Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tablety na školách povinně?

Tablety na školách povinně?

Anonym (24.11.2012 00:00:00)

Některé základní školy začaly zavádět novinku – děti si povinně budou nosit místo učebnic tablety. Je to progresivní krok kupředu, nebo to svědčí o něčem jiném?

anonym (24.11.2012 03:09:13)

pěkný článek :) já to vidím tak že , na tebletech a jiných zařízenívh se informace dají snadno smazat upravit :( , na to tištěné knihy ba se musely palít !!! čili zase se jen jedná o další z malých kručku k potlačení svodoby !!! a informovanosti lidí !

OSPF (24.11.2012 13:22:04)

Jo, jasne, kazdej ma za cil jen potlacovat svobodu a omezovat informovanost lidi. Proste vsechno jde kupredu. Za par let budou knizky minulosti. Nic vic v tom nehledej.

Pepix (24.11.2012 17:30:09)

Souhlasím se školou a článkem. Člověk by měl jít kupředu. Co bylo kdysi, před x-lety, je dnes třeba zastaralé a nemoderní. Jsem pro Tablety do škol. Jen nevím, zda všichni rodiče po té ekonomické stránce na to budou mít dětem koupit tablet. Kalousek jim to však nekoupí.

vasjo (24.11.2012 17:46:35)

Napadá mě ještě jedno riziko. Ne všechny knihy jsou na internetu a někdy je potřeba do té studovny zajít, zvláště u složitějších věcí a bádání. Na tabletu se ty děti připojí maximálně na Wikipedii, která je dobrá pro start v bádání o nějakém problému, ale rozhodně se nedá brát za bernou minci, podrobnosti jí také chybí. Povede to jen k tomu, že děti budou líné si jít informace najít do knih a budou mít jen povrchní znalosti, pokud vůbec.

JT (25.11.2012 17:07:53)

Memám nic proti internetu a širokým možnostem vyhledávání , ale myslím že práce s knihou a papírem má něco do sebe, naučit člověka zapsat to co je důležité, naučit pracovat s informací, ne jen tupě něco vyhledat. Co vidím jak někteří žáci vypotí za pomoci internetu.... tak mi přijde že jde o příšerné kompiláty v tom lepším případě. PS jsem fanda elektroniky ale proto že ji opravuji tak jí nevěřím :-) Technologie je fajn věc, ale papírový backup bude fungovat i bez elektřiny, připojení, něčího rozmaru že vám materiál na dílku smaže / upraví...

vasjo (25.11.2012 17:15:31)

Pravda, na tom jsem zapomněl, že v knihách naštěstí nejde použít CTRL+C a CTRL+V. :-)

Toman (6.12.2012 21:32:13)

Mě by zajímalo, proč tablety a ne noťasy. Já bych si tablet rozhodně nekoupil, noťas je pro práci mnohem lepší než tablet. Ale povinně bych do škol nedával ani jedno. A malejm dětem už vůbec ne, s tim akorát budou dělat kraviny a nakonec to rozmlátěj. A rodiči nezbyde než si vzít... tabletu. :D :D :D

Petr (25.11.2012 11:42:42)

Nevím, zdali podobné názory jsou jen provokace, nebo je jejich nositel skutečně tak děsivě omezený. Vzhledem k tomu, kam se ubíráme, tak se obávám, že takovýchto exotů je tu v republice mraky. A kromě jiného, knížky nezaniknou, stejně jako nezanikly LP desky; za pár let se to zase v plné parádě vrátí. Jen ovce budou chvíli bečet nadšením z nových hraček, které však nejsou samospasitelné.

anonym (27.11.2012 23:17:52)

nevím kam tím mířéte :) ale co je snažši ? smazat zmněnit soubor ? nebo přepsat nebo zničít tisíce knich ? , ja se přikláním k že první varianta je zcela snadná , a v dnešní době vesele praktikována , viz třeba vyhledavaní google které vyhledává jen to co je dovoleno !! třeba nedavno jsem potřeboval vědět co všechno vzniká při rozkladu masa ! hadejte co slavný všemy opěvovaný google naserviroval ? :) mraky řeznictví , mraky obchodu ktaré prodavájí maso , jedina informace co mi byla k něčemu byla o botulotoxínu čili o baktarii ktará ho produkuje ale to bylo vše co jsme našel :) ale pochibuji že při rozkladu masa vzniká je botulotoxin , bude toho o hodně více !

OSPF (3.12.2012 11:32:50)

A rovnou nekdo pujde a ty knihy bude palit co. Lidi, myslete. To ze se zacinaji vyuzivat ctecky misto normalnich knih je proste pokrok. To je jako by jste nadavali, ze drive se psalo na kamenou desticku a pak se preslo na papit. Ten papir jde preci spalit. Kamena desticka ne!! Jasny priklad prepisovani dejin. Kdyby se kazdy choval jako vy, tak jsme doted na stromech.

A. (31.1.2013 12:31:44)

ono taky jde o to, kde hledáte. samozřejmě, že google neprohledává všechno, na váš problém by hluboký web (odborné databáze) odpověděl tak, že byste ještě nadával, že toho víte moc :) google není celý internet!

OSPF (4.12.2012 09:54:18)

Knizky jednou zaniknou. Je to otazka casu. Nebude to treba toto stoleti, ale stejne jako se upustilo od kamenych desticek, upusti se i od knizek psanych na papire.

anonym (27.11.2012 23:10:04)

važený OSPF (Ochraný Svaz Pproducentu Filmu ) tohle je ta skratka !!!!! podle vašeho psaní ,máte vystudovaný VUML , starší vi co tom je za školu :) vaše demagogie je užasná ale nic platná , na převlikače kabátu jako vy plati jedine poslat do míst kam slunce nesvítí :) , před pár lety takový jako vy plnou hubu " čest práci soudruhu " a tedka jsou z nich ti největší kapitelisté a hlasačí demokracie !!! ale jen na hubě , jinak jejich praktiky se vubec nezmněnily !! takže jak už jsme vám psal běžte psat ty svoje kokoti jinam Ja A asi aji jiní nemají zajem a ty vaše kydy !!!

OSPF (3.12.2012 11:30:24)

Milej pane, je mi 28, mam vystudovanou stredni vypocetku a VS technickeho smeru. V dobe revoluce mi bylo 5 let. Vase snahy oznacovat me za komunistu jsou docela smesne. Vas nazor, ze se tablety zavadeji, aby se mohly prepisovat dejiny je opravdu velmi smesny a hoden dusevne nemocneho jedince. Stejne tak vase mluva a chovani.

vaspi@tiscali.cz (24.11.2012 07:50:32)

Super článek.

kukalka (24.11.2012 11:39:46)

Naprosto souhlasím s autorem.

OSPF (24.11.2012 13:27:05)

Clanek je naprosto mimo. To ze si naka soukroma skola poridi tablety je snad jen jeji vec ne? Nikdo o zadnem povinem zavadeni tabletu nemluvi. A pokud se mu nelibi, ze nekteri rodice maji na to, dat sve dite do skoly, kde vas opravdu neco nauci, tak je to jeho boj. Prosel jsem si normalni zakladkou a pak stredni soukromou (www.sssvt.cz) a rozdil v kvalite ucitelu, ve vybaveni atd byl naprosto neuveritelny. I u nas je soukroma zakladka a kdyz vidim, co tam vsechno maji, tak jim zavidim. V dobe, kdy jsem studoval ja, tam bylo fotbalove hriste bez travy. Dneska tam je tenisovej kurt, hriste s umelkou, basketbalove hriste.....

Franta (24.11.2012 14:55:25)

V článku se nepíše, že jde o soukromou školu. A jestli autor myslí stejnou tv reportáž, jakou jsem viděl, jde o dvě státní školy. Myslím, že jen blbec by řešil tento problém v souvislosti se soukromou školou.

OSPF (3.12.2012 11:27:32)

Milej Franto, chovej se slusne a zjisti si blizsi informace. Jedna ze skol o ktere se mluvi je ZS Bellova. Bydlim cca 500m od ni a dlouha leta jsem na ni chodil. Pak se z ni stala soukroma zakladka pro "zbohatliky" a od te doby skola jenom roste. Postavilo se hriste s umelou travou. Postavilo se hriste na basket, postavil se tenisovej kurt. Vchod do skoly je na karticku atd.

Franta (6.12.2012 17:44:02)

Já se chovám slušně. V té reportáži šlo o jednu státní ZŠ v Plzni, a ta druhá je státní ZŠ v Praze v Angelovově. Takže si hoď klidnou, protože zase mlžíš, jako vždy, když nemáš pravdu a nechceš to uznat. Víš, že už jsi s tím docela otravný? Netrpíš náhodou Aspergerovým syndromem? Máš příznaky jak kráva, fakt.

OSPF (7.12.2012 11:51:27)

Milej frantiku, tak se tu bavis o jine reportazi v TV. Asi te to bude sokovat, ale podobnych reportazi na toto tema byla hromada. DSL.CZ na 99.9% reaguje na reportaz o ZS Bellova, protoze clanek vysel dva dny po reportazi v TV Novinach - jsem si jisty, ze v archivu CT muzes tuto reportaz stale najit. Navic tomu odpovida i zminka o stolech do kruhu a velke maskarni akci, ktere celou vec provazela. Mozna by autor clanku mohl napsat, na jakou reportaz a jakou skolu reaguje, aby bylo zcela jasno. Navic o tom, ze se bavis o uplne jine reportazi hovori i fakt, ze v clanku se hovori o jedne skole a ty sem tahas dve. Takze priste si zkus trochu posbirat fakta.

Jan Lipšanský (6.1.2013 16:56:10)

Pane OSPF, článek skutečně reaguje na starší televizní reportáž, kde šlo o dvě školy - jednu plzeňskou a jednu z Prahy-Modřan.

Parsifal (24.11.2012 23:35:12)

Kdo vám nakukal ten nesmysl, že na soukromých školách je kvalitní vzdělání? Na veřejných to není nic moc, ale především soukromé jsou vinny tím, že místo dětí máme debily, kteří sice mají kreativní myšlení a tvůrčí osobnost, ale neumí číst, psát a počítat. Soukromé školy snad fungují někde, ale u nás v republice rozhodně ne.

OSPF (3.12.2012 11:24:02)

To, ze mate misto deti debily neni vina skol, ale predevsim vase. A nehazejte vseschny skoly do jednoho pytle. Studoval jsem na www.sssvt.cz K maturite se nas dostala polovina puvodniho poctu, co nastupovala do prvaku. A kdyz uz jsme u toho, tak prakticky celou VS jsem se v matematice a IT predmetech nemusel nic ucit. Docela trapne bylo, kdyz na VYP1 v prvnim semestru prisel ucitel, kteremu jsem vysvetloval, jak se prevadi z binaru do hexa atd.

Franta (6.12.2012 17:45:12)

Jak říkám, OSPF má Aspergera jak sviň.

Fyzik (22.12.2012 20:41:51)

To teda musela být VS na velice "vysoké" úrovni:-)))))))))))))))))) Odpovídá tomu i úroveň Vašeho vzdělání?

uhu (25.11.2012 14:50:49)

Zajímavé. Ale protože naše školství se zásluhou určitých lidí na MŠMT, inkluzivistů a multikulti fanatiků nezadržitelně rozjíždí na skluzavce do pekla, domnívám se že tablety mu nepomohou. Ale ani neuškodí. Ty nejhorší změny už nastaly.

ivana chmelařová (28.11.2012 12:29:37)

Pane Lipšanský, hezky jste to napsal, tablet není to, co dělá školu dobrou školou. Žádné technické vybavení samo o sobě nezvyšuje kvalitu výuky. Dobrou školu dělá dobrý učitel, je jedno jestli jde o státní nebo soukromou školu, a dobrou školu nedělá ani drahé basketbalové hřiště nebo tenisový kurt... To, jak některé školy začínají tvrdit, že jsou skvělé, protože jejich žáci dostanou nebo používají tablet, mě osobně děsí. Perspektivní závislost na internetu, každé dítě ve třídě zírá do svého monitoru a učitel je degradován do role hlídače...to ani do té školy nemusejí chodit, můžou sedět doma a jen se připojit. Děti mají ve škole hlavně mluvit s ostatními lidmi kolem sebe a naučit se mezi lidmi žít a nějak s nimi vyjít. Vždyť díky tomu technickému rozvoji dnes děti hůř mluví, hůř píšou, povrchně myslí a neumí komunikovat, napíšou víc SMS než řeknou celých vět...