Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Wifi na ADSL modemu

Wifi na ADSL modemu

Martin (17.1.2014 14:33:57)

Dobrý den, nedávno jsem si koupil ADSL modem D-Link DSL-2751 a na pevné lince od O2 mi síť běhá OK, ale potřeboval bych se zeptat, jestli bych se přes wifinu mohl připojit k netu, když bych nebyl na pevne lince. Tím myslím, když jsem u známých, kde linku nemají, ale bezdrát tam k dispozici je. Že bych tenhle modem zapojil k notebooku a pomocí wifi našel dostupnou síť a k té se připojit.Nebo jestli ta wifina u modemu je jen na vytvoření své vlastní sítě a k jiným se nemůžu připojit (za účelem připojení internetu). Snad jsem to popsal pochopitelně, jsem laik v počítačích. Děkuji za reakce.Martin z HK

info@dsl.cz (20.1.2014 14:22:48)

Dobrý den, wifina v modemu je pouze pro vytvoření bezdrátové síťe, přes kterou se připojíte k internetu skrz ADSL. Pokud je dostupná nějaká wifi u známých, tak je pravděpodobně z nějakého routeru, který je ve vlastnictví některého ze sousedů. Bude pravděpodobně zabezpečena heslem. Váš notebook se může k takové siti připojit za předpokladu, že znáte heslo.

Martin (27.1.2014 00:09:09)

Děkuju za reakci, ale asi jsem to nenapsal moc pochopitelně. V domě mi ten noťas sousedovic wifinu nenajde a přihlísí se až když vyjdu na zahradu (cca20m blíže k sousedovi). Myslel jsem, kdybych ten modem (který má 2 anténky) měl zapojený , jestli by neměl větší dosah a toho souseda mě našel. Ale hlavní můj dotaz byl, jestli ta wifina v modemu umožňuje se spojit s jiným pc, za účelem přístupu k netu :-) Tak nevím, jestli jsem to teď popsal lépe :-/ Díky za odpovědi.M