Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Prenos dat pod jednim ISP?

Prenos dat pod jednim ISP?

Parni meloun (16.8.2004 10:04:45)

Zdravicko, jak je to s prenosem dat/sdilenim pokud jste pod jednim ISP a chcete neco tahat treba k sousedovi o par bloku dal? Pocitaji se data? Jede to aspon plnym speedem? Jde si prez nekoho preforwardovat datovy tok, kdyz bude NA a nevyuzije pasmo?..... hlavne jde o to sdileni :)

Nargon (16.8.2004 11:01:52)

No vysvetlim to asi tak ze popisu cestu dat. Nejdrive se od tebe data odeslou a cestuji do DSLAMu v ustredne, zde data prejdou do site Telecomu. Dale cestuji do agregacniho bodu, kde se zagreguji (osobne se mi nikdy nestalo aby byla agregace patrna na upload). Dale jdou pres sit telecomu do site vaseho isp (mozna rovnou do site isp nejsem si jisty). Zde se na data aplikuje fup, qos, a nevim co jeste a jdou zas do agregacniho bodu, zde se zagreguji (nyni uz jako download vaseho souseda). Pak jdou opet siti Telecomu k sstredne s DSLAMem a dale az k nemu do pc. Takze data se zapocitaji obema uzivatelum, protoze siti Telecomu se data nevyhnou. Rychlost muze kolisat, protoze je tu agregace. Kdyz nevyuziva pasmo tak se jeho pasmo rozdeli mezi vsechny uzivatele na agregacnim bode(takze vy z toho taky trosicku mate). No snad je to srozumitelny, kdyztak me opravte.

spq (16.8.2004 11:23:10)

a co pokud mas iol ? :)

Parni meloun (16.8.2004 13:42:03)

Je to zcela srozumitelne a bohuzel neceho takoveho jsem se obaval. Proto jsem se radsi zeptal, jelikoz jsem doufal v trosku "lepsi" uroven nasazeni. Problem je zvejnve v tom, na kterem prvku site ma koncovy modem uzivatele pridelenu IP a ta je bohuzel dosazitelna az na brane kazdeho ISP. I kdyz vime ze stredni skoly jak funguje TCP/IP protokol, CTc muselo samozrejme prijit se svym "genialnim" resenim. Otazka na IOL? Zkus si neco trasnout, treba tve vlastni IP+1 a mrkni kde se ti obevi SSG bod ;)

Anonym (16.8.2004 15:27:41)

myslim ze by to mohlo byt jinak... vse zalezi na routovani a IP adresach... oba dva znate sve IP adresy - pouzijte prikaz "tracert xxx.xxx.xxx.xxx (ip adresa) - a uvidite cestu dat, ktera tecou mezi vam primo nebo jestli tecou pres agregasni bod... ten byva jako posledni hranicni server mezi ISP a telecomem - ten zjistite treba kdyz si nechate vypsat cestu na seznam.cz

spq (16.8.2004 15:43:15)

tady mas to IP+1 1 < 1 ms < 1 ms < 1 ms 10.0.0.138 2 35 ms 22 ms 26 ms 80.188.61.248 3 * * * Vypršel časový limit žádosti. 4 88 ms 34 ms 39 ms 1.2.broadband2.iol.cz [83.208.2.1]

Parni meloun (16.8.2004 19:48:57)

Vypada, ze to stejne asi leze pres agreagacku :/

Licho (16.8.2004 19:32:05)

Podle me to vubec na IP tracertu neuvidis, protoze se to agreguje jeste na ATM.

Anonym (17.8.2004 12:26:14)

Pokud jde o ADSL, pak jsou vždy data přenášena v IP síti ČTc a tudíž započítána a to i v případě, že jsi u IOL/ČTc. K přenosům v IP síti ČTc dochází i v případě, že jste na jedné ústředně, jednom DSLAMu ...

Nargon (17.8.2004 12:46:15)

Tak nejak sem to chtel rict, ale proc to psat jednoduse, kdyz to jde slozite.