Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > USB nebo ethernet

USB nebo ethernet

as (3.7.2004 16:51:41)

je rozdíl mezi ADSL modemy připojenými přes USB a přes Ethernet kartu?? popř. jaký??

Nargon (3.7.2004 17:34:11)

Na USB modem musis mit ovladace a nekdy zlobi, Ethernet funguje bez problemu.

Jeff (3.7.2004 18:41:45)

Je fakt, že pro USB modem musí být v počítači nainstalovány ovladače, a že pro ethernetový modem ovladače potřeba nejsou. Další výhoda ethernetu je naprostá univerzálnost. Modem je možno připojit do sítě, mívá integrován router, funguje s jakýmkoli operačním systémem a tak. Drobnou nevýhodou je, že je potřeba mít v počítači síťovou kartu. Pokud se však jedná o domácí použití, víte, že ani v brzké budoucnosti nebudete chtít připojit další počítač atd., tak si USB modem klidně kupte, ale jinak bych volil ethernet.

Fang (3.7.2004 21:22:17)

Dneska na kazdem novem PC je ETH karta 10/100 Mpbs integrovana na desce. Jinak bych preferoval tu ETH verzi prave kvuli jeji univerzalnosti.

Jeff (4.7.2004 00:12:42)

To je sice pravda, ale né každý má nový počítač :-) I tak, síťovka je dneska záležitost 200 Kč...

as (4.7.2004 10:11:03)

síťovou kartu mám, jde o to, že USB modemy jsou až o 1500 levnější

Fang@wo.cz (4.7.2004 12:32:44)

Ale jde o to ze v 60% vsech pripadu je to problemovy, a navic USB neumerne vytezuje procesor. Mel jsem doma do nota zapojeny 4 usb zarizeni (modem, webkameru, mys a flash pamet) a to jsi mel vydet jak to slo vsechno strasne pomalu, ETH zarizeni procesor nevitezuje vubec, ma totiz svuj vlastni.

Fang (4.7.2004 12:32:50)

Ale jde o to ze v 60% vsech pripadu je to problemovy, a navic USB neumerne vytezuje procesor. Mel jsem doma do nota zapojeny 4 usb zarizeni (modem, webkameru, mys a flash pamet) a to jsi mel vydet jak to slo vsechno strasne pomalu, ETH zarizeni procesor nevitezuje vubec, ma totiz svuj vlastni.

Porter (4.7.2004 13:43:54)

Z vlastni zkusenosti : Mam modem Alcatel USB/rejnok/ a modem THOMSON 510i. Alcatel pracuje bezvadne .... instalace ovladacu bravurne jednoduche .. zadne problemy s otevrenim portu atd./jestli to je + ci - si rozhodnete sam ... spise plus pokud jeste naistalujete firewall.Nemate zadne problemy z blokovanim sluzeb typu DC++ nebo ICQ ,netmeeting atd.Proste PC dostane svoji IP a je to.THOMSON je trosku slozitejsi na nastaveni pro zacatecniky ale zato si muzete hrat ze spostou moznosti stavet sit atd.Coz na USB jde samozrejmne take ale musi bezet neustale PC a celkove by to prislo asi draz.Kdyz to zhrnu tak mezi tema dvema modemy jsou dva velke rozdily ci nedostatky.Na USB se slozite propojuje do site a celkove to prijde draz/musi bezet PC a mit vice eth karet a dalsi je ze USB ma cca mezi 10 az 20 ms horsi pingy.Osobne jsem to testoval protoze mam oba modemy takze pokud chcete hrat on line hry trosku aktivneji / jinak netvrdim ze USB na hrani neni/ ale jestli jste proste lovec dobreho pingu ve hre tak vemte eth modem.Jinak USB je opravdu super jak na telefonovani pres inet a dalsi sluzby tak i to hrani ... jestli vam proste nevadi ping 60-70 misto 50 s eth tak vemte USB.

as (4.7.2004 13:51:21)

občas si nějakou tu hru zahraju, ale nejsem ten typ, co si ke hře sedne a hraje 6 hodin v kuse. jde mi spíše o správu svých webů, prohlížení webu a poštu. co říkáte na to zatěžování procesoru viz níže (měl bych jen jedno zařízení připojené přes USB - právě ten modem)??

g (5.7.2004 10:57:04)

g

Porter (6.7.2004 04:37:19)

Pokud mate novejsi procesor tak to nepoznate podle mne jak uz je to nad 1400Mhz tak to ani nepostrehnete zvlast vy pokud nehrajete hry a budete delat jenom s FTP a par drobnostma.Ja hraju treba tech 6 hodin denne takze pro mne je tech 15ms zivotne dulezitych :-)) podle mne kupte USB jak vam nejde o hry.

as (6.7.2004 11:59:15)

Mám 2000 MHz :-), tak Vám děkuji za radu.