Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL - přechod z ISDN na HTS

ADSL - přechod z ISDN na HTS

emp (11.6.2004 10:00:50)

Zdravím. Mám router Speedtouch 510i na ISDN lince a chystám se ji zrušit a převést na HTS. Má s tím někdo zkušenosti? Konkrétně jestli se třeba musí na ten určitý moment router odpojit apod.?

Mates (11.6.2004 10:23:33)

e? nak sem to presne nepochopil ... ale jestli to chapu tak ... mate ADSL a ISDN zaroven ... a chcete ISDN zrusit ... a pouzivat jen jako klasickou hlasovku + ADSL ... tak pak modem vypojovat nemusite ...

PK (11.6.2004 11:31:36)

NIc netřeba odpojovat, jen to přehodí Telecom na ústředně a ty vyhodíš ISDN modem. POdle rychlosti Čtc si, ale na změnu počkáš!

Kuna (11.6.2004 12:25:59)

Ja mam podobnou situaci, měl jsem ISDN a chtěl jsem ho zrušit a nechat si zavést ADSL. Nakonec mě ukecala nějaká ženská z IOL abych si to nechal, že je to prý kvalitnější a podobně. Udělal jsem chybu? (musím říci že rychlost zatím neklesla pod 400, mám 512/128)

Mates (11.6.2004 12:40:02)

no tak to je blbost ovsem ... ;) platit ISDN ktery nijak nevyuzivam a ADSL ... nesmysl, na kvalitu ADSL to nema vliv

Miroslav Šilhavý (11.6.2004 12:59:27)

Na kvalitu ADSL nemá vliv, jestli jste na ISDN nebo PSTN lince; jde to po stejných kabelech.

B (11.6.2004 12:47:39)

1) modem si nechejte, bude fungovat i na HTS bez problémů 2) po každé takovéto změně je lepší vše restartovat

Ninja (11.6.2004 13:44:21)

My jsme o ADSL žádali minulý týden a bohužel jsme zjistili, že pro firmu nemá smysl ISDN rušit, jelikož nejlevnější tarif pro ISDN je stejný jako pro obyč HTS linku, vzhledem k tomu, že Vás nenechá Telecom na obyč lince aktivovat tarif Home MINI, ale jen nějaký Busines. Je to hnus, protože teď jako firma budeme topit 438 Kč za ISDN a dalčích 1600 Kč za ADSL. Jenže to jinak nejde, protože, kdyby jsme zrušili ISDN, tak budeme čekat x dní, než se sem uráčí nějaký technik, aby nám to přepojil a pak by jsme stejně platili stejný měs. paušál, takže je jednodušší jen požádat o odkup té ISDN krabice za 110 Kč pak už jen spustit ADSL. Ale chtěl jsem se zeptat, neví náhodou někdo, jak to, že Telecom nedovolí firmě nějaký menší tarif, nebo defacto žádný tarif? Prostě jen linku a případně nějaký odpovídající poplatek za ni, třeba 100 Kč/měs. ? Díky

Miroslav Šilhavý (11.6.2004 14:17:51)

K tarifům: vše je jen produkt dohadování se neschopného regulátora se silnou firmou jako je Telecom.

Poskytovatel (11.6.2004 18:00:47)

Pokud máš ADSL, tak si můžeš aktivovat u ISDN tarif ISDN Universal za 378Kč bez DPH. Tento výhodný tarif neplatí jen pro Expres, ale i pro klasický Broadband. Takže náklad můžeš zase minimalizovat.

Ninja (12.6.2004 14:42:29)

To sice ano, ale v případě, že nechci Express od Telecomu, ale ADSL od Contactelu, tak budu muset platit těch 438,- + 1600,- Contactelu, což je docela hnus :-(

Dzerzinskij (12.6.2004 16:51:37)

ISDN ve firme nestoji vubec za to ho rusit. Pri zrizeni ADSL musite zmenit rozhrani na U, ktere je jenom o 99 kacek drazsi, nez HTS firemni tarify. No a navic mate 4 cisla a 2 hlasove kanaly. Pokud mate sekretarku je to k nezaplaceni (s patricnym KZ - napr. fritz!x) Navic muzete mit fax na samostatnem cisle, soukrome hovory vest z jednoho cisla (kvuli bernaku,) firemni z druheho, sekretarka soukrome z tretiho... Za 99 kacek je to super :)

Dzerzinskij (12.6.2004 16:53:52)

Mimochodem my mame jako ao Nextru, ktera nabizi tarifikaci 1s+1s, takze je volani vetsinou levnejsi, nez z mobilu. ADSL sice nemame, ale emaily vybirame outlookem, schranka je veybrana za 6 sekund, za coz zaplatime 20h :))