Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Starý mobil jako výnosný kšeft

Starý mobil jako výnosný kšeft

Anonym (13.6.2014 00:00:00)

Po Americe běhám s nejnovějším iPhonem, ale na cesty do Prahy si beru stařičkou Nokii. Důvodů není málo. Jedním z hlavních je samozřejmě nerudný pohled, který má zaměstnavatel na hovory v zahraničí. Vysvětlování každého jednotlivého hovoru mne nebaví, takže pro zahraniční cesty mám jiný mobil.

mik (13.6.2014 12:55:00)

Výborně!Moje řeč!

bzum (14.6.2014 23:02:18)

Jo tak 8210 se mi doma taky vali a jako zalozni jeste stale pouzivam 6230i, z iPhonu 3G jsem udelal dalkovy ovladac, protoze na nic jineho uz se nehodi.

anonym (15.6.2014 09:05:41)

checht tak podel autora je každy kdo ma starý"" mobil doma v celku prahatý :)takže stačí na zbírat par "8210" a podobně a jste v balíku :)

EL (15.6.2014 22:21:01)

Takže jsem nejbohatší v ČR každý týden vykoupím asi 5 Kg mobilů a to po dobu 3 let.:)))

anonym (16.6.2014 06:45:22)

ano jsi multimilionář :) ale kam jsem ty prachal že :) nikde nejsou , autor by si mněl rozmyslet co piše :) někdy to jsou vyžně kraviny !

Toman (23.6.2014 22:25:03)

Jojo, starý founy měly co do sebe. Taky jich tu pár mam, ale nejlepší jsou pro mě stejně starší smartphony se Symbianem. Zatím stále nepřekonatelné, žádný nový pseudosmart nemá alfanumerickou klávesnici, skoro žádný nemá ani takovou věc jako tlačítka pro příjem a ukončení hovoru, žádný vás v noci nevzbudí, když ho vypnete a jen pramálokterý vydrží přes dva dny provozu. Symbian4Ever

Olby Ijno (1.8.2014 04:10:09)

Pokud by mel nekdo zajem v yakladu vzbavenejsi starsi mobil nez vas chvaleny se Symbianem. Umi se take zapnout a vypnout v nastaveny cas nejen alarm, tedy spotreba o rady mensi nez pri pohotovostnim stavu kdy jede OS s CPU ci rezim letadlo se zhasnutym displejem apod. Umi podrobnou klavesnici vcetne diakritiky a zvlastnich znaku. MMS. Umi telefonni zaznamnik, odpovidac, presmerovavac hovoru, sms vse bez sluzeb operatora. Ma dotykove pero, teleskopickou antenu. Dve kamery. LED prisvetleni fotoaparatu. Ma zabudovany Firewal a filtr hovoru, blokovani, sms, black list, white list, red list funkce. Dalkove ovladani pomoci SMS. Zabudovany DVB-T i Analog TV/FM prijimac vcetne nahravani poradu. Umi EPG. Je Dual SIM FULL tedy napr. az 2+2 hovory najednou nebo 2 hovory + Wifi + Bluetooth najednou. Dial-UP, Edge, Gprs, UMTS, GSM. Umi nahradit bezdratovou mys, webkameru, herni konsoli, mp3 prehravac, diktafon. To vse bez nutnych aplikaci tretich stran plnych backdooru, spyware, adware, trial a lite softu, jak je bezne v systemech Android, Symbian, Windows Mobile a Iphone. Slot na microSDHC kartu samozrejmosti. Kapacita baterie 1850mAh. Kontakt uhodnete pokud si prectete celou diskuzi. Vaha do 200g. Tloustka do 1cm. Jako maloktery mobil umi prijem FM radia i bez pripojenych sluchatek na zabudovane repro. Umi rovneznahravat rozhlasove porady do WAW a AMR vcene planovanych.

Michal (31.8.2014 12:47:12)

Podle mne je nejlepší Nokia E72 - je to ještě telefon na telefonování, ale zároveň i smartphone se základními možnostmi kolem internetu atak. Má dva limity - jednak malé zdroje (paměť, procesor), jednak občas na něm něco odejde. První problém řeším skromností (přece jen je telefon na telefonování), druhé jsem vyřešil nákupem dvou podobných strojků v bazaru po cca 1500 Kč, takže mám i náhradních dílů poměrně dost. Baterka vydrží až týden, citlivost skvělá - ve finské divočině jsem se synchronizoval na BTS vzdálené až 50km, občas dokonce 3G, ale chtělo to vylézt na kopeček. PS: Má to QWERTY/QWERTZ klávesnici!!!

anonym (16.6.2014 06:46:39)

a hlavně musí přeci vykupovat jen ty typy mobilu o kterých piše autor, jinak proděláš :)))))))))))))

GreenPase (1.8.2014 03:32:49)

To ovsem mate za tri roky pres 1000Kg toxickeho odpadu vcetne kadmia, olova, rtuti atd. Platina, Zlato, Med a Rhodium zase nerecyklovane.

Jan Petr Novak Dvorak (1.8.2014 03:02:52)

N***************AHOJ********Q K dispozici Nokia 6230i i Motorola T3388. Jak bylo uvedeno ve clanku prodavaji se takoveto mobily i za 1000 Euro. Prodam nefrancouzky za 50 a 10 Euro! Jako nove oba umeji internet, Nokia je i s fotakem, videokamerou, Audiorekorderem a MP3/WAV/MIDI prehravacem, modemem, Bluetooth, Stereo radiem a MMC kartou. Motorola umi ChannelJammer, Net monitor, Double SIM Link, Dual Band, ext ant, a je na 3x UAAA. enebene (-a-) inmail. cz

OPRAVA (1.8.2014 03:27:20)

domena kontaktu cz neplati spravna je sk. Predani v Praze. Dekuji za pripadny obchod, vytezek poputuje na charitu Chcipakova nanokapka falesne nadeje.

Jan Petr Novak Dvorak (1.8.2014 03:10:27)

N***************AHOJ********Q K dispozici Nokia 6230i i Motorola T3388. Jak bylo uvedeno ve clanku prodavaji se takoveto mobily i za 1000 Euro. Prodam nefrancouzky za 50 a 10 Euro! Jako nove oba umeji internet, Nokia je i s fotakem, videokamerou, Audiorekorderem a MP3/WAV/MIDI prehravacem, modemem, Bluetooth, Stereo radiem a MMC kartou. Motorola umi ChannelJammer, Net monitor, Double SIM Link, Dual Band, ext ant, a je na 3x UAAA. enebene (-a-) inmail. sk

Azazel (14.6.2014 10:44:04)

Asi znovu vytáhnu svou starou 7110 s flipem, to má málo lidí :)

Fox (15.6.2014 14:17:59)

Pokud je v dobrém stavu tak tiše závidím. Já sám mám nokia 9500 už asi čtvrtým rokem a udržet jej plně funkční i po mechanické stránce není jednoduché. Musím říct že po všech těch plackách které jsem měl mi přirostl k srdci. Ale i tak musím říct že vývoj mobilů je zajímavý, když jsem měl MDA první generace tak se někteří smáli jakou to nemám plácačku na mouchy, přitom dnes ji mají všichni. Dnes se někteří smějí jakou to nemám čtvrt kilovou cihlu a ejhle "retro" mobily jdou do módy.

Josef David Pokorny Novotny (1.8.2014 03:21:08)

TMSM A ODPVM. KPMST. K tomuto prispevku pridavam> Vymenim Vas stary, ale funkcni MDA I nebo MDA II za uplne novy Digitalni kompas, Barometr, Rychlomer, Vyskomer, Timer, Minutku, MultiStopky v podobe Outdorovych znackovzch hodinek, nepouzitych. Take je pripadne prodam za 1/2 novych. enebene {{a{{ inmail. sk

Azazel (1.8.2014 04:39:46)

Nema nekdo zajem o raritu :{ stary ImarSat foun s dozivotni moznosti volani po celem svete na cisla, ktera jsou rovnez v teto siti takze po celem svete zdarma. Pro volani na ostatni mezinarodni cisla je nutnost znat 9 mistny kod ktery jsem jiz ztratil a predplaceny kredit. Podminkou signalu je vyhled na jih a horizont oblohy. Vestavena atom-thoriova baterie se zivotnosti cca 70 let. Foun se da vyuzit i na prenos faxu ci dat 9,6 kbit. Ve slane vode plave na hladine. Nemusi se dobijet. Nevyhoda je, ze baterie vyvolava nezadouci alarmy cidel radioaktivity napr. v nemocnicich, hranicich apod. Da se vyresit prepravou v olovene schrane nebo odpojenim baterie. Nutno ovsem napajet specifickym napetim 14,4 V 2A z externiho zdroje.