Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nastavení rozmezí portů při nastavování NAPT

Nastavení rozmezí portů při nastavování NAPT

Ada (14.7.2004 14:03:22)

Nazdar, zjistil jsem, že pro bezpróblémové hrání na GZ musím uvolnit porty jak pro UDP tak pro TCP 26000-29999. No po jednom to tam zadávat by byla asi fuška a myslím, že přes rozhraní modemu není reálné to tam jiným zbůsobem "nasoukat"... Jediné řešení bude asi navázat spojení přes telnet a pomocí přikazu přesměrovat porty, ale vypadá to, že ani tam se nedá nastavit rozmezí ach jo... Našel jsem Nádherný!!! SW Port Magic, ale s mou ALC 510 asi kompatibilita není, ach joo, No zřejmě budu muset nastavit default server můj komp(ovšem jak pak budou po netu hrát oba mé kompy?!) možná Multi NAT? PLs

Nargon (14.7.2004 14:22:59)

a to se vazne ve firewallu neda nastavit rozmezi portu 26000 az 29999? Jak jsem tu vycetl tak u tech modemu se nastavuje From a To a mohu se domnivat ze tohle slouzi pro nastaveni rozsahu.

Jeff (14.7.2004 15:21:36)

Ve firewallu to jde (alespoň většinou), ale ono je hlavně potřeba ty porty namapovat na lokální počítač, a v tom je problém, který jsem vyřešil - viz výše.

Ada (15.7.2004 00:48:49)

Firewallem myslíte modemový nebo na PC? No jak nastavuju NAPT tak tam je vyloženě kolonka na inside port a pak kolonka na outside port... to mi asi ta nula nepomůže.. A from to tam není... Ten program port magic je úplně skvělý, prostě yse chová jako například kerio, že povolíš komunikaci třeba medalovi, on to automaticky namapuje, a pak to prý po dohrání i zas maže... Fakt tutová program, ovšem bohužel výrobci zřejmě přehlídli ADSL modemy s routry a sou tam asi jen samostatne inetové brány... Zkusím najít alternativní SW, jinudy asi cesta nevede Díky za snahu a ochotu!!!

Jeff (15.7.2004 11:44:18)

Firewall jsem myslel modemový, ale v podstatě i ten softwareový... To je mi líto, že to From a To tam není... Ten default server bych raději nepoužíval, není to moc dobré z bezpečnostních důvodů. A s hraním na více počítačích za modemem to není moc sranda, to se bez dalších speciálních prográmků asi neobejdete, pokud nemáte více veřejných IP adres...

Ada (15.7.2004 20:30:12)

Snad obejdu, původně jsem sdílel s bratrem ISDN a hrál jsem v ophodě, myslím, že nebude problém, hrávali jsme CS. Jinak ja to zkoušel jenom s pomlčkou - zajímavý nápad : uvidím.. díky

Nargon (15.7.2004 11:51:12)

Kdyz tam From a To neni tak musi byt spusob jak nastavit rozsah portu, skus se podivat do manualu jestli to tam neni popsany, kdyztak skus ten inside port zapsat jako 29000-29999 nebo 29000:29999 mozna carku, strednik mezeru, nejak se musi zadat rozsah portu, pokud to ten firewall neumi tak je to firewall temer nanic, protoze dost apikaci nevyuziva pouze jeden port. K tem Firewallum HW i SW, musej to propustit oba, jak to jeden z nich blokne tak uz to neprojde.

Jeff (14.7.2004 15:20:20)

Asi nemyslíš jen povolit ty porty ve firewallu, ale hlavně je namapovat na jeden lokální komp... Nevím, jak je to u tvého Alcatelu, ale u mého Lucentu jsem nad tím bádal a bádal, je tam možnost nastavit rozsah portů na příchozí straně, ale na lokální straně už je jen jeden port. Až jsem přišel na to, že jako lakální port stačí dát nulu "0" a pak se stane to, že se namapuje celý rozsah portů uvedený na globální straně na stejné porty na lokální straně, zkus to...

Adin (14.7.2004 20:52:00)

Tak to je problem, pokud vim tak u Alcatelu rozsah portu nastavit nejde, jedine ten default server, ovsem pujde to jen na nejden pocitac. Multinat je na neco jineho.