Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Za 30 písní z internetu musí zaplatit přes 13 milionů korun

Za 30 písní z internetu musí zaplatit přes 13 milionů korun

Anonym (27.8.2012 00:00:00)

Mladý muž si stáhl z internetu celkem třicet hudebních skladeb, které dále sdílel. Teď musí Joel Tenenbaum z rozhodnutí soudu zaplatit hudebním společnostem náhradu ve výši 675 tisíc dolarů. Léta se táhnoucí spor tímto verdiktem při odvolacím řízení ukončila americká federální soudkyně.

xxxx (27.8.2012 00:16:36)

Jo tak paní soudkyně asi nemá šajn kolik stojí jedna hudební skladby :) na jeho místě bych je poslal do místa kde slunce nesvítí ! a zmiznul do ruska :) to bych byl zvědavý jak by ho tam naháněly :)

radek (27.8.2012 07:53:11)

On ty pisnicky aj sdilel dal-to byl kamen urazu.

xxxxx (3.9.2012 02:34:47)

ano to je fakt nemněl to sdílet dále , ale takové nesmylsné vyčíslovaní škody je fakt hodno jen debilu ! jinak se pořát divím tomu že někdo vubec reaguje na OSPF ! O chraný S vaz P roducentu F ilmu !!!!!!!!!!!!!!!!! to jeho názory jsou fakt k smichu ! na navíc je za taký kydy placený

OSPF (6.9.2012 19:17:37)

Jsem placeny za spravu paternich boxu, na DSL chodim kdyz se chci pobavit. Filmari jako kazdy jiny chce vydelavat prachy. Nechapu, proc se tomu lidi divi. Oni nejsou armada spasy. Pokud chces zmenu, prestan od nich kupovat a oni budou muset zmenit pristup, jinak zbankrotuji. Ale jaksi nebankrotuji, takze stale maji sve zakaznika. A kdyz uz jsme u tech penez, ty pracujes za minimalni mzdu, nebo za tu maximalni, co ti je nekdo ochoten nabidnout?

xxx (9.9.2012 00:33:25)

naštěstí pracije pro sebe , ale nemám duvoud někoho za zakazníku okrádat nebo žalovat :) to bych si moc nepomohl :) a když to vezmu kolem a kolem žadný konkretní zakon mně nechraní na rozdíl od producentu filmu a hudby ! čili podle mně není možné jednoho negbo jedno odvětví podporovat přimu zaknem a nebo mu zákonem získavat zisky do kapsy !!!!!!!!!!!!! pak by tedy zakony mněly být takové aby každemu kdo podniká přinašely příme zisky :) coč nejsou , ale jen zabavní prumysl má zakony ktaré ho chraní a davájí mu přime zisky :((((((((((((((((((( ale stejně pochibuji že "člověk" ktarý je defakto placený z výpalného to vubec bude schopen pochopit :)

OSPF (10.9.2012 16:45:40)

1)Debatuj slusne a neurazej. Pracuji v IT a nemam s prodejem hudby nemam nic spolecneho. 2)V jakem oboru pracujes? Ja jen tak mimochodem, ze vetsina oboru dostava nakou formu dotace. At uz od statu ulevu na dani, nebo dotace od EU nebo neco podobneho. 3)To, ze nastavis cenu tak, aby byla maximalne ziskova je okradani zakazniku? Ty mas snad nastavenou cenu jinak? Mohu se tedy optat jak?

OSPF (27.8.2012 16:37:08)

V pohode, vemem pocet stahnuti x cena na trhu. myslim, ze by jsme se dostali jeste na trochu vetsi cenu :)

Ddy (28.8.2012 00:19:30)

Je účelová demagogie počítat s tím, že pokud si nebudu moci písničku stáhnout z internetu půjdu si koupit cédéčko. Stejně tak je naivní věřit, že pan Tenenbaum bude schopný zaplatit takovouto částku. Jedná se pouze o zastrašování "potenciálních" zákazníků. Nahrávací a distribuční společnosti vůbec rádi využívají různé mafiánské praktiky.. :o)

OSPF (28.8.2012 13:25:50)

Ano, je to ucelova demagogie. Takto to funguje u pulky zakonu. Nebo si snad myslis, ze clovek ktery si doma pestuje travu dela prohresek, ktery je hoden nekolika let v base? Kolik ti je? Opravdu me fascinuje, ze lide nechapu vyznam zakonu. Zakony maji predevsim zastrasovat. Trest ma byti TREST. Ne snaha o napravu daneho jedince. Prijde mi proste vtipny jit sdilet hudbu s tim, ze vim, jaky mi hrozi trest a kdyz ten trest dostanu tak brecet, ze je prilis prisny. Jinak btw nahravaci spolecnosti pouzivaji uplne stejne finty jako kazda jina firma. Podnikas? Asi ne co?