Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > První mobilní virtuální operátor je Blesk mobil

První mobilní virtuální operátor je Blesk mobil

Anonym (29.10.2012 00:00:00)

První oficiální český virtuální mobilní operátor se bude jmenovat Blesk mobil. Provozovat ho bude vydavatelství Ringier (vydávající stejnojmenný bulvární list Blesk) ve spolupráci s Telefónicou. I když podrobnosti budou známy až po zítřejší tiskové konferenci, leccos se ví už teď.

xXx (30.10.2012 16:34:44)

Jen mne zajímá, co je vlastně virtuální operátor. Dnes mne nachytají a později okradou ???

anonym (31.10.2012 06:05:59)

jo přesně :) nevím jak by mohl teoreticky někdo být levnější ? jelikož bude muset platit stávájícím operátorum ,za to že ho pustí na jejich sít atd :) dále pak skušeností z čr, kvalitou služeb a připadným řešením problému za stávájícimi operátory , jsou takové že nikdy nic nevyřeší na poprvé , a navíc dělaji z lidí pitomce atd takže už se fakt těším na " servis " od virtualních operátoru , to bude fakt kvalita ((( jdu grcat už tedka

anonym (31.10.2012 06:41:30)

a o servisu to je ... žádný nebude. Chceš levné tarify, tak tady je máš, ale nečekej žádné zázračné služby jako u ostatních operátorů

Jaja (31.10.2012 21:58:55)

Jake "zazracne sluzby a sluzby" mas na mysli? :-D Takovy axfone davno volani pod 2 koruny nabizi a internet i volani funguje. Ja mam vodafon, ale kdyz jim pada sit, stejne se jim nedovolam a kdyz uz se jim dovolam, tak uz neni co hlasit, zadnej servis necekam, maximalne se mi muzou omluvit :-) Dneska neni problem volat za mene nez korunu a bez pausalu, jen clovek musi znat nekoho s firmenim tarifem, pripadne znat nekoho, kdo uz nejakeho sedivaka ma, protoze se to nesmi verejne nabizet a sluzby jsou uplne stejne, jen levnejsi a clovek to nema primo, takze si nezavola linku (kolikrat mesicne tam kdo vola?), ale kontaktuje prostrednika. Je to jako s bankama, jen lidi proste nesmi byt ovce a platit hutnou vatu.

bam (8.11.2012 11:16:30)

V USA volání a SMSky zdarma. Platí se jen datový limit. Kdo chce víc dat, víc platí. U nás si pořád ještě hrajeme na SMSky a tarifikované volání a ještě tomu tleskáme. Sem to asi dojde zase až za 10 let poté, co to v USA existuje běžně. 2,50/min 1,50/sms? Nehorázně drahé! Skecnete 200 minut a máte to za 500Kč. Tomu říkám ?revoluce?!

bzum (8.11.2012 15:11:38)

Taky nechapu, proc davaj takove reklamy, pry nejlevnejsi volani. Prijde mi, ze si snad musej delat legraci, jinak to ani neni mozny, nechapu, co se jim zda na tom tak levny.

pozorovatel (25.11.2012 01:28:39)

Osobně jsem alespoň předpokládal, že v rámci huronské kampaně, která se okolo Blesk-mobilu vyskytla a nadále vyskytuje, že se tzv. nový operátor zachová poněkud lidštěji k seniorům. Jde o to, že patřím do kategorie méně telefonujících uživatelů služeb O2, kde (jakož i u jiných operátorů) musím nejdéle do půl roku spotřebovat koupený kredit 200,- Kč, který mi většinou dostačuje, neboť s výhodou používám také VoIP telefonii i pro mobilní volání. Při zběžném přečtení "dodacích" podmínek Blesk-mobilu jsem např. zjistil, že doby "spotřeby" koupeného kreditu je jen 3 měsíce a našlo by se víc dalších věcí, se kterými se Ringier nechlubí. Takže opět zapadám do podřadné kategorie občanů tohoto státu. Tato skutečnost nevadí ani regulátorovi ani panu poslanci. Tož tak.

Toman (27.11.2012 19:11:55)

Ten samý problém mám i já.Volám velmi málo.Čekal jsem od nového operátora lepší přístup k důchodcům.Cena za volání je krásná,ale já 250kč za tři měsíce neprovolám,takže budu muset volat z t-mob za šest korun a nebo volat babičce z kuchyně do obýváku.

Tomas (6.12.2012 15:56:41)

Zdravím, vyplatí se:) operátoři mají mezi sebou smluvenou cenu 0.35 kč za min. Sms nevím kolik je... Virtuální operátor si lože pronajímá používání pásma jako třeba televizní kanál.... Ceny jsou na něm ale po 0.35 kč min se prostě dostat nelze... Operátoři nás jen okrádají co si tu budeme nalhavat;)

Dominik Levý (16.3.2014 18:35:24)

jak mám zistit operátora na blesk mobil moc vás prosím pomožtemi napištemi číslo na operátora blesk mobil :DD

laco (21.11.2012 17:47:42)

tak běž do ameriky a neotravuj tady

radek (31.10.2012 08:40:47)

je bezny, ze firmy volaj za 1kc a v siti zdarma, sms ani ne za korunu, internet v mobilu zdarma. Opravdu to nejde levneji? O2 da volani za 1,8kc sms za 1kc (bez dph) a to co si pseudooperator nastavi za ceny je o2 uplne jedno a kdyby nebyli u o2, tak budou u konkurence se stejnou cenou, takze o2 by na tom prodelalo.

pepa (1.11.2012 19:46:55)

jaký servis máš teď ? třeba u o2 které zaúčtuje odeslané sms klidně až za 14 dní ?

zdenin@centrum.cz (8.11.2012 23:32:54)

Zdravim. Aktivoval jsem si cislo. Jak nastavim datove pripojeni na telefon nokia E50 .Internet aktivovany mam? Diky

zdenin@centrum.cz (8.11.2012 23:48:44)

Zdravim. Aktivoval jsem si cislo. Jak nastavim datove pripojeni na telefon nokia E50 .Internet aktivovany mam? Diky

zdenin@centrum.cz (9.11.2012 00:06:16)

Zdravim. Aktivoval jsem si cislo. Jak nastavim datove pripojeni na telefon nokia E50 .Internet aktivovany mam? Diky

albertmax@seznam.cz (9.11.2012 14:17:50)

Pratele tak se nemohu pripojit na bezplatne internetove stranky blesk mobil a stale mam v mobilu internet od O2! Pres samoobsluhu zase nelze prevest cislo k blesk mobil! Na operatora neminim volat za 20Kc protoze mobilni operator vas stale navede zpet do samoobsluhy! Bylo receno ze internet na den 20Kc! Omyl pripojil jsem se na facebook a prisla mi SMS ze internet je aktivni jen do Pulnoci dnesniho dne-cili zadnych 24 hodin jako tomu je u vsech jinych operatoru! Muzu jen konstatovat ze toto je podle mne klamani zakazniku! Provolam kredit ktery uz ted cini 130Kc a vracim se zpet do O2! Jsem velmi zklaman temito sluzbami pokud se to tak vubec da nazvat!Moje novy cislo je-702327350. Mail-albertmax@seznam.cz S pozdravem-Volfgang Albert z Pisku. P.S.-zase jsem proste naletel!

albertmax@seznam.cz (9.11.2012 14:26:20)

Dobry den-nelze se pripojit na internet blesk.cz stale mam v mobilu internet od O2! Hasovy operator stale navadi zpet do samoobsluhy a porad dokola! Nelze ani prevest puvodni cislo k blesk mobil.Neminim volat na operatora za 20Kc.Tohle vsechno ma fungovat pres internet! Navic me pripojeni na facebook prisla mi ihned SMS ze poplatek 20Kc stahnut z meho kreditu-ovsem pozor!! Nikoliv na 24 hodin coz je cely den jak pisete nybrz jen do pulnoci dnesniho dne! Coz neni cely den cili 24hodin! Toto je podle mne klamani zakaznika! Doufam ze nekdo kompetentni z vasi spolecnosti bude reagovat na muj prispevek! Pokud ne provolam svuj kredit a vracim se zpet k O2! Takto budete prichazet o sve zakazniky-klienty! Zde davam k dispozici sve udaje kam muzete reagovat popr. Mail-albertmax@seznam.cz Puvodni cislo-721937903 Blesk Mobil cislo-702327350. Dekuji predem za odpoved a s pozdravem-Volfgang Albert z Pisku.

Kojot (11.11.2012 11:43:39)

Taky mám problém převést číslo,jeste chvili počkám a pak na ně kašlu a zkusím klikniavolej.cz

Honza (14.11.2012 16:15:12)

Je to obrovský nedostatek! Nelze v samoobsluze najít jak nastavit internet v mobilu! Nastavení od O2 je nefunkční a operátorka není schopna zaslat nastavovací SMS. To jsou nějaké služby???? 100 Kč je v p.... a další dvacka za operátora taky. Kontakt na někoho nikde. Opět podvod, čemu se v této republice divíme??

carlos (24.1.2013 11:15:14)

internet mi funguje skvele a to pres o2 profil staci si pujcit sim od o2 pokud ji nemas a zavola na operatora a nechat si poslat konfiguračni sms tu otevres a ulozis jako výchozí vypneš tel prehodis sim slape to dobre a jeste bych ti doporucil si stahnout prohlizec operamini . . .

mořský koník (21.6.2015 09:59:03)

Jestli přejdeš od Blesk-mobilu k O2, tak vlastně nikam nepřejdeš:-) Blesk mobil provozuje Telefónika O2. Ja, tak je to :-))

Misa (15.11.2012 20:16:54)

Dobrý den ,dají se na čísla Blesk mobil posílat i sms z internetu?

Nikola (21.11.2012 09:30:11)

No to by mě taky zajímalo.. Šlo to z vodafone parku, jelikož já mám vodafone a přítel bleskmobil.. Sms za 1,50,-Kč.. ale už to nejde, došel paušál.. :) Z jiných sms brán to nejde, že prý neplatný formát čísla, nebo neznámý operátor.. tohle by chtělo doladit..

Lukáš (14.10.2014 07:32:42)

S oskartou voláte za 2.00kč min učtování 60+1 SMS 1.50kč a pripojení k internetu 1kč 1mb.MMS 4.50kč

Raduzka (17.12.2012 18:43:13)

Bohužel sms z internetu nejdou na Blesk mobil odesílat ataky nejdou odesílat zprávy na číslo začínající 900.

Obelix (19.2.2013 15:10:48)

SMS z netu na Blesk mobil posílat jdou,zde je odkaz: http://sms.1188.cz/ a pokud své číslo zaregistrujete můžete posílat až 160znaků v jedné SMS. Má to jen jednu vadu na kráse,že příjemce SMS nebude vědět číslo od odesílatele,ale bude znázorněno číslo 9996210,takže pokud se budete chtít identifikovat,musíte své číslo do sms napsat. Hezký den

Ricardo (27.1.2013 10:56:32)

Z programu EUROTEL_SMS2 lze SMS (do 60 znaku) posílat, jen jsem musel ručně nastavit branu na O2.

anonym (21.11.2012 17:00:03)

Včera jsem si koupila sim kartu Blesk mobilu. Postupovala jsem podle návodu na internetu. Přecházela jsem od O2 a vše bez problémů.Chtěla jsem si nechat původní číslo. Ještě ten den mi byla zaslána SMS, kterou jsem přeposlala O2 s PUK staré karty. Druhý den mi přišla zpráva od O2 a během chvilky jsem měla neaktivní simku. Přendala jsem si simku od Blesk mobilu a funguji i se starým číslem. Zaktivováno vše během 2 dnů. Velká spokojenost.

Libor (24.11.2012 13:47:50)

chtěl bych se vás zeptat když mám no kartě blesk mobil 150 kč a nechám si svoje původní číslo tak jestli mi po převedení na svoje původní číslo zůstane těch 150 kč s blesk mobilu nebo jestli je musím nejprve provolat. A když budu mít na své původní kartě nějakej kredit jestli mi zůstane nebo se stratí po převedení na staré číslo díky Libor

Helena (27.11.2012 11:18:35)

Libore, mě toto u Vodafone zamítli, měla jsem 90ti korunový kredit, takže nejdříve provolat!

mi (28.11.2012 21:26:40)

muzes prosim te popsat presne postupjak so prevedla cislo kdyz se prihlasim na net samoobsluhu pise mi to sluzba zatim nedostupna ci tak neco.dik

mili (11.1.2013 11:33:16)

Dobry den, take prechazim od Vodafonu, ale mam s tim problem. Byla jsem primo na prodejne, protoze si chci nechat sve cislo. Obsluhujici byl velice prijemny, mam byt odhlasena, dali si na to mesic. Od vcera mi ale nejde z blesk mobilu nikam volat, ani na operatora. Je stale obsazovaci ton, prestoze mam dost vysoky kredit. Muzete mi poradit jak a kde toto mohu vyresit, kdyz se nikam nedovolam a na netu kontakt na Blesk neni. Jsem duchodkyne, mozna jsem nejaky kontakt prehledla, ale predpokladam, ze ne. Diky za radu. Mili

kotas (3.12.2012 08:40:43)

zdravím,mám dotaz.Roční smlouva u Vodafonu mi končí v lednu 2013.Už teď si koupím bleskmobil,zaktivuji a budu volat s bleskovým číslem, a až mi skončí smlouva s vodaf. teprve potom si u blesku zažádám o převod čísla z vodaf.?Je to tak?

Podvedený (12.12.2012 09:58:06)

Blesk mobil na svých stránkách klame lidi. Někteří předchozí přispívatelé to již uvedli. Trochu to rozvedu. Jako důchodce, který telefonuje čtyřikrát za měsíc jsem se nechal zlákat a po podrobném přečtení všeobecných obchodních podmínek jsem si koupil sim kartu. V pravidlech na obalu sim karty je napsáno, že platnost kreditu je 3 měsíce. V obchodních podmínkách je ale napsáno, že platnost je 6 měsíců. Žádné další podmínky tam nejsou. Proto jsem zavolal operátorce a ta mi řekla, že po každých třech měsících musím dobíjet, jinak mi budou veškeré služby zastaveny. Nemám prý se ale čeho bát, protože neprovolané peníze se mi po dobití převedou. Pokud ale nedobiji do půl roku neprovolané peníze mi propadnou. Tímto mi bude narůstat kredit, který nejsem schopen nikdy provolat a nebo mi peníze propadnou. Na stránkách Blesk mobilu v otázkách a odpovědích se ale píše "žádné skryté poplatky,určeno pro starší lidi, důchodce..". Jestli někdo (Blesk mobil) napíše něco do obchodních podmínek a něco úplně jiného provádí, samozřejmě ke škodě spotřebitele a ke svému prospěch, nemohu mu věřit. Nepodvede mne za týden v něčem dalším? Proto bych k tomu kdo láká lidi podvodnými obchodními praktikami nikdy nepřešel.

Petr (16.12.2012 13:45:52)

Platnost kreditu se prodložila z 3 na 6 měsíců ,takže v čem je podvod ?Že jsou lepší podmínky ?

anonym (24.12.2012 12:33:46)

Tak to neřešte neříkejte že jste podvedený a zůstante si tam kde jste konečně je tady někdo kdo našim super drahým operátorům ukazuje že to jde levněji!!!! Já jsem přešel od vodafonu ušetřím min 500 kč. za měsíc a jsem spokojený.

anonym (30.12.2012 12:13:50)

presne tak :-D !!!

anonym (30.12.2012 12:16:50)

jen škoda,že blesk mobil nemá sms zdarma na internete. :(

Karolína (7.1.2013 13:34:30)

no to jo!!

Obelix (19.2.2013 15:20:53)

Ale má....zde je odkaz: http://sms.1188.cz/

fgf (15.12.2014 15:29:23)

fgfxchxghffbtsvdtsbsyhnc

spokojený (2.1.2013 10:32:20)

Zdravím Vás, já volám z mobilu přes callback od Eri a jsem spokojený, Účtují 1.9,- včetně DPH s tarifikací 1+1. Do USA taky 1.9,- a dalších 54 států. Dokonce dávají 60,- Kč na testování jejich služby. Testovací účet lze objednat zde: http://www.erishop.cz/erivoip-callback-step1-test

Marian (5.2.2013 18:18:57)

Myslím, že v dnešní době volat callbackem je velký nerozum. Je to drahé a nekomfortní. Lepší je využít služeb některého šedivého/virtuálního operátora. Tady jsem našel zajímavý článek na toto téma: http://www.gsmarena.cz/operatori-a-poskytovatele-f3/virtualni-mobilni-operatori-a-ti-druzi-t28.html