Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Volání po internetu zdarma a po celé ČR za 0,99Kč

Volání po internetu zdarma a po celé ČR za 0,99Kč

Martin (19.8.2004 02:06:57)

Tak jsem byl na stránkách www.wirphone.cz a pustili do světa softwarovej IP telefon na testování zdrama. Volání přes net zdarma. A po testovacím provozu za 0,99Kč po republice a 1,50 Kč po celé Evropě a do USA. Zkusil jsem to nainstalovat a kvalita dost dobrá. Myslím, že jestli to takhle bude fungovat i do ostatních sítí, bide to super a jdu do toho. Mám ale UPC. Zkuste to někdo na horší lince a dejte vědět, jak to šlape. Dík

martin (19.8.2004 08:36:31)

Je to horsi a mensi sit nez Skype. A ceny maji vetsi nez Skype. jinak to funguje na uplne stejnem principu jako Skype. Neposkytuji stejne jako Skype telefonni cislo... Radsi Skype, je kvalitnejsi... Jinak je to cesky Skype s vyssimi cenami a nulovou clenskou zakladnou.

Jirka (19.8.2004 12:39:31)

Jojo, Skype rulezzz... ani já nejsem zvědavý na nějakou reklamu český firmy, která není schopna konkurovat a nabídnout lepší ceny.

Petr 2 (19.8.2004 18:14:42)

Tyka se to take i mobilnich telefonu? Jako ze bych mel levnejsi volani na mobil? Dekuji

Yabko (19.8.2004 20:18:52)

Ne, to vychazi pro CR zhruba 7.20Kc/min

John (20.8.2004 07:04:04)

zkusil jsem Skype pro volání do veřejných sítí a je to hrozná kvalita. Navíc v ceník Wirphone je mobil za 4,60. To je oproti 7,20 dost rozdíl.

martin (20.8.2004 09:19:15)

Ja mam do verejne site kvlitu dobrou ale odezvu prisernou. Kvalita je mnohem lepsi nez v telefonu, alespon muj prijem je krasne cisty a naprosto zretelny. Kdyz zvysim halsitost tak slysim vic nez v telefonu :-) Ale ta odezva stoji zanic. Nekdy az pul sekundy a to je maras. V tom ale wirphone nebude lepsi... 0.205€*31.65,-Kc/€=6,45,-Kc... (zapocitana cena i s dani) No jo, tak jsem myslel ze to je levnejsi..

Roman Penk (20.8.2004 19:08:39)

Měl jsem možnost vyzkoušet Wirphone PBX u známého a odezva je okamžitá. Nepoznáte rozdíl od normálního telefonu (pokud voláte po republice). Jenom když jsem si volal na svůj mobil a byl jsem ve stejném pokoji, tak tam bylo trochu spoždění. Ale to dělá pevná linka taky.

martin (19.8.2004 21:58:03)

Mam myslim v ceniku u Skype kolem 5,-/min, ale presne na halire si nevzpominam. Zajimave ale je, ze kolem tech peti korun se to drzi po celem svete. Do Afghanistanu me zaujalo a pamatuju si, ze to je 9,-kc/min :-) Skype mam vylozene na mezimestske hovory, protoze tech 80haliru je bezkonkurencni. Navic si kredit koupil i kamarad a tak jsem ke svym 10€ dostal jeste 10€ gratis za reference (aspon si to myslim, proste mi prybilo 10€ na uctu :-)) )... takze volam za polovic... A to je fajn :-)

Roman Penk (20.8.2004 07:50:58)

Mě se to docela líbí. Jsem patriot a navíc vím něco o podnikání, takže radši dám peníze český firmě než americký. Navíc každej nějak začíná. Dneska jsou možná o málo dražší, zítra můžou být levnější. A co se týká kvality nevím v čem by měl být Skype kvalitnější. Když ženete hovor po publicnetu do USA a pak zas zpátky. Pokud je Wirephone českej, předpokládám že servery jsou u v čechách u někoho na páteři a tak je omezená délka trasy a odezva. Logicky by pak mělo být kvalitnější tohle. Zajímalo by mě jaký číslo vám dal Skype? Český číslo??? Nebo nějaký jejich virtuální nebo americký?

Petr (20.8.2004 09:03:42)

O tomhle si myslím svý. Každej čech je prevít a snaží se jenom nahrabat, nahrabat, nahrabat.... Takže když bude mít lidi tak jenom zdražej. Pochybuju že budou levnější.

martin (20.8.2004 09:13:10)

Asi jsme se nepochopili, Skype je kvalitnejsi co do aplikace, mnozstvi aktivnich uzivatelu a ad-ons. Kvalitu prenosu a odezvy nemuzu porovnavat, to jeho cesky baby nemam. Patriot jsem taky, ale kvuli toho se nebudu spokojovat s horsi sluzbou. S tim cislem jste zrejme nepochopil vy me. Psal jsem myslim a zrejme, ze Skype cislo neposkytuje stejne jako Wirphone. Zadny cislo, zadny prichozi hovory = shit. Kezb se na tom neco zmenilo, ale nejde to, kvuli technologii. Pokud by Wirphone nabizel cislo, pak jsem prvni, ktery by si ho poridil. Ale to uz vzhledem k te technologii jakou pouziva nejde (P2P princip a nic vic)...

Roman Penk (20.8.2004 19:03:15)

Tak jsem nelenil a zavolal tam. Příchozí čísla umí. Technický problém to není, ale legislativní. Tzn. nemůžou Vám dát číslo z vlastního rozsahu, neboť by porušili telekomunikační zákon. Tak to udělali jinak dostanete číslo např. 531004444 a když na něj zavoláte dovoláte se k nim do firmy a vytočíte ještě jednou 04444 a jste u sebe doma. Prostě vás automaticky přepojí. Jinak jsem nevěřil že umí normální přímá čísla a po pětiminutovým testu, kdy mi přidělili nachvíli přímý číslo už věřím.

martin (21.8.2004 10:44:15)

Tak to cumim, sice spojovatelka neni moje gusto, ale je to tim padem zajimavejsi. Az dostanou licenci, pokud ji dostanou, budu mit duvod menit poskytovatele :-)