Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL - ale od kterého poskytovatele, poradíte?

ADSL - ale od kterého poskytovatele, poradíte?

Misah (22.9.2004 07:55:17)

Zdravím všechny, doma uvažujeme o zřízení ADSL. Jako naprostý laik (tak doufám, že mě neukamenujete rovnou za mé stupidní dotazy :))) si ovšem neumím udělat přesný obrázek, která všechna kritéria při výběru poskytovatele mám porovnávat. V podstatě nám jde jen o stálé připojení s lepší rychlostí než máme dosud (klasický připojení přes pevnou linku - tuším analogový modem) a za rozumný peníz. Takže jaká varianta z nabízených si myslíte, že by nám stačila? Uvažuje o 512/128. Zatím jsme pokukovali na nabídky následujících poskytovatelů - Český Telecom, Volny, Tiscali, Contactel. Přijde mi to jako spousta informací ke čtení, na to bohužel není čas, proto se obracím se na Vás všechny :)) Nejvíce jsme asi momentálně nakloněni Contactelu. Jaký na to máte názor vy? Díky

Arny (22.9.2004 08:01:23)

momentálně je dost dobrý poskytovatel Emea telecom, což je v podstatě přeprodávač služeb Contactelu. Jinak obecně je třeba zvažovat na co to ADSL budeš chtít. Jestli na stahování, tak běž do variant s agregací 1:20, ale počítej s dvojnásobnou cenou oproti agregaci 1:50. Zase 1:20 varianty jsou bez limitu dat a 1:50 jsou omezeny. Ale dle tvého požadavku stálého připojení to vypadá, že asi hledáš nejlevnější a slušný připojení. Potom nelze jinak než přímo nedoporučit společnost Emea. Koukni na www.ahoj.cz Varianta 512/128, 3 Giga dat je k mání za 590 bez DPH/měsíc.

Anonym (22.9.2004 08:05:58)

Trošku chyba....kolega chtěl napsat v závěru pšíspěvku "Potom nelze jinak než přímo doporučit...", že?

Misah (22.9.2004 09:45:43)

Díky moc. Ta Emea vypadá opravdu dobře. Jen jak tak koukám, zapomněla jsem Vám sdělit, že máme doma 3 počítače. Všechny bez síťových karet. Takže mám ještě nějaké otázky: Takže jestli to chápu dobře budem potřebovat pouze jednu síťovou kartu? Ostatní PC, pokud je připojíme přes router nebo switch síťovou kartu mít nemusí? A poslední dotaz: Nikde jsem na stránkách Emei nenašla cenu routeru nebo switche. Máte představu, kolik stojí?

Anonym (22.9.2004 10:29:37)

kupte si domů router se čtyřmi porty a nemusíte mít ani switch. Do zbylých dvou komplů dejte síťovky a je to. Výborný 4 portový router, ale trošku s nepřehledným nastavením je SMC7204BRB. Mají ho třeba na www.cybex.cz v sekci modemy. Obyčejná síťovka Edimax TXL 9130 stojí necelé 200. Budete potřebovat ještě spliter a další dva ethernet kabely, protože v balení toho routeru bude určitě jen jeden. Nastavení toho routeru by ale měl provést někdo, kdo tomu rozumí. Nebo další možnost koupit switch a ten samoinstalační balíček od Emea. Ale nákupu dalších síťovek se nevyhneš. Tady ale bude problém s tím nastavením modemu, protože technická podpora slouží jen na zařízení které prodává Telecom nebo ta Emea.

Misah (22.9.2004 11:00:55)

moc ti díky. Já jsem si vysloužila úkol zjistit informace :)) Ostatní přenechám další části rodiny. Mě v podstatě šlo o to, jestli je pro nás ta Emea vůbec realizovatelná a co všechno k tomu jinýho je potřeba zařídit....

Anonym (22.9.2004 11:10:12)

no hlavně si zjisti, jestli vám na telefonu to ADSL vůbec pojede. Ne v každé lokalitě je dostupné.

Misah (22.9.2004 12:27:04)

To už jsem zjišťovala, podle všeho by neměl být problém...

Nargon (22.9.2004 19:21:43)

Jeste muze byt dodatecny problem s plnym DSLAMem nebo velkou vzdalenosti.

Mira (22.9.2004 10:33:13)

no jak tak koukam, radsi se obrat na nekoho zdatneho, kdo ti se zapojenim pomuze ....

Anonym (22.9.2004 12:47:47)

A máš představu, kolik dat stáhneš za měsíc. S 3mi kompy určitě přešvihneš předplacený objem dat. Tak aby ses pak nedivil účtu od Emea. Na tvém místě bych šel do telecomu. Dokud nebude dostupnější pronájem linek a ostatní budou jenom přeprodávat telecom, tak konkurence fakticky nebude.

Arny (22.9.2004 12:52:58)

pokud bude jen brouzdat tak 3 giga patrně ani na třech komplech nepřešvihne.

Anonym (22.9.2004 22:45:54)

Otazka je, zda bude jeden clovek brouzdat na 3 pocitacich postupne, nebo 3 lidi na 3 pocitacich najednou.

Arny (23.9.2004 09:34:16)

Ikdyby brouzdali na třech komplech najednou, tak s přešvihnutím bych to neviděl tak tragicky. Maximálně si připlatí za jedno giga.

Misah (23.9.2004 14:18:47)

k objemu dat: brouzdat budem pravděpodobně střídavě, někdy všichni,myslím, že nebude zas takový problém si potom připlatit za data navíc u Emei je cena 55 Kč/1GB

Arny (22.9.2004 08:05:08)

snad bych ještě doporučil pokud se nevyznáš v instalaci hardwaru, tak koupit samoinstalační balíček, ale zrovna Emea je má docela drahý. Ikdyž teď mají akci na samoinstalační balíček s ethernet modemem za 990 Kč. Je to nějakej D-link modem, těžko říct, co to je zač.

Roman (23.9.2004 10:24:47)

jestli se sem ještě podiváš, tak mi máme ADSL na třech komplech. Měli jsme 3GB datový limit od Contactelu a bylo to v poho(kdyby nebyly prázdniny a mi ny tom neseděli furt tak by to i stačilo a i přesto jsme platili jen 810kč, což je 270 na osobu), ale dali jsme si 10GB a mame celkem rezervu. Pro mě je jednička Contactel a jeho 512/128 10GB, ale telekom bych vůbec nezavrhoval, hlavně bych nebral GTS. Jinak síťovku potřebuje každý kompl. Tu seženeš do 400kč. Vykašli se na shánění nějakého routeru (neber to SMC...jak tady někdo radil) nech si poslat samoinstalašní balíček, tam všechno je, ktomu si dokoupíš nějaký čtyř a víceportový swič(ten by měl být do 500kč, já koupil 8-port za 580kč). Jinak contactel frčí super a jsem sním max spokojený(kdoví co ten telekom). Kdybys měla nějaké otázky tak na mail.

Arny (23.9.2004 10:50:56)

Síťovku sežene za 170 Kč. Přímo typ je Edimax 9130 TXL. Obyčejná síťovka. Dražší netřeba. Ten router SMC bych jí radil i já (mám ho) a nebo koupit samoinstalační balíček a switch. ovšem tam si připlatí a zbytečně. Stačilo by někoho, kdo by jí to ADSL nakonfiguroval. Zase taková hrůza to není.

Misah (23.9.2004 14:27:53)

díky za všechny Vaše tipy. Předám je fundovanější osobě :)). Tak snad si s tím poradí a konečně budem frčet jinou rychlostí :)) kdyby ne, nebo byl nějaký problém, ozvu se a poprosím o radu....

Roman (23.9.2004 19:49:17)

Stou síťovkou jsem přeháněl ona by stačila i 10Mb :-). Ovšem SMC odmítám používat potom co mi dva vyhořeli, nic jsem sním nedělal a je v pr... Teď tam mám swič a router který jsem dostal od contactelu a jede to bez problémů.

Anonym (24.9.2004 13:17:54)

jestlipak to nebude komplem, že ti vyhořely. Mám pár kámošu s tím routerem od SMC a je naprosto v pohodě. Netuším v čem jsi měl chybu.

ViR (23.9.2004 22:46:37)

Doma "jedu" na BlueTone ADSL od Českých radiokomunikací, 512/128 kbps, 3GB limit za 850 Kč/měs, giga navíc nad limit za 40 kč. Ceny bez daně. Instalační poplatek byl 0 Kč, pronájem modemu je za 0 Kč/měs. Ve firmě máme celkem 3 obdobné instalace od EMEA, cena 590 Kč/měs., giga navíc 55 Kč, aktivace 990 Kč. Modemy bylo nutno koupit. Původní instalační balíček se mi moc nelíbil, taže jsme šli jinam (1x SMC7204BRB od Cybexu, 2x Vigor DrayTek 2500We od ČTc). Služby jsou srovnatelné, s tím, že BlueTone je stabilně o nějakých 40/10 kbps rychlejší. Máme ještě pevné IP adresy, od BlueTone za 400 Kč/rok, od EMEA za 100 Kč měs. Ty ale běžně nepotřebuješ. Při zhodnocení kvality služeb a ročních nákladů bych doporučil klidně obojí - EMEA je o trochu levnější a má o trochu horší rychlosti. Pro tebe bude ale asi EMEA s jejich D-Linkem za 990 Kč dobrá volba. Pro tři PC je za modem/router D-link třeba posadit nějaký switch nebo hub na spojení PC do sítě (stačí Edimax ES-3105P za cca 500 Kč + do každého PC pořídit síťovou kartu, třeba Edimax EN-9150 TXL 10/100 PCI za 170 Kč + kabely dle potřeby. Ceny bez daně.) Nastavení sítě by ale asi měl udělat někdo, kdo tomu trochu rozumí :-)

Mark (24.9.2004 20:34:09)

Udelam takove shrnuti.. Pokud chces linku na hrani her,surfeni,mailovani apod doporucuji toho nechutnyho zlutyho parchanta s jmenem telecom u kteryho to proste jede velice dobre. Tedy Expres 512/128 Dalsi variantou je Contactel 512/128 3giga limit coz by ti na bezne veci melo stacit. Pokud ses trosku vic aktivni tak bych si poridil IoL s 10-20giga limitem na tahani filmu apod. a nebo zase Contactel s vetsim limitem. Co se tyce modemu,tak na nem nedoporucuji setrit a vybral bych si standartni a spolehlivy a velice jednoduchy modem alcatel speedtouch 510i

Arny (25.9.2004 06:38:14)

K tomu rozboru: Express nebrat, je to jen hloupa služba od vychytraleho Telecomu. Jinak s Contactelem potažmo s Emeou souhlas. Opět co se týče modemu, tak bych klidně ušetřil. A koupil buď Zyxel 650-33R nebo SMC. Oba lehce nad 2000 a jsou to ethernet modemy.

Mark (25.9.2004 17:30:08)

Hloupa sluzba to je,ale furt je to standart co se tyce ostatnich isp. Kdyz chce nekdo jen parit a netahat tak mu expres staci.

Arny (25.9.2004 20:38:19)

mno nevím, pokud paří někdo často, tak spadne do FUP hned. Dle mého je to služba, která poškozuje zákazníka. Ten dostává stále horší a horší službu až dostane paskvil=64 kbit. A neřekl bych, že je to standart pro ostaní ISP.

Nargon (25.9.2004 21:36:41)

Z par prispevku co jsem tu cetl tak hrac po vycerpani 4GB za mesic taky spadne do FUP a to je casto paskvil 10kbit a min.

Arny (26.9.2004 13:33:50)

Jak u koho. U datově omezeného tarifu zákazník pouze zaplatí data nad limit, ale jede mu to pořád přes 400 kbit.

flash (26.9.2004 13:27:20)

Jooo jo FUP je svině!!! Vlastně jakej kok.. ho vymyslel!!!!!