Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Podřezává si Nokia dál větev? Zbavuje se desítky tisíc zaměstnanců i linuxového vývoje

Podřezává si Nokia dál větev? Zbavuje se desítky tisíc zaměstnanců i linuxového vývoje

Anonym (18.6.2012 00:00:00)

Finská společnost Nokia přichystala další velké změny. Po dlouhých letech se totiž ocitla v červených číslech, ztratila svou pozici na trhu a změna či vzestup dle dat je stále v nedohlednu. Firmě navíc podle mnoha názorů vůbec neprospěla úzká spolupráce s Microsoftem – od kterého si „půjčila“ i jeho špičkového manažera a posadila ho na křeslo výkonného ředitele. Nepříznivý vývoj teď odnese deset tisíc zaměstnanců, které Nokia propustí, stejně jako vývoj některých softwarových projektů. Ale spolupráce s Microsoftem se naopak prohloubí.

Jan (18.6.2012 11:22:46)

"Firma začala s restrukturalizací již před pár lety, kdy byl do jejího vedení zvolen Stephen Elop, který přišel z Microsoftu, kde pracoval na pozici ředitele obchodní divize." A od te doby to s nimi jde z kopce. Microsoft ho tam dosadil, protoze doufali, ze jim z toho kapne a rozsiri ten jejich nemozny system i na mobily, jenze windows pro mobily zda se bez problemu potopi i drive nepotopitelnou nokii :-) Chudak nokie, mel jsem je kdysi rad, ale uz kupuju jen samsungy a vracet se nebudu.

Toman (19.6.2012 22:13:07)

Jojo, přesně tak. Trojan přišel a vše, co šlo zničit, zničil. :( Kéž by se to nestalo a Nokia by pokračovala v Symbianu a Meego. Byli by na tom teď určitě líp. Symbian4Ever

JT (20.6.2012 17:48:48)

Symbianu jsem sice nikdy nijak moc nefandil, byl jsem totiž dlouhodobým a navyklým uživatelem WM. Ovšem poté , co Mrdk*soft hodil své uživatele WM5 a vyšších přes palubu fandím symbianu...

finn (21.6.2012 12:28:29)

Ono s tím symbianem to je těžké? Kdysi Nokia prohlásila, že dotykové telefony jsou slepá větev vývoje a vzdala se veškerých pokusů "zdotykovat" symbian. Když jí její omyl došel, tak nedokázali udělat dotykové rozhraní nad tímto systémem, byť třeba SE ho měl (UIQ). Tak se začali poohlížet po jiných systémech a jak to dopadlo už všichni (čímdál víc bohužel) víme.

volani.webnode.cz (21.6.2012 22:57:30)

Nevíte jestli někdo další bude pokračovat v meego pro netbooky?

Jan (22.6.2012 16:05:10)

Sice v tom byl jeste intel, ale uz se tak rok kolem meega nic nedeje, rekl bych, ze toho brzo necha, jestli to uz neudelal. Mel jsem ho na netbooku asi pul roku, ale kvuli malemu repozitari byl problem tam cokoliv doinstalovat i s comunity repo. Xubuntu je na netbook proste nejlepsi.