Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Stane se Linux herní platformou?

Stane se Linux herní platformou?

Anonym (24.5.2012 00:00:00)

Valve nedávno oznámilo, že herní kanál Steam bude k dispozici uživatelům Linuxu a na Ubuntu Developer Summit se objevilo EA. Znamená to, že se z Linuxu stane herní platforma? Nebo je to jen poslední výkřik her na PC?

Fox (24.5.2012 16:08:59)

význam klasických počítačů prudce klesá a to na úkor herních konzolí, které nabízejí podstatně lepší herní zážitek - ať již výkonem nebo lepším ovládáním. S první větou souhlasím, to druhé je spíše vlhký sen mrkvosoftu a sony. I běžné PC je dnes výkonem výše nebo rovno konzolím. To nepočítám herní PC staré 2 roky, ty jsou samozřejmě mnohem výkonnější. To že to tak nevypadá je díky mizivé optimalizaci portů z konzolí.

buchtak (24.5.2012 19:25:03)

Zadnej vlhkej sen, prachobycejnej blabol to je. Ani vykon, ani ovladani na konzolich samozrejme lepsi neni. A ani to tak uz davno nevypada. Spis v ty vete melo bejt, ze nabizeji podstatne lepsi herni vydelek. Proto konzole distributori tolik tlaci.

buchtak (24.5.2012 19:25:19)

Zadnej vlhkej sen, prachobycejnej blabol to je. Ani vykon, ani ovladani na konzolich samozrejme lepsi neni. A ani to tak uz davno nevypada. Spis v ty vete melo bejt, ze nabizeji podstatne lepsi herni vydelek. Proto konzole distributori tolik tlaci.

OSPF (24.5.2012 22:31:49)

Me hlavne rozesmalo to lepsi ovladani :) Navic PC ma stale dalek sirsi vyuziti nez konzole.

Jan (29.5.2012 22:12:19)

Souhlas, kdo jednou miril s mysi v ruce uz nikdy nechce jinak :-) Konzoli bych si nikdy nekoupil, to co jsem videl u kamosu mi uplne stacilo. Super je na tom snad jen to, ze zapojite a hrajete, o coz hracum obvykle jde. Treba GTA IV bylo o mnoho plynulejsi, ale na ukor mnohem horsi grafiky, nehlede na to, ze s automatickym konzolovym zamerovanim to uplne ztratilo kouzlo. Kdyz si chci v linuxu neco zahrat, hodinu googlim abych doinstaloval vsecky dependence a stejne nakonec zjistim, ze mi to nepujde, protoze vyrobce moji grafiky neuvolnil drojovy kod. Kdyz si chci zahrat na windows, googlim v nejhorsim pripade pul hodiny, ale nakonec si vzdycky zahraju. Konzoli bych jen zapnul. Nedokazdu rict, kolik da prace udelat steam i pro linux, ale pochybuju, ze se vynalozene usili nekdy vrati.