Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IP telefonie pres ADSL

IP telefonie pres ADSL

Dubak (3.6.2004 13:30:37)

Uvazujem o objednani ADSL od Volny, pripadne ineho providera. Zaujimalo by ma ako to je s telefonovanim cez internet. Cez UPC som pouzival Fayn a rad by som v tom pokracoval. Mate nejake skusenosti ?

Martin (3.6.2004 19:37:30)

Obávám se, že Fayn vám díky H323 kodeku na ADSL moc nepojede. Místama možná, ale je otázka jak se nakvalitě projeví agregace. Mám oproti Faynu docela dobré zkušenosti se službou Wirphone. Zkuste www.wirphone.cz . Funguje to bez větších problémů i na dial-upu, takže s ADSL to šlape jak víno. Navíc ceny jsou lepší. Bohužel zatím je to k dispozici jen s jejich ústřednou, což je pro domácí použití dost drahý (2600,-). Teď ale budou mít údajně do 14 dnů domácího klienta, kde se platí jen to co člověk protelefonuje stejně jako u prepaidu. Takže žádnej paušál. Instalačka má stát cca. 500,-. Myslím že to je docela bomba. Navíc funkce ústřednovýho klienta (domácí má být stejný) jsou desetkrát lepší než u faynu. Pokud by jste měl výbornou linku, mají k tomu mít i SIP telefon, ale to jsme zase už u H323 a pak by platilo to samé co u Faynu.

Vokoun (4.6.2004 09:43:20)

jj, taky jsem o nich slyšel zkusím :-)

Anonym (4.6.2004 10:52:20)

h323 neni kodek je to jen obalka. Zapouzdreni. Stejne jako avi taky neni kodek je to jen obalka.

Martin (4.6.2004 13:48:16)

omlouvám se myslel jsem spíše protokol :-) Nejsem odborník, spíš uživatel

Anonym (7.6.2004 11:45:41)

Pokud pouzijete GSM kodek tak vytezovani linky bude tak 3kB/s i min pri dobre srozumitelnosti. Dulezita je vysoka propustnost linky.

Zajda (7.6.2004 13:01:14)

Ehm. Stouch. H.323 je neco jineho nez SIP.Oba jsou to signalizacni protokoly. H323 vyvinul Microsoft a schvalila ho mezinanarodni telekomunikacni unie(pritom je prasacky navrzen). SIP je lepsi alternativa H.323.SIP hodne prosazuje Cisco. Je dobre mit telefon/ustrednu/aplikaci co umi H323 i SIP.