne presne urcit jeho polohu. K presnemu urceni polohy musi byti mobil v dosahu alespon tri BTS. Branit se tomu nelze - pouze vymnutim mobilu.

OSPF (5.10.2011 17:20:08)

Jinak pouzivani osobnich sifrovacu je v cele EU zakazano :)

ha ha (5.10.2011 04:17:25)

mně se libí jak se to občas vyroji lidi placeni určítými skupinami mocipanu a nebo provokateří , jinak svojim dětem si nechte dát třeba 10 tisic čipu a manželce alespon 20 tisic aby vám nahodou nazahla, na jejím místě bych od vás zdrhal za cíkan z obchodu :) nikdo vám v tom bránít nebude jo jinak takovým hle lidem jako jste vy bych nechal povině dát takovu tu žlutou trouhelníkovou značku co maji kravy v uchu :)

Jirka (2.10.2011 09:47:23)

Dobrý den. Po přečtení tohoto článku mě nezbývá,než souhlasit.Já osobně mám tu čest se setkávat s bezdomovci a podobnýma individuama.Mám problémy i s cikánama skoro každý den.Souhromí je už hodně dlouho v háji.A co třeba mobil?Máme jej všichni a někteří aby ukázali že na to mejí,tak jich mají po kapsách i víc.Mě osobně to taky otravuje.Buď telefonují a nebo mají sluchátka na uších a když jim něco chcete zdělit,tak nereagují.Zase jeden nešvar.Abych nezapoměl.Nejvíc mě vytáčí jak lidi začínají platit kartama.Jako nic proti ale to je doba než ta transakce proběhne.U pokladny stojí hafo lidí a on platí kartou.To je doba než se to načte a pak ten dotyčnej zapomene pin a tak tahá z kapes a nebo nedej bůh ženská z kabelky.Ta tam má snad celej obchoďák s bordelem a nemůže jí najít !!!! V takové chvíli bych vraždil.Kamery?Tam kde by měli býti,nejsou.Ta zákoutí kde se shromažďují bezdomáči a podobní.Jasný.Každý se do toho může taky dostat.Stačí jeden neuváženej podpis a je hotovo.Ale snad můžu zůstat stále člověkem.Nebo snad né?Jediné co je zajímá je,že vyžebraj nějakou kačku,nebo cigáro a nebo si rovnou zajdou do obchoďáku a tam mezi regálama vychlastají celou láhev skoro na ex.Cop snima?Policajt Vám řekne že on vlastřně nic dělat nemůže pokud nezpůsobyl škodu do určité víše.Tak ho naložej a odvezou někam jinam.Tedy pokud by jim neumazal auto.Vím očem píši.Dělám domovního technika.Tak toto řeším skoro každý den. Přeji hezký den,JH.

lil (14.2.2012 23:02:09)

Ked je nieco povinne nemoze to byt dobre.Ludia by mali mat pravo nato aby sa rozhodli co je pre nich dobre.Nedavno ma rozculilo povinne cipovanie psov,pisu kolko to ma vyhod a v skutocnosti sa len lepsie bude kontrolovat vyber dani.Kto da ocipovat psa ako clovek skoncil.Bude kontrolovani este viac ako je teraz(vselijake karty,osobne udaje,fotky,kamery v meste na kazdom kroku).Nikdy ma neprinutia k tomu aby som take nieco spravila,hambila by som sa strasne pred sebou.Mor ty a vol nebyt ako byt otrokom!!!