Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Co bylo před teletextem? aneb Když ještě 112 byl přesný čas

Co bylo před teletextem? aneb Když ještě 112 byl přesný čas

Anonym (1.12.2012 00:00:00)

Pamatujete ještě hlasové informace po telefonu? Už jsem na tuto službu zcela zapomněl, a vybavila se mi naprosto nečekaně. Pokud tedy někdo pamatuje seriál NDR Neviditelné hledí...

anonym (1.12.2012 06:04:20)

pěkný članek , ale jinak samé slinty :) koho dneska zajímá teletex ? , nebo informace po telefonu ? mně ne a asi většinu lidí co znají internet , muže tak maximalně zajímat par zaostalcu

Franta (1.12.2012 09:26:13)

"Protože jsi blbec, Milane!" (hláška z filmu František je děvkař). Kdyby všichni přemýšleli jako ty, tak nemáš ani ty dnešní tablety nebo smartphony. Národ, který se nezajímá o svou historii, je předurčen k záhubě. (Taky citát.)

Toman (6.12.2012 21:09:47)

Některé z těchto infokanálů po telefonu fungují dodnes, jen na pětimýstných číslech. Přesný čas je 14112. Jen je již namluven takovými těmy samplovanými hláškamy, které znáte z telefonních konverzantů operátorů. Ale na tyto služby samozřejmě vzpomínám, fungovalo tak krom zmiňovaného počasí, sněhové zpravodajství, nebo třeba infokanál s různými recepty. A něco do sebe to rozhodně mělo a věřím, že pro někoho stále má.

Toman (6.12.2012 21:15:46)

Doplním, že všechny funkční infokanály naleznete na čísle 800141414. Zdá se, že většinu z nich předčítá hlasový syntetizér Zuzana od společnosti Nuance. Takže nikoliv internet, ale hlasové syntetizéry připravily slečny o práci.

Karel Heinige (2.12.2012 22:12:38)

Honzo, super článeček. A to jsi ještě nenapsal, že služba ohlašování přesného času taky občas nefungovala a rázem se tak stala veřejnou seznamkou. Lidé vykřikovali svoje telefonní číslo a domlouvali se na zavolání. A že to fungovalo i dál, můžu osobně potvrdit. :-)