Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > NT Switch

NT Switch

Bart (3.6.2004 00:19:39)

Bry den panove. Ctu tuto diskuzi a vidim ze tu jsou i odbornici, mohl by mi nekdo pomoci vyresit problem, ktery je nastinen v tomto clanku? Diky. (Jde o to ze mam sit WXP prof. Celkem jich je 12 PC a jeden PC dedikovan jako server. Pristupy, pripojeni do netu, KerioFirewal atd.... Odporujeto nejakemu narizeni,ujednani ci co??. a dale co ten NT Switch? Mate nejake zkusenosti ? Diky za odpovedi.

Bart (3.6.2004 00:20:47)

Tady ten clanek :-)) http://www.svetsiti.cz/Diskuze_list_re.asp?rubrika=Systémy&thread=2187

Miroslav Šilhavý (3.6.2004 08:18:51)

Pokud to máte ve vlastní domácnosti nebo v jedné firmě, pak by to odporovat nemuselo; podívejte se do podmínek, jestli tam není omezení na počet PC.

Bart (3.6.2004 08:40:09)

Ano je to jedna firma. V te diskuzi na zive (http://www.svetsiti.cz/Diskuze_list_re.asp?rubrika=Systémy&thread=2187 ) se pise cosi o tom ze sit P2P max do 10PC a pak je to v rozporu s EULA a je nutne to resit serverovym OS. Nemam u sebe lic. podminky. Rad bych aby to o co se straram bylo naprosto legalni. Muj zamestnavatel nestoji o problemy. ( mimo jine legalni sw stoji balik :-/ )

Anonym (3.6.2004 08:47:46)

A co linux se sambou? O tom jste neuvazovali? Od jiste doby s podobnymi kravovinami jako licence max na x pc nezabyvam.

Bart (3.6.2004 09:08:47)

Priznam se ze jsem zkousel SuSe 8.1 a ted naposledy Fedoru 2 ale nejak preci jenom je to na me moc (nejsem odbornik na unix,linux etc..) Hlavne konfigurace mi dela problemy, Nezna zakladni prikazy atd. A nastavovat neco v textovych souborech je dost nepohodlne. Kdyz sem po 2 hodinach badani prisel na to ze FEDORA nepodporuje FAT32 malem jsem omdlel :-) A ze mi to dalo nez jsem prisel na to jak nemountovat jine partition.

Anonym (3.6.2004 09:22:02)

Co je zakladni prikazv tvem pojeti? Nastaveni v textovych souborech je hodne pohodlny a vetsina slozitejsich veci(jako treba iptables) ma i grafickej frontend. Textovy soubory se daji poslat mailem, ulozit na disketu a snadno rychle najdete polozku podle klicoveho slova. Navic si tam muzete dopsat komentare. To vi kazdej netadmin ze hepci sitovy zarizeni maj taky textovy konfiguraky. Proc asi? Je to lepsi nez si pamatovat prapodivne proklikavaci procedury ve windows. FAT32? fedora neumi? ale umi. Akorat dej mount -t typfilesystemu /dev/zarizeni /muj/skvely/adresar a je to

Bart (3.6.2004 09:32:54)

Mno, kdyz sem to vcera zklousel, tak v nejakych dvouch soborech ( asi nmount a ftables - je to spravne?) tak vysledek potom byl, system FAT32 neni jadrem podporovan, tak nevim :-/ Jsem lama

Anonym (3.6.2004 11:26:23)

je treba naloudovat potrebny modul, zpameti nevim. Zkus modprobe vfat

Miroslav Šilhavý (3.6.2004 09:29:07)

Doporučoval bych se obrátit přímo na ISP; IMHO by to být problém neměl.

Bart (3.6.2004 12:32:27)

Diky ale pklize hovorim o P2P myslim tim samozrejme jen LAN a zpusob rizeni, klient-server nebo kazdy s kazdym. Dle toho clanku by melo existovat nejake prohlaseni EULA ktere zakazuje pouzivat P2P v LAN s vice nez 10 PC.Paklize je vice nez 10 PC v siti, musi byt pouzit serverovy OS pro rizeni site.. To je to oc mi bezi, JE TO PRAVDA? MA s tim nekdo zkusenost?

Miroslav Šilhavý (3.6.2004 15:20:58)

Ne, není

Anonym (3.6.2004 19:52:20)

jj

Petr (3.6.2004 20:14:16)

Můžu se zeptat co je to ten NT Switch? Nějak se mi zdá, že se ptáš na licenční podmínky WXP a ne podmínky provozu ADSL. WXP Pro má skutečně omezení na 10 současně pracujících klientů a určitě se to projeví při sdílení souborů, že bude přístup jedenáctému odepřen. Pro více uživatelů je potřeba použít verzi server. Pokud tedy překročíte licenční podmínky, tak se to ozve. Jinak není potřeba nic řešit.

Bart (4.6.2004 08:52:10)

Presne tak. DIKY. Znamena to tedy, ze jestli nasharuju adresar a bude se k nemu chtit pripojit 10 klientu najednou, je to OK ale 11 uz ma smulu? Jak se to projevuje? Je mu odepren přístup nebo se blkokne veskera komunikace?

Anonym (4.6.2004 09:26:53)

Jedenáctému je odepřen přístup do doby než se jeden z již přihlášených odhlásí. Nevím ale o jiném prostředku jak se odhlásit než vypnout počítač.

Bart (4.6.2004 09:47:01)

Tyka se to pouze sharevani nebo i jinych sluzeb napr DNS, DHCP, pristup na Inet?

purporte[X] (4.6.2004 13:04:58)

Myslim si, ze linuxovej server|router i na pomerne starym zeleze [PII bohate staci] a samba tyto problemy vyresi :)

Anonym (4.6.2004 13:12:07)

I already said it. Scroll down in this thread. Yo hele ono staci klido pido P90 s SCSI radicem a jako fileserver to pojede jak z praku. Lip nez pecko dvojka s IDE.

purporte[X] (4.6.2004 13:18:41)

Taky pravda ;)

Zajda (4.6.2004 13:27:52)

Taky za chvili muzeme skoncit u lepsi 486tky kterou tu mam pod stolem:) Ne ten rozdil je opravdu markantni. I lamik pozna ze ty windows s SCSI nabihaji rychle. Kdepak zkazi je zkazi:)

purporte[X] (4.6.2004 13:37:19)

Ja jsem navrhoval P-II z duvodu, ze casem ty naroky na sluzby poskytovane routerem|serverem budou vetsii. Taky jsem si pred rokem rikal, ze mi bohate postaci muj router [P-I@120MHz, 32MB RAM atd...] ovsem casem tam pribyla zebra, htb shaper se stovkami pravidly, samba, FTP, Apatche, IRC server,... a uz to nestiha. I kdyz zatizeni CPU nepresahuje 15% ve spicce, stale je to pomaly. Asi kvuli sbernici ktera neni schopna zpracovat velkej objem dat. Tady mi skazina nepomuze :)

Zajda (4.6.2004 13:49:51)

Vic pameti. Neswapuje? Tech 32MB malo. Na shaping je treba naka rezerva na fronty, taky apache je docela moloch(zvlast pokud ma zavedeno este x modulu). Take zalezi na sitovkach. Maji aspon bus mastering? Zkousel jsi neco lepsiho nez realteky? Ja mam na te 486ce na PCI sbernici 3Comku a realtek. Ta 3Comka mene zatezuje procesor a to vyrazne. A to uz nemluvim o optimalizaci jadra a aplikaci.