Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 128 Mb/s po telefonním drátu!

128 Mb/s po telefonním drátu!

Anonym (17.8.2004 00:00:00)

Jistě jste se již setkali s nutností rychlého propojení s počítačovou sítí nebo jen se vzdáleným počítačem ve vedlejší budově. Tento problém je možné řešit mnoha způsoby (optika, laserový spoj, rádiový spoj), ale v případě, že požadujete vysokou rychlost, tak se dostáváte do problému s cenou, která je téměř vždy vysoká. Naštěstí existuje řešení, které Vás překvapí svou velmi nízkou cenou a jednoduchostí instalace.

Jiri Fogl (18.8.2004 10:07:20)

Vypada to moc hezky: rychle, nenarocne, levne... jenom jsem nikde nenasel, kolik ta kouzelna krabicka vlastne stoji. Prehledl jsem neco?

Nargon (18.8.2004 10:37:51)

Neprehledl, ono to tam neni, nebo jsme se prehledli dva

joska (20.8.2004 18:50:14)

No ono slovo "levne" je celkem relativni pojem. Na muj vkus je to drahy jak prase. Dokavad to nebude v cenach kolem 300,- za adapter, tak se to fakt neujme. A to nemluvim jen o domacnostech. Uz vidim, jak napr. takovy hotel vybavi kazdej pokoj adapterem za 3000,-Kc. Stejne se nakonec vyplati natahat vsude UTP kabel.

recht (23.8.2004 13:28:28)

mas recht

Anonym (18.8.2004 13:12:42)

Na zahraničních serverech jsem zahlédl, že něco okolo 120 USD se prodává souprava dvou PCI karet HPNA 2.0.

Anonym (18.8.2004 16:59:19)

Je to určitě velmi zajímavá věcička, ale dá se to u nás vůbec někde koupit??

Daniel Resler (19.8.2004 19:28:05)

Dobrý den, těší mě Váš zájem o PhoneLine. Zařízení je možné zakoupit přímo u nás a stojí 5550,-. Spíše je ale vhodné pro spojení bod-bod, jako alternativa jiného spoje. Brzy na dsl.cz vyjde článek o podobném zařízení, které umí až 14 Mb/s , včetně přenosu dat po 220V. Ceně cca 2500,- bez DPH...

Radek (20.8.2004 16:35:11)

No mě to taky zaujalo a taky by mě zajímalo, co je nejvhodnější do paneláku. 1. je tam společná anténa, rozvod kabelovky a dráťák, ale nevim, jestli neni někde přerušen. Zřejmě nakonec stejně tatáhnu klasickej LAN a bude to. No nebo přes těch 220V. Jen je otázka, co všechno je k tomu třeba !

Trychtyr (20.8.2004 17:35:07)

Kasli na 220. Porad je to precenene, az bude modem stat kolem 400,- tak by se dalo o necem bavit. Takhle se opravdu vyplati tahat UTP......(rychlejsi, levnesi, spolehlivejsi) Ale klidne si muzes verit cemu chces ;)

Radek (23.8.2004 07:16:38)

Asi máš pravdu, ale v tom baráku, kde bydlim já to půjde hůře. No ale možná to vyjde. Jinak ta technologie, o který píše onen článek je trochu nafouknutá bublina. Stejně je to vhodný jen pro nějaký rodinný barák, než panelák.

Trychtry (23.8.2004 09:04:46)

Dobra volba, doufaj ze to zmaknes. S tou bublinou mas pravdu v soucasnych komunistickych baracich nemuzes vedet jak jsou prehazene faze a dokonce se stava, ze jeden panelak neni na stejnem trafu, coz ma za nasledek co soudruzi? Ano, nepouzitelnost :)

wojta (23.8.2004 12:16:05)

Myslím, že v paneláku není tak velký problém natáhnout někde klasický ethernet. Jinak by to možná šlo taky přes takový ten domovní telefon, co má kabel k bzučáku, který otvírá dole dveře.

Trychtyr (23.8.2004 15:24:26)

Myslim ze jsme ho prekecali na UTP ;) btw: Bzucaky terba v nasem meste nejsou skoro nikde

boss (11.9.2004 16:27:55)

To by si neveril koľko problémov ti vyrobí taky správca bloku ak chceš naťahať ethernet v bloku.

Anonym (19.8.2004 23:02:58)

Mozna jsem jen spatne cetl, ale neni mi jasna jedna vec - ona dvoulinka musi byt napojena natvrdo naprimo, nebo to bude fungovat i pres ustrednu, tzn. napr. na propojeni do protejsiho baraku (pri splneni limitu celkove delky)?

Daniel Resler (20.8.2004 21:38:45)

Dobrý den, dvou-linka musí být na přímo. Pokud byste chtěl zařízení použít přes ústřednu, musel byste si pronajmout analogový okruh z bodu A do bodu B a musel byste použit malinko jiné zařízení. Technicky to je možné, ale prakticky, pokud mi je známo, ČT omezuje z pochopitelných důvodů, použitelné pásmo. Proto Vám kmitočtově omezí na TÚ možnost použití daného okruhu prakticky na hlas nebo rychlost 9600 b/s a nic jiného zde pracovat nebude. Pokud by toto omezení nebylo, bylo by to možné. Příkladem je např. DSL přípojka od společnosti TELENOR, která si pronajme pouze onen dvoudrát od ČT, instaluje vlastní modemy a provozuje. Takto Telenor v poslední době nabízí přípojky do internetu rychlostí až 2 Mb/s !

Daniel Resler (20.8.2004 21:45:27)

Dobrý den, dovolím si reagovat na cenu a případné další pripomínky. Jak bylo uvedeno, toto zařízení se hodí zejména jako alternativní propojení např. dvou budov kde je natažen nějaký, např. telefonní, kablík. Myslím, že reálná propustnost 30 Mb/s je opravdu velmi dobrá a blíží se optice. Pokud je např. areál, kde je výrobní hala vzdálena např. 300m, tak zrealizujete vysokorychlostní připojení okamžitě, funkčně a s velmi nízkými náklady. V mnoha případech je právě toto řešení jediné možné, jak mám zkušenosti z praxe, protože optiku není možné položit, bezdrátové propojení je buď nákladné nebo není z mnoha důvodů vhodné....

arpo4 (21.8.2004 00:25:15)

Sie ma gościu, ponieważ i tak nie wiem o czym gadasz przesyłam pozdrowienia