Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > problem po instalaci siemens adsl A-100-I

problem po instalaci siemens adsl A-100-I

jerich (9.9.2004 18:39:25)

mam internet expres 256/64 od Ct, po instalaci modemu siemens adsl A-100-I se ma na plose objevit ikona k pripojovani, mne se ale vubec neobjevi a kdyz mrknu do nabidky start a programu, abych to pripojil odtamtud, tak je pod tim siemensem jen moznost odinstalovani driveru, ale nic, cim by slo pripojit..pritom podle navodu je instalace ok, napise to potvrzeni, ze to facha, modem sviti, ale neni se cim pripojit...navic na liste mi to obcas pise pod ikonou modemu zpravu o poslednich chybach : SPURIOUS ATU DETECTED. ale jen nekdy..co to je proboha to ATU? a co se s tim da delat? rucne nastavit pripojeni asi nebude to pravy orechovy...zkousel jsem to a chybi tam udaje, ktery neznam a ani nevim, kam bych je mel psat:-) PROSIM pomozte nekdo, jinak se z toho zblaznim

jerich (9.9.2004 18:43:48)

zapomnel jsem napsat, ze mam win XP, zkousel jsem inovovat system, ale zustalo vse pri starym...zkousel jsem ten samej samoinstalacni balik na jinem pocitaci, kde byly win 98 a behalo to hnedka a v pohode...pritom na krabici pisou, ze to XP podporuje..ale v tom asi stejne problem nebude..

Nargon (9.9.2004 19:00:28)

Problem je na 98% v nejaky programu co ti chranil linku, na analogovym modemu, pred zmenou telefoniho cisla. ted me napada jen Connection Meter, ale je jich urcite vic, tak se podivej jestli nejaky takovy program nemas.

jerich (9.9.2004 19:10:38)

no jasan, conmet mam a navic jeste v compu strcenej starej analogovej modem, protoze kdyz mi nejde to adsl, tak bych vubec nemel pristup na net, takze jenom prehazuju kabely:-) mam to vsechno odinstalovat??

jerich (9.9.2004 19:16:32)

tenhle problem je spojenej mozna s tim, za jsme do kompu dali novy USB porty. predtim na starych vse slo, (i pripojeni!?)ale tak pet az deset minut po pripojeni to uplne vypojilo modem a psalo to nejakou chybu USB (no hardware connected), meli jsme tam rozbocovac a v navodu k modemu bylo, ze rozbocovac USB nedoporucujou..myslel jsem, ze je to tim..tak jsme nainstalovali nove USB porty ted to ale s tim novym USB, kde rozbocovac neni(doufam!), dela tohle...proto je to divny..ze predtim tomu ten conMet nevadil...

Nargon (9.9.2004 19:31:40)

No pokud nechces spolecne s adsl vyuzivat i modem tak to vsechno odinstaluj, na adsl zadny vytaceni drazsiho tarifu nehrozi. Co se tyce USB rozbocovace, tak ten mam integrovanej v monitoru a funguje perfektne.

jerich (9.9.2004 19:45:52)

tak ti moc dekuju, zkusim to odinstalovat, ale nevim, nevim..aby treba nebyl problem v ovladaci nebo nekde v XP, u ovladace modemu mi to ve spravci zarizeni pise, ze nema dig. podpis od microsoftu, ale jinak me to nevarovalo pri instalaci, takze to snad ten ovladac podporuje..kazdopadne na netu se na ten siemens nesezene novejsi ovladac ani nahodou..tezky je vubec sehnat aspon neco o tom modemu..myslis, ze kdyby to porad neslo, muze mi telecom vymenit zadarmo modem? mam ho teprve od uterka..jeste jednou diky.j

Nargon (9.9.2004 19:51:15)

Nejspise by vymenil, ale nejsem si jistej, u telecomu nepracuju.

Jirka (10.9.2004 11:31:46)

Siemensy jsou obecne dost problemove modemy, na Telepointech by ti nemeli delat problemy s reklamaci a vymenou za jiny kus ci dokonce jiny model (dnes bych doporucil z USB modemu Well_Asu_8000, ktery s novymi ovladaci www.joyce.cz, chodi dost slusne). Jinak samozrejme Eth.modemy (jako treba Alcatel 510 nebo Draytek Vigor 2500) jsou mnohem lepsi zarukou kvality, ale stoji mnohem vic :(