Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telefónica začne v příštím roce budovat optické přípojky

Telefónica začne v příštím roce budovat optické přípojky

Anonym (3.10.2011 00:00:00)

Společnost Telefónica Czech Republic začne v průběhu příštího roku s dalším budováním optických přípojek -- ve hře je optika až do bytu, ale firma využije možná i stávajících metalických rozvodů.

Nargon (3.10.2011 11:14:16)

Me by uplne stacilo kdyby postavili nove "ustredny" ke kterym se pripojuje. VDSL je fajn, ale tu maximalni rychlost mate cca 800m od ustredny a pak to rychle klesa. A kdyz maji ty ustredny tak daleko od sebe jako dnes, tak je ta rychlost nic moc. Ikdyz ani tou optikou az domu bych nepohrdnul :)

kaon (3.10.2011 14:47:44)

Jenom v ústřednách to nebude. 6 let jsem měl připojení VOLNY rychlost byla cca 5M. Po přechodu k O2 ze stejné ústředny po stejných drátech mám rychlost od 300k do 1M.

Same (4.10.2011 01:09:20)

Obdobná zkušenost, výpadek min. 4x za večer...u Volného neexistovalo.

OSPF (4.10.2011 12:10:06)

To co popisujete je nesmysl. Jedina moznost ktera pripada v uvahu je ta, ze jste byl pripojen na ustredne a dslamu volneho (par jich maji) V takovem pripade by jsi byl prepojen na zarizeni TO2 a zmena kvality muze nastat. V jinem pripade je naprosto nerealne, aby ti linka zacala padat jen kvuli prevodu k jinemu ISP - DRATY ZUSTAVAJI STEJNE. Neni treba chyba v modemu? Nedostal jsi pri migraci novej modem? A pro TO2 nepracuji.

xXx (4.10.2011 16:05:59)

Čím jsou dnes propojené ústředny,uzly mezi sebou? Mám pár týdnů VDSL a jsem velmi spokojen. Denně stabilních 16,2 Mb.

Jakaf (4.10.2011 18:02:47)

No mě včera spustilo O2 VDSL net a rázem mám z 5 mega ADSL 14 mega VDSL,dost dobrý a zajímavý,ne?

OSPF (4.10.2011 19:41:08)

Co je na tom tak zajimaveho?

xxx (5.10.2011 03:59:01)

ono to je si o tom že tady v čechách tupé stado platí a bude platit za šmejd připojení !! a tím pádem proč tedy tupé stado když je tak hloupe a platí majladn za mizerné připojení neoškubat , případně vypustit pár nesmyslu o optice do každé domácnosti a tupé stadečko se raduje že bude mít optiku , mně by fakt zajímalo když už lidi konečně dostanou rozum a přestanou platit za mizerné připojení , pak poskytovatelum nezbyde nic jiného než konečně začít poskytovat kvalitní a rychle připojení !!

vrrr (5.10.2011 09:12:50)

Hele pane chytrák až dodáž to kvalitní a levné připojení do každý vesnice tak ho od tebe rád koupím. Jinak to jsou jen žvásty o ničem. Do ty doby jsem rád aspoň za VDSL 16/1, který běhá velice slušně. Ale jak říkám přiveď mě sem optiku a dohodnem se....

OSPF (5.10.2011 16:54:41)

Presne tak, tady ma kazdej pocit, ze nekam dovest optickou trasu je jen tak. To ze se musi zadat o vykopy, rozkopat silnice atd to uz nikdo nevidi. Navic kdyz vam mesto/vesnice/kraj kopat nedovoli, tak mate proste smulu.

tom448 (6.10.2011 16:00:09)

To máte pravdu ještě že u nás bude město dělat optiku po sloupech el. vedení :D

OSPF (6.10.2011 21:00:53)

Gratuluji, ti chytrejsi od toho uz ustoupili. GTSka to testovala na slovensku. On jaksi opticky kabel neni urcen k tomu, aby se tahal vzduchem. Navic by me zajimalo, jak to bude mesto resit, protoze sloupy nepatri mestu ale Eltodu. Navic uz vidim jak ta optika skonci: Ty vole dylino zizej na ten tlustej kabel.

tom448 (7.10.2011 15:23:23)

Tak za prvé, nevím kdo nebo co je "eltod", sloupy má ČEZ a už je na nich natáhlé vedení rozhlasu, v některých částech obce i telefon. Za druhé, pokud vím tak optiku vzduchem tahá i ČEZnet, ČD-Telematika a určitě i další. Nevím, možná už jim to nefunguje. Ta optika už je po části města několik let a funguje naprosto normálně a žádní naší spoluobčané ji neukradli. A v naší městské části ani žádní nežijou. Jinak je to Frýdek-Místek.

OSPF (7.10.2011 18:30:59)

No to se pletete, sloupy verejneho osvetleni vlastni Eltodo. Telefoni sloupy zase vlastni TO2. Jedine co cez vlastni a prostrednictvim CDT i prodava jsou sloupy po kterych se vede elektricke vedeni. Ovsem po tom se optiky tahaji uz hezkych par let a neni to zadna novinka. Navic od toho vetsina operatoru upousti, protoze optika proste neni stavena na to, aby nekde visela previsem mezi sloupama. A mohu se optat kde pracujete? To kdo kde komu co ukradl nebo prekopl se naky radovy zakaznik nikdy nedovi. To jsou informace, ktere ISP ven proste nepousti.

tom448 (7.10.2011 22:42:00)

No tak to nevim jak to teda je, jeste se na to poptam, ale tady proste ty sloupy ma CEZ a nikdo jiny. Ma se tu stavet chodnik a tim chodnikem vyvolane prelozky sloupu se vyjednavaji pouze s CEZem. A to ze mate problem s tim vest optiku vzduchem mi je sumak, muzeme si tady vybrat, bud optika na sloupech nebo treba nikdy zadna. Proste to bude optika i tak. Ikdyz podle Vas asi kdyz to bude vzduchem tak to bude na urovni telefonni dvoulinky Telekomu co ?

OSPF (9.10.2011 11:19:40)

Jake sloupy, Telefoni? Verejneho osvetleni? Nebo sloupy na tahani el, dratu? Jasne ze sloupy na tahani el. dratu ma cez. Ten pote prostrednictvim nekolika firem misto na sloupech preprodava. Sloupy verejneho osvetleni vetsinou spravuje Eltodo. Telefoni sloupy zase patri TO2.

tom448 (10.10.2011 14:57:59)

Podívejte se, já vím že s Váma se asi nemá cenu moc bavit, soudě podle Vašich reakcí moc přátelský člověk nejste. Ale k věci. Jedná se o projekt metropolitní sítě která je v programovém prohlášení rady města na toto volební období. Budou to stavět technické služby města, a ty jak říkám už svou optickou síť na sloupech mají několik let. Bude to taková nekomerční městská síť, na kterou budou napojeny veškeré organizace zřízované městem + občané. A pojede přes to taky internet. Já vím že teď mi napíšete něco v tom smyslu že to nemá šanci na úspěch nebo že to stejně za chvíli zkrachuje, tak vlastně už nemusíte nic psát :D Nashle, jste asi opravdu příjemný člověk

OSPF (10.10.2011 20:56:18)

Ale ja se s vama nehadam, jen me uprime zajimalo, jak se pronajem sloupu resi. Sit fungovat bude, jen se proste bude muset pocitat s tim, ze budou castejsi vypadky. Preci jenom optika ve vzduchu neni tak bezpecna jako optika v zemi.

OSPF (9.10.2011 13:42:26)

Nechapu proc jste hned tak agresivni. Az vam ta optika vzduchem pri kazdem vetsim vetru vypadne, protoze se vlakna zlamou tak si povime vice. A uprime receno, co cekate ze dostanete za tech par korun co platite? Myslite, ze nekoho zajimate? Zcela bez emoci vam mohu rici, ze pro poskytovatele jste naproste nic ktereho by se pravdepodobne nejradeji zbavil - telkac urcite. Jak jsem psal vyse, drtive nejvic vydelavaji velke firmy. Naky cockar s adsl linkou ktery plati par stovek mesicne naprosto nikoho nezajima. A btw kdo ze u vas chce tu optiu po sloupech stavet?

Josef (8.10.2011 19:32:14)

Eltodo má sloupy hlavně v Praze, CDT je ČD Telematika a nemá s ČEZ nic společného. Chudáku :-(

OSPF (9.10.2011 11:17:28)

Tak Eltodo spravuje drtivou vetsinou sloupu verejneho osvetleni. A neni to zdaleka jen praha. CEZ jako distributor energie preprodava misto na svych sloupech prostrednictvim CDT. Ovsem naky nouma ktery v zivote s CDT smlouvu na pronajem optiky nepodepisoval toho vi asi vice, nez nekdo, kdo se tim dlouha leta zivi ze. Nebo si jako myslis, ze optiky ktere CEZ pronajima si taky sam spravuje? No to asi tezko co. Zadej si do googlu cez a cdt a uvidis sam. Ale ono je asi lepsi nejdriv nadavat a pak si hledat nake informace co.

anonym (9.10.2011 20:40:48)

ve frýdku místku že nejsou cikani :) to si snad dělate srandu ne

xxx (9.10.2011 20:38:39)

dalíš z tupého stádá , ano řečí jsem rad aspon za 16/1 atd mně akorát vytočí, jelikož takhle uvažují jen omezenci , kteří nevidí dal než na naves svoji vesnice :) jinak jednoduchá rada zaplatte a udělejte optické připojení do vašeho dourova a pak to prodavejte dal vic vám neporadím kdybych dostal povelení na kopaní optických kabelu tady na okraji ostravy tak davno už bych tady mněl optiku co si myslite , jen že všede kde se da tahnout optika tak už někdo má něco položeného v zemi , a pokud máte najke skušenosti z takovým viřizovaním tak zístite že vam dané FA nahazí klacky pod nohy a pokud vubec chtěji slišet že jim k jejich " kablum " date svuj , pak tu máte INRE na ktarém se musi žádat povelení na kopaní jestli vubec mužete kopat , pak plynarny , pak elektrárny , pak vodarny , pak majitele pozemku kdebych kopal vetšínou obec , an a hadejte na čem to stroskotalo ? že nevíte na blbcích z jedné nejmenované FA ktará vlastní dost pozemku kolem mně ,tedy na tom že chtěli zaplatit dost nehorázných peněz za to že si dovolím kopat asi 100 m přez jejich neudržovaný pozemek asi tak

OSPF (15.10.2011 19:59:09)

A myslite, ze ma kazdy doma zbytecnych 100.000 na vystavbu opticke trasy? Navic jak si to presne predstavujete? Tu optiku musite do neceho zapojit a uz vidim nakeho poskytovatele, jak vam vesele a jiste velmi levne zpristupni naky svuj DB a bude vam z nej prodavat konektivitu.

OSPF (5.10.2011 09:18:05)

Ja se lidem jako ty vazne musim smat. Velke poskytovatele naky cockar s DSLkem naprosto nezajima. Jak Telkac, tak GTS maji nejvetsi zisky (a to hodne prez 80%) z velkych zakazniku. GTS treba dela 80% zisku 10% zakazniku. Naky DSLkar ktery plati par stovek mesicne nikoho nezajima. A ruku na srdce, co by jsi za tech par stovek mesicne chtel? za to se v hospode ani nevozeres. DSL sluzby funguji primerene jejich cene. Chces neco lepsi? Neni problem. Ovsem to by jsi neplatil par stovek mesicne, ale par tisic.

xxxxxx (9.10.2011 20:27:47)

važně kde vemu něco lepšího ? když tu nic není , tedy v oblasti kde bydlím ? mně je fuj jestli platím 400 kč nebo 4000 kč mněsičně , ale bohužel v tohle zlodějově kde bydlím není jiná možnost něž adsl od o2 něbo pochybná wifi už jsem obvolal všechny FA co mně napadly jestli mi nemužou nabídnout něco lepšího bud to bylo za nehorázný prachy cca 150 litru za zavedení linky vzduchem na pasmu 3.2 GHz něbo chtěly za zavedení cca 50 litru ale zase mněsíčně 15 tisic , tak takové nabídky si mužou nacpat někam A jinak co bych chtěl ja za 400 kč mněsíčně na ADSl to co slibují ! aby to nepadalo aby rychlost nelitala nahoru dulu atd , nic víc nic mín mně se tohle problémy naštěstí netíkají ale mnohá jiných ano a budou jich 1000ce :)asi tak

OSPF (9.10.2011 21:13:09)

Dostavate presne to co jste si podepsal na smlouve. Proc myslite, ze se ADSL rika AZDSL?

dv (5.10.2011 12:45:35)

Tak tomu se říká "hraběcí rada", podobně jako když teď čteme, proč používáme předražené služby mobilních operátorů. Taky bych rád mobilně telefonovat na 1/4 nebo 1/10 ceny, jak se o teď často píše, že na rozdíl od zahraničí nás operátoři odírají - jen nevím jak k takové ceně operátora donutit.

OSPF (5.10.2011 16:53:04)

No jenomze zde jsme jaksi v CR. Take bych rad zakony na ochranu majetku jako maji v USA. Proste at se vam to libi nebo ne, tak ADSL sluzby funguji primerene jejich cene. Nebo co presne cekate za 400kc mesicne?

anonym (9.10.2011 20:19:18)

TO DV nepoužívat jeho služby třba , nebo mít zahraničního OPerátora a je vyřešeno že jo

kaon (4.10.2011 21:51:57)

Používám modem DSL G684T a přestal fungovat, jaká náhoda, v den přechodu k O2. Pracovat se mu nechce hlavně o svátcích, sobotách a nedělích. Jsou aleobdobí, kdy měřím i 8M. Většinou mám ale smůlu.

OSPF (5.10.2011 08:59:51)

A zkousel jste ten modem menit? Nerusi vam treba o svatcich sobatach a nedelich naky soused linku? Vyjmenoval jste dny kdy se nepracuje, klidne si naky vas soused muze v baraku poustet nakou starou TV ktera vam linku rusi. Resil jste vec s podporou?

kaon (5.10.2011 20:46:52)

Dobrý večer modem jsem zkoušel jiný a je to stejné. Dnes stahuji 80kB. Je ale zajímavé, že problém s rychlostí nastal při přechodu od Volného. O problému jsem mluvil s O2 v červnu - a nic se neděje. Od listopadu bude po problému - přecházím na Wifi.

OSPF (6.10.2011 10:22:52)

Abych rekl pravdu, opravdu me nenapada, duvod, proc by prechod mezi ISP mel zmenit kvalitu linky - draty jsou stejne. Teoreticky se mohlo stat, ze jste presel na jiny dslam nebo ustrednu. I kdyz to je velmi nepravdepodobne.

Zbyněk (5.10.2011 23:21:51)

Také jsem měl neustálé výpadky. Na lince tvrdili, že je vše OK. Při jejich proměřování se většinou linka rozeběhla. Nakonec jsem je donutil a přišel technik domů, kde vše proměřil a tvrdil, že je vše také OK. Po dalším otravování a konečně natrefení na rozumnou operátorku mi slíbila přehození kabelů na trase (z důvodu možného rušení od ISDN). Tata anabáze trvala cca 2 měsíce, ale od doby přehození kabelů ani jeden výpadek.

OSPF (4.10.2011 12:07:57)

Hele jen tak mimochodem, vis o tom, ze volny ma take sve ustredy a par dslamu? Jak jsi prisel na to, ze jsi zustal na stejne ustredne a dslamu?

tom448 (3.10.2011 19:58:27)

To by mě zajímalo kolik lidí na těch jejich velkých sídlištích už nemá nějaké jíné připojení po optice nebo kabelovce, ta většina co už má, vidím jak bude přecházet k Telefonice! Škoda, já jsem doufal že právě Telefonica vzhledem k tomu, že má už natáhnuté optické trasy i v malých městech a na vesnicích k ústřednám, bude mít jednodušší optiku nabídnout i tam, ale asi banán :D Ještě že se u nás v okrajové části města chystá výstavba metropolitní optické sítě. Pak už se těm sídlištím soukromých poskytovatelů jenom budu smát :D

Lenoch (3.10.2011 20:21:14)

Nějací se najdou. Znám několik, co zrušili optiku od RioMedia, respektive bývalé 802.cz a přešli na pomalejší, ale v dané lokalitě spolehlivější ADSL.

jiri (5.10.2011 15:53:17)

ja uz optiku od O2 (o2 Fiber) mam a kdybych mohl, tak okamzite prejdu na neco jineho, po zkusebnim provoze , kdy to behalo 100/50Mbit ABSOLUTNE BEZ PROBLEMU rok a pul, to od ledna 2011 zkrouhli na rychlosti ADSL, takze to jede 25/4 mbity, zvlaste ten upstream je tragedie, v kombinaci s optikou jako mediem je to primo tragikomedie. A jelikoz ofiko tarif byl 10/10, tak to jeste dokonce nazvali zrychlenim ..... Proste telekomunisti zustanou telekomunisti a timto pozdravuji pana Alese Veseleho, ktery to v O2 menezuje.

OSPF (7.10.2011 13:18:48)

No jasne, TO2 omezuje profily na dslamech aby nastavala nakeho cockare, za ktereho ma 400kc mesicne. To ma fakt logiku. Jeden vyjezd technika vyjde na vic, nez vy zaplatite za rok. Zkuste myslet.

txtx1@seznam.cz (14.1.2012 13:30:45)

Kdyz teda zkusim myslet: Sem ochoten pripustit, ze vyjezd technika je dejme tomu nakladna polozka. V radech par tisic korun. Ale zkusme pripustit, ze ceny za sluzby teleonikou jsou v ramci realnych nakladu neskutecne vysoke. Cena minuty hovoru na mobil vychazi na par haleru, cena pripojeni internetu vychazi na jednoho uzivatele v radech korun za mesic. Ceny jsou ovsem volani za minutu v radech korun a ceny za pripojeni v radech stokorun. Vse je samozrejme na pocitano na jednotku, takze zisky v podobe deseti az stonasobku realne ceny si muzete spocitat sami. Viva la O2.

OSPF (4.10.2011 12:06:36)

Ach jo, pletete si optickou trasu ktera slouzi k pripojeni distribucniho bodu a pristupovou optickou trasu ktera slouzi k dotazeni pripojen do koncove lokality. Tahani optik do domu je problem v tom, ze se musi proste kopat. A kdo vam dovoli rozkopat silnici?

Mungo (20.11.2011 20:49:09)

To VDSL nemusí být tahané z ústředny ... může to být i z připojovacího bodu vytaženého mimo ústřednu (říkají tomu "street cabinet")... je to jen otázka nákladů. Tedy peníze až v první řadě.

petr.sotona@aspa.cz (4.10.2011 14:32:13)

S krizkem po funuse... :-( Skoda, ze s tim neprisli o par let drive.

xXx (8.10.2011 12:43:02)

O2 mne opět překvapilo, ale spíše na faktuře. Po zažádaní na přechod na VDSL bylo domluveno. Přechod na 16Mb, modem v uvozovkách zdarma a 1 Czk měsíčně. Za odměnu basa na dva roky, tak jsem souhlasil. K mému překvapení včera dorazila faktura a byl účtovaný modem asi 1200,- s DPH.

I (18.11.2011 12:55:24)

stejná skušenost ... Reklamaci ale uznali obratem a v následující faktuře snížili fakturovanou částku o přeplatek. Je vidět, že to zkouší, co když si někdo nevšimne ...

atm (10.10.2011 22:23:51)

no to doufam, dsl mi nema uz co nabidnout, za posledni dva roky mi neustale klesa synchronizacni rychlost kvuli zhorsujici se kvalite linky (vice dsl klientu v okoli)

Tomáš (11.12.2011 21:03:41)

To než bude se dřív naštvu a založím občanske združení a rozjedu wifinu na vesnici...