Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Omezeně "neomezený rychlý internet" z kterého si sedneme na prdel?

Omezeně "neomezený rychlý internet" z kterého si sedneme na prdel?

Honza (3.9.2004 18:47:12)

Zdravím - sotva jsem se zaradoval, že po takřka 3 letech ode dne, kdy jsem si pořídil pevnou linku kvůli ADSLku (které tenkrát "viselo" ve vzduchu a každý den se muselo stát realitou - hehe...) se i u naší ústředny začaly dít patřičné úpravy a svitla naděje, že po 14.9. t.r. si konečně budu moct objednat vytoužené připojení, už se mi zase dělá i díky dobře sycené diskusi šoufl. Někomu nejede splitter, někomu modem, někomu vůbec nic, dalším lze poskytnout max. 256Kb (reálně samosebou míň).... Všem se pak nabízí úžasný neomezený(sic!) vysokorychlostní internet - pokud ovšem dodržíte podmínku a nestáhnete si u verze 256Kb víc než necelý jeden GB dat, neboli 4x250MB obousměrně za měsíc.Jinak jdete někam k ISDN či analogu a ty za vysokorychlostní rozhodně nepovažuju - skoro 3 roky na něm totiž visím.(Download v průměru 5kB/sec). U vyšších verzí je to trošku lepší, nejdřív vás šplouchnou z 512 na 256 a až pak do suterénu, ale i tak - stále totiž platíte za "rychlý a neomezený internet", jak praví reklamní slogany.Asi mi to hlava nebere, ale já to pokládám za omezení a dost podstatné - teď mám pomalý analog a stáhnu si jen malý soubory, pak snad budu mít rychlý ADSL a stáhnu si zase jen malý soubory....Tak k čemu pak vypláznu cca 1300 Kč měsíčně?

Mik (3.9.2004 19:32:50)

Ber to jako paušál na Dial Up je to prostě paušál na stálí připojení jinak k tomu neni co dodat.

Ada (3.9.2004 20:35:05)

Nazdar, hmm: koukej ukážu příklad 512/128: do 4 hodin mas 500Mb pak do 8 dalsich 500 a pak uz jedes cely zbytek tydne to je asi 12+24*6 hodin na rychlosti 8kbps, to se Ti asi neda jako velka rychlost, ale kdyz komp bezi vedne v noci tak stahnes alespon dalsich 4 GB a na konci tydne zacne cyklus odznova a pak si schopen za mesic stahnout 20 GB... Kdybys mel neomezeny net a kazdy by stahoval tak bys mel rychlost maximalne okolo 10 kB tak bud rad... Garantuju ze toho nestahnes ani 2 GB za tyden.

jolek (3.9.2004 21:36:41)

A ty ses asi od Telekomu, vid?!!

Itar (3.9.2004 21:50:34)

Ja sem jasne pro FUP, sosaci by to proste zlikvidovali...

Honza (4.9.2004 02:00:40)

Abych byl přesný - já taky nejsem příznivec "sosáčů", ale uvažuju logicky: sám Telecom na své Starzone nabízí ke stažení filmy - i kdyby byly v tom nejhorším mpeg-1 formátu, spolehlivě zaberou víc než 250 MB, který je údajně slušné si stáhnout - mám si je tedy stáhnout jak, nechci-li být postižen za stažení něčeho, za co ještě zvlášť platím? Stáhnu teda 220 MB, zbytek pak dokouknu příští, eventuálně přespříští týden?Mně se to fakt jeví divný.... Jinak nehodlám stahovat P2P filmy, audia či hry - jen klasicky: pár utilit,aktualizace a patche na hry,obrázky, nějaké demo nebo uvolněné hry, jinak jen surfovat - stejně si ale myslím, že těch 250 či 500 MB je záležitost tak max 3 - 4 dní.

Itar (4.9.2004 10:01:54)

Ale pozor, data ze Starzone se nezapocitavaj, jo a jinak ja si taky myslim ze tech 250MB je smesne malo, ale pro beznyho uzivatele netu a hrace online her je 1GB u varianty 512/128 dostatecny...ale byl bych spis pro neco typu 256/64-limit na FUP 1GB a 512-2GB tydne...

Honza (4.9.2004 17:38:04)

Aha,takže je to ještě vyčůranější - jakožto sosák ze Starzone (přisypávající do kasičky i ČTc) můžu klidně ostatní omezovat nadměrným stahováním, hlavně když to sype, že? Z jiných zdrojů je to už ale něco jiného?Tomu říkám "FAIR USER POLICY"!! Ale jinak jak už jsem řekl - nemám strach, že bych chtěl stahovat gigabajty, ale "neomezený vysokorychlostní" inernet si představuju jinak - tenhle je vysokorychlostní do určité hranice, po jejímž překročení už není vysokorychlostní, takže jste vlastně stejně omezení.... Podle mne by rozumný limit byl v rozmezí 3-4 hodin denně full download podle rychlosti připojení, nevím kolik to dělá v přepočtu na data, ale to je můj subjektivní názor.Pokud někdo visí nonstop a láduje do PC, prosím, tam je to omezení v pořádku.

Itar (4.9.2004 19:33:08)

On si kazdej rozmysli jestli bude stahovat x giga ze starzone za tezky prachy, hele ja taky nemam telecom rad ale omezeni je zrejme nutny(viz. "kvalita adsl" jeste pred omezovanim)

hnědka (4.9.2004 22:21:57)

kdyby chteli delat jen nutny omezeni, tak by napriklad udelali to, ze od 23 do 8 se data nebudou pocitat (male zatizeni site) nebo neco podobneho - ale to oni NEEE

Honza (5.9.2004 17:09:19)

No jo, já nejsem ani fanoušek ani nepřítel Telecomu - ten využívá toho, co mu stát a postavení monopolu dovolí a z čeho má nejvyšší zisky.Po přešlapování v "měkkým" á la euroISDN dík aspoň za to něco, co se v oblasti ADSL nabízí.Problém je v tom, že se věci nepojmenovávají pravým jménem (neomezený internet by podle mne měl fakt nabízet 24 hodin denně rychlost dle zvoleného paušálu a jedno, zda stahuju nonstop nebo jen 3 maily denně.Pak respektuju i vyšší ceny, pochopitelně),že jsou patrně v zájmu toho, co nejdřív lapit zájemce, než přeběhnou k mobilnímu či bezdrátovému internetu, nabízeny i neodzkoušené vadné splittery (viz jiné téma) atd.Toť vše, co mě s..., pardon - hněte.

Profa (4.9.2004 18:50:05)

To si teda nemyslim, ze by to sosaci zlikvidovali. Kdyby jim stahovani hodne zatezovali linky tak by asi neotvirali tu jejich uzasnou Starzone. Pokud budu chtit a budu mit penize tak tam budu moc sosat jak divej a nikomu to vadit nebude. Ale kdyz budu stahovat od nekud jinud tak to budu hnedka zatezovat linku. Ty jejich limity jsou opravdu smesny. To si pak nekdo stahne SP2 az bude a hnedka prekroci limit. Jeste ze jsou jiny varianty nez internet od telecomu. Ja mam linku 1500/128 BEZ LIMITU za 850 KC (cena s DPH) a jsem spokojenej.

hnědka (4.9.2004 19:07:25)

vy to vubec nechapete :-)) proc je tam datovej limit??? kvuli zadnemu pretezovani site apod., ale aby lidi nestahovali z DC, ale pekne za penizky ze Starzone - maj to chytre vymysleny ;-)

Nargon (3.9.2004 21:49:40)

No ja nemit tu unlimited od Nextry tak bych se za GB navic mozna nedoplatil. Minulej tejden jsem ztahnul par filmu a ted jsem se koukal a mel jsem jen Download asi 48GB a nejaky drobny. Tohle je unlimited a ne ta verze od Telecomu. P.S. celou dobu jsem byl ve druhy fronte a jeste jsem se mirnil, jinak bych z toho vymack mozna i 100GB, ale to bych na disku nemel kam dat.

Anonym (4.9.2004 12:26:49)

Ale stáhneš. Bez problémů 4 GB za dva dny obouma směrama a net šlape pořád na 425kbps. Tak nevím co si furt stěžujete.

Painkiller (5.9.2004 07:57:55)

Asi tak :) Ale ty pingy...

Anonym (5.9.2004 16:24:52)

Pingy jsou max. 150ms. Takže si myslím že je to dost slušný.

fr@nta (5.9.2004 17:05:40)

haha pingy od 80 az 800

Anonym (5.9.2004 18:19:55)

Ale tak mě se občas i stane, že se mi sem tam jeden paket vrátí za 12 milisenkund.

Anonym (3.9.2004 23:29:03)

Jasně, a sem tam vyšší rychlost to je jen bonus, třešnička nadortu :-))) No uvidíme za rok, snad konečně pochopí co to znamená "vysokorychlostní" až se lidi vrátěj k dial-up.

Nargon (3.9.2004 23:58:38)

Problem reklamy je, ze maj pravdu. Vysokorychlostni internet to je (512 nebo 256). Neomezeny, omezeni na data je stejne dano aktualni rychlosti pripojky, nemuzete totiz cekat ze u nejakyho 512Kbit stahnete za 5 minut 1GB dat. A jestli je AKTUALNI rychlost snizena kvuli agregaci, FUPu, netlimiteru a ja nevim cim dalsim, tak stahnete pouze mensi mnozstvi, ale stale NEOMEZENYCH dat. Pokud chcete stahovat vetsi mnozstvi NEOMEZENYCH dat tak od toho jsou tu vyhrazene pripojky za 8tisic a vyse.

Jirka (4.9.2004 08:31:20)

No jasně, zase stará pohádka. Už jsme se přeli jinde, že se tady nebavíme o tom tvém "neomezeném" internetu ale o spojení "neomezený vysokorychlostní." Prostě tady můžeš psát co chceš, jak chceš, zastávat se telekomu - nepomůže. Je to jeden velký podfuk (klamavá, zavádějící reklama), který kdyby si dovolila nějaká jiná firma a ne telekom, tak se na ni vrhnou všichni právníci, všechny úřady a zaplatí pokut, že krachne. Ovšem telekom může všechno a bez postihu.

Nargon (4.9.2004 09:14:29)

Jo to je fakt, on telecom nabizi Vysokorychlostni internet nebo Neomezeny internet, ale neni to oboje dohromady. A taky co bys nechtel za 500, nebo kolik to vlastne stoji.

Jirka (4.9.2004 09:35:40)

To je jedno zakolik, prostě se jedná o zavádějící klamavou a lživou reklamu.

Jolinar (4.9.2004 11:08:57)

Netbox to má taky neomezený a taky za pár stovek a ještě na garantu 1024, takže proč by to u giganta jako telecom nešlo?Jsou to prostě podělaný lháři a nic víc a ještě některý lidi jim na to skočí.

Itar (4.9.2004 12:24:25)

Jak skoci? Proste neni nic jinyho, a Telecom holt neni zadna charita, nemuzes cekat ze prijdou a budou ti nabizet za stovku mesicne neomezenej 10Mbit bez agregace a omezeni, chtej si nahrabat, taky bys chtel kdybys tam pracoval

Jirka (4.9.2004 13:14:36)

Aha, zase extremista.. tady nikdo žádnejch 10 mega za stovku nechce... jsme v evropský unii, tak chceme evropský ceny a evropskou kvalitu, alespon se přiblížit nebo vyvíjet snahy, a ne zlodějinu a sprosté zneužívání monopolu (a porušování zákonů klamavou zavádějící reklamou).