Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Modem

Kutulas (29.5.2004 17:05:37)

Poradil by mi někdo s koupí ADSL modemu s routerem absolutně se v tom nevyznám a nenašel jsem ani stránku, která by se tím zabývala. PS: Mám na to 3500,-

Jeff (29.5.2004 22:11:32)

Záleží na tom, co požadujete - jestli chcete připojení jen pro jeden počítač, nebo pro více počítačů. Pokud pro jeden - pak se nabízí propojení s PC přes USB port nebo ethernetový (konektor RJ-45, klasická počítačová síť). Vhodnější je asi ethernetový konektor, je univerzálnější, a hlavně je k modemu možno dále připojit HUB nebo SWITCH. Pro více počítačů se pak dělají modemy s integrovaných SWITCHem, většinou 4-portovým. Přehled nejběžnejších modemů vám může dát stránka: http://www.telepoint.cz/katalog.php?kat_id=32 (internetový obchod Českého Telecomu) Nejrozšířenější jsou modemy ASUS AAM6310EV (někteří uživatelé s ním mají problémy, pročtěte si diskuse na tomto webu, ale tuším, že se jedná o problémy projevující se spíše při větším množství připojených počítačů (uživatelů)), Alcatel Speed Touch 510i, Lucent CellPipe 22A-BX či 22A-FX. Na tom internetové obchdě máte i nějaké základní porovnání parametrů.

LOU-GTS (29.5.2004 22:21:44)

BIPAC-740B GE ADSL Modem/Router - 4x ethernet, HW firewall. Absolutne bezproblemovy. Umoznuje primo v modemu nastavit pro kazdy ethernet max. rychlost!!! Da se sehnat za 2600 bez DPH!

Adin (30.5.2004 00:08:03)

Alcatel Speedtouch 510i. Snadno ho sezenete, nejsou snim zadne problemy a je jednoduchy na obsluhu.