Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vzdálenost od ústředny

Vzdálenost od ústředny

Olda (29.6.2004 21:07:27)

Jaké je unás vzdl. od ustř. při ADSL. ČT mi řiká 3 km. je to pravda??? není to málo??

Nargon (29.6.2004 21:18:41)

Ustrednu mam daleko asi tak 5 Km, ale po dratech je asi tak 6-7 Km a jede to bezvadne

Olda (29.6.2004 21:24:05)

ČT mi řek že si nemůžu zřídit iExpers, protoze jsem 3,5 km od ustredny. Diky za odp. Nargone :)

Bena (30.6.2004 14:51:32)

No tak panove ja vam dam perlicku :.)))) bdlim v obci Chrastany u Prahy a ustredna je Praha Zlicin a to je mereno vsemy spusoby a navic pamatuji kdyz kabely pokladaly cca 5 roku a vzdalenost je 3650 metru a ted to nejlepsi samozrejme jsem dostal odpoved ze si muzu vykourit ale ja starej stoura a vyzbrojen dobrozdanimy na jakou vzdalenost adsl funguje jsem nelenil a vyzadal si na CT individualni promereni a svete div se sice signal nic moc jeno signal sum a mistni smycka no proste hrana ale technici rekly ano dame ale jenom na 512/128 oni totiz maji Dslamy nastaveny hapevno to znamena ze rychlost nesnizi ale rovnou odpoji proste pambu zaplat za to ze alespon 512a casem skusim i mego Jinak ono totiz taky moc zalezi ne na vzdalenosti ale jaky kabel CT pouzil na posledni mily a to muze byt 0.4 nebo 0.6 nebo 0.8 a ty maximalky jsou na ten nejtlustsi drat jinak na 0.4 se dela max 2 km pokud jste na pochybach nechte si linku promerit je to zadarmo!!

Zajda (30.6.2004 09:29:50)

To ze mate ustrednu 6-7km daleko neznamena ze draty maji tutez delku. Na 6-7km neni mozne ani teoreticky synchronizovat ADSL modem protoze je tam uz velmi velky utlum.

Nargon (30.6.2004 10:31:32)

bydlim ve vesnici (prdel sveta :) ve ktery ustrednu nemame. Ustredna je az v dalsi vesnici do ktery to je asi 5 Km vzdusou carou. Jenze telecom netahl vedeni primo, ale tahl ho podel silnice a ta vede oklikou, takze tak 6Km to bude.

Zajda (30.6.2004 13:35:30)

Musite mit nekde pobliz RSUcko.DSL repeatery se nasazuji jen u velkych zakazniku. Casto je to nenapadna mensi budova u nichz cas od casu zastavi zlute auto telecomu. Ledaze by si to na vas telecom zkousel ty repeatery a nedaln nikomu vedet:-] Telecom oficialne zamita nad 3 km nebo i mene v pripade ze utlum nevyhovuje. Casto se tak stava na zkrutisvorkovanych venkovnich vedenich nebo na historickych kabelech lepenka-med.

Nargon (30.6.2004 15:25:22)

Jenze ja ho mam uz asi rok, a pred tim se delal na Annex A, jestli to ma vliv, a jeste driv telecom nenamital neco na vzdalenost, ale jak tak pozoruju tak vliv vzdalenost ma. Pingy mam vetsinou horsi o 10ms a rychlosti maximalni taky nedosahuju takovy jako jini.

Pepa (30.6.2004 10:44:32)

Nevím jakým způsobem telecom zpřístupňuje ADSL, ale bydlím v menším městě v bytě vzdáleném 800 metrů od Telecomu s hlavní ustřednou a bohužel mám smůlu. Naopak moji rodiče bydlí v přilehlé části vzdálené od Telecomu 4,5km a ADSLko jim jede jako divé. Připadá mi to, že si Telekomunisti z lidí vysloveně střílí :-)

Alex (30.6.2004 10:58:31)

Měl jsem ASDL od GTS asi 3 měsíce potom jsem to zrušil. Chtěl jsem přejít k IOL ,ale poslali mi super odpověd : Nedostatecna kvalita pristupove site A mám smůlu a na telekomu mi k tomu už více neřekli. A to bydlím v centru Prahy ( Palackého nám. )