Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Proč se vlastně všechno tak řeší?

Proč se vlastně všechno tak řeší?

Šimek (ADSLgreenpeace) (1.6.2004 22:07:56)

Já jsem míval 56k modem....s ním jsem mohl celkem slušně serfovat po internetu, a dokonce hrát i nějaké hry. Pak jsem přešel na ADSL, a jsem spokojený, účty za telefon my šly dolů, ping taky, koukám na online televizi, poslouchám online radio, hraju si hry...a jsem v klídku...já myslím, že by si všichni měli stěžovat na dialup, ne na ADSL....protože rozdíl mezi oběma produkty je asi jako mezi severní a jižní koreou.

Jonka (1.6.2004 22:18:39)

Snizily se poplatky ? A u koho to teda mas...? Nechapu proc se poplatky za ADSL nepocitaji vcetne poplatku za telefon, kdyz neni jina volba...

(1.6.2004 22:20:54)

Pokud mate adsl od IOL, skutecne nemate co rict. Ale u jinych provideru to neni od sameho zacatku zas tak hezke.

SImek (1.6.2004 22:34:52)

Já mám internet od IOLu - 512/128...a jsem maximálně uspokojen!....ňáký, takový reklamní kdovíco od contactelu, nebo od volnýho, to mi nestojí ani za špínu pod nehty...nechci pomlouvat, ale na internetu se objeví reklama, někdo si to koupí a pak si tady ve foru akorát tak stezuje...kdo si kdy stezoval na IOL od Telecomu? Kdo se kdy díval na výsledky rychlostí? kdo je první?...radím, přestat kupovat ADSL podle ceny, ale podle kvality!

(1.6.2004 22:47:43)

Vzdyt to rikam, IOL :) Aneb podpora a navrat monopolu je tu. IOL by spravne nemel vubec existovat. Protoze lama zvedne telefon a vola 800123456 a tim to hasne. Uzivatele by meli byt rovnomerne "rozmisteni" po vice ISP, a ne aby to dopadlo tak jak to dopadlo ze k ostatnim ISP jdou "ne-lamy" kteri vi ze neni jen telecom/iol a tudiz nechtej jen web a je to vic zatizeny. A naky kecy podle kvality - vy jste asi chytrak ktery si poridil adsl pred par dny. Ted uz je kvalita jasna. Ale ukazte mi nejaky porovnavaci graf z kvetna 2003 a pak mluvte, takze si ty sve rady schovejte pro sve deti jako pohadky na dobrou noc :) teda spis nocni mury :)))

wojta (2.6.2004 13:02:12)

Je zbytecne si stezovat na dialup, protoze ten skutecne jede vetsinou tak jak ma (akorat me stve ze mam jeste dialup v jedne zapadle vesnice v jiznich cechach a jede mi jenom 28kbps) a prakticky se na nem neda nic vylepsovat.

Anonym (2.6.2004 13:12:21)

Vytahni si telefon ze zasuvky, zkontroluj vedeni jestli nekde uhnile a pokud mas interni rockwell tak ho vyhod(on s nekvalitnima lajnama moc nekamaradi) a kup si externi U.S.Courier.

(2.6.2004 16:46:32)

Ne, pomaly dialup je zpusoben prave tim ze "wojta" bydli v male vesnicce, jak pise. Tam jsou vselijake koncentratory atd.... To se zmenit neda - za to dostanete hodinu mesicne navic (v pripade home internet). Nebo to muze byt zastaralou nejakou tou deskou na ustredne. To se stava vetsinou ve mestech. Ja jserm kuli tomu nekolik let "jel" 2kB/s.... a az pak kdyz udelali tu "garanci" 28,8Kbps, tak ji teprv vymenili a jelo to normalne jak dial-up jet ma.... i kdyz hned pak sem mel uz adsl :)

wojta (2.6.2004 22:58:57)

No zrovna tam nebydlim, ale bydlim v Praze a mam kabelovku a kdyz prijedu na chalupu tak se z toho muzu zblaznit.

NO GTS (3.6.2004 10:04:22)

Wojto přejdi k GPRS T-MObilu a máš to rychlejší skoro za stejné peníze, On-line a hlavně stále sebou (mám MDA). Pokud máš v Praze taky PC, tak se přeci připojíš i tam.

wojta (3.6.2004 12:29:00)

Jenze tam je jeste ke vsemu strasny signal (teda vod Eurotelu).

NO GTS (3.6.2004 12:32:52)

Tak to je pak průser. Zkoušel jsi signál T-MObilu?? TeĎ mají super nabídku.Předplacenku na on-line data za 850kč a k tomu tarif hovorů podle Twist standat.Takže dvě mouchy jednou ranou. Myslím, že se to vyplatí a pak klidně můžeš na chalupě zrušit telekom a máš ušetříno na novej bublifuk.

Anonym (3.6.2004 12:33:02)

Staci si kupit externi antenu nebo pridelat kuz dratu k telefonu.

NO GTS (3.6.2004 12:34:52)

Navíc T-Mobile má rychlejší připojení. viz http://rychlost.webprovider.cz/?site=sluzby&sluzba=5

Anonym (3.6.2004 12:50:22)

Kedluben rychlejsi pripojeni. To jen v pripade ze prenasite nejaky text nebo komprimovatelna data. To samy vam udela sikovna proxyna ejzotelu. A ja pa proc mi sem chodi lamy ze prej jim to na dialupu jede 12kB/s bo grps 8kB/s. Bodet by ne kdyz stahuji dve mega textu. Pri cumeni na web s kompresi jede relativne rychlost 6-7kB/s a realne tam proudi jen tech 4,5 bo tech 4,9kB/s. Sedmickou realne muzete jet jenom na singl kanalu ISDN. Pasmatri?

NO GTS (3.6.2004 12:54:54)

V jádru máš pravdu, ale já porovnával Eurotel a T-mobile.

Anonym (3.6.2004 19:55:31)

Buď rád že jsi spokojený. Jen nechápu proč je tady tohle téma.