Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL pro 2 compy

ADSL pro 2 compy

Ajs (3.6.2004 21:48:51)

Chtěl bych se zeptat. Pořizuji Expres od Telecomu.(512/128) Jaké máte zkušenosti? Budou od telefonní přípojky, kde se bude dávat modem asi každej tak 20m. Chci ho mít na dvou compech. Ten jeden bude jen stahovat poštu, párkrát do měsíce se podívá na nějaký stránky, ten druhej na něm se budou hrát hry, stahovat a tak. Jak je nějak slušně propojit? Byl bych rád, kdyby jste mi přímo mohli doporučit konkrétní HW, případně jaký budu potřebovat SW na rozdělování signálu. A chtěl bych si potvrdit informaci(o adsl toho moc ještě nevím) že čím je na jednu ústřednu více zákazníku, tím je rychlost pro ostatní menší? A ještě po jaké době zasahuje za FUP, když stahuju? Děkuji za odpovědi

Petr (4.6.2004 06:52:43)

Pročti si diskuze tady na dsl a najdeš odpovědi na vše na co se ptáš a navíc získáš představu, kterou by ti pouhé odpovězení tvých dotazů nedalo.

Miroslav Šilhavý (4.6.2004 09:58:51)

K telefonní přípojce připojíte modem s routerem, dobrá volba je Alcatel SpeedTouch 510i, za něj ethernet switch, a za něj ty dva kompy. Nebo můžete pořídit ten SpeedTouch rovnou se zabudovaným switchem a budete to mít jen v jedné škatuli. Víc vědy na tom není. SW nebudete potřebovat žádný, ten Alcatel se o vše postará. Podle počtu lidí na ústřednu se rychlost nezhoršuje. Může se zhoršit podle počtu lidí na tzv. SSG. Celá Praha jede na stejném SSG, celé Brno a okolí také na jednom, Ostrava a okolí, a zbytek ČR; dohromady 4 SSG v celé republice. Takže těžko co nad tím vykoumáte. FUP na Internet Expres funguje podle informací ČTc tak, že máte limit 500 MB na pracovní týden a 500 MB na víkend. Dohromady 4 GB na měsíc. Po překročení limitů Vám začnou sundávat rychlost na 256 a 64 kbit.

Vítek (4.6.2004 11:08:33)

Zvaž, zda si raději nepořídit ADSL u Contactelu. Limit 10 GB stojí 1130,5 Kč (ceny vč.DPH), což činí i s nejlevnějším paušálem Telecomu celkem 1469,4 Kč. Internet Expres tě vyjde po dvou měsících užívání (akce je v tomto směru pouze lákadlem) na 1367,3, což je o 102,1 Kč levnější než Contactel. Ovšem v ceně 1469,4 Kč je zahrnuto i volných 70 minut volání, které jsou součástí nejlevnější paušálu u Telecomu. Rychlost je u Contactelu velmi kvalitní, téměř jako u Telecomu a není tam žádná Policy, která by ti u Contactelu snižovala rychlost. Pokud by ti 10 GB nestačilo, můžeš si na měsíc dopředu přikoupit balíčky 0,5;1;5 a 10 GB za ceny 45;75;350 a 450 Kč (bez DPH). Můžeš si je přikoupit jen na měsíce, které budeš chtít, a tak můžeš ušetřit. Rychlost nebude snižována! Navíc má teď Contactel akci, že dostaneš samoinstalační balíček za 1 Kč, pokud se upíšeš na dva roky. Aktivace je u samoinstalačního balíčku poprvé zdarma! U Telecomu nikoli, tam platíš i aktivaci 990 Kč + cena balíčku minimálně 2500 Kč bez DPH! Co ty na to?

Ajs (4.6.2004 14:08:59)

Contactelu se musí uznat, že ty ceny jsou velmi výhodné, ale tady na fóru jsem na něj zrovna ohlasy moc neslyšel. Všichni víme, že Telecom není zrovna levný(slušně řečeno), ale řek bych, že spolehlivý. 10GB mi bohatě stačíí. a to upsání na ty 2 roky se mi moc nelíbí, co kdyby mi začal ping kolísat, pomalá rychlost nebo tak něco, co bych proti tomu moh dělat. A děkuji moc za všechny reakce