Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > CO NASTAVIT U ADSL ROUTERU ASUS ABY SLY ZAKLADAT HRY NA INTERNETU

CO NASTAVIT U ADSL ROUTERU ASUS ABY SLY ZAKLADAT HRY NA INTERNETU

Kraken (29.10.2003 16:42:15)

Prosím poradte mi nekdo co mam nastavit u routeru asus aby mi to fungovalo.Slysel jsem ze je to neco kolem DMZ ale nevim co , kde a jak nastavit prosím napište co nejrychleji - tento problém má více lidí.

JOE (30.10.2003 16:54:03)

Myslím že tento problém bude souviset s NATem. Na routeru je zapnut NAT, kterej se stará o překlad adres lokální sítě na IP adresu veřejnou (přidělenou ISP). U her a jiných programů (Peer to peer..) je ale také potřeba přístup opačný, tedy z venku dovnitř. Jenomže takové pokusy NAT nebere, neví kam by měl paket který dorazil na veřejnou adresu, poslat.Tak jej nikam nepošle a problém je na světě. Ono to není zase tak špatné, protože to odradí spoustu útoků zvenku. Ale kdo chce hrát, musí si trochu pohrát s nastavením NATu. Viděl bych to na záložku Services - NAT - NAT options: NAT Rule Entry, tlačítko Add a může se vesele tvořit přísrup dovnitř. Pokud máte k Asusu připojen jen jeden PC, mohlo by se nechat použít Rule Flavor : BIMAP, Rule ID :1 (třeba) IF Name ppp-0, Local Address:10.0.0.1 (tedy IP PC kam mají chodit pakety z venku), Global Address:0.0.0.0 nebo IP přidělenou pevně od ISP. Takto by měli všechny pakety z venku být přeroutovány na zadané PC vevnitř. Pozor na bezpečnost !!! Lepším řešením by mohlo být použití pravidla RDR, kde lze stanovit jak IP adresu tak port. Je ale potřeba vědět na jakém portu daná služba ťape. Doporučil bych zkusit nejprve BIMAP a po ověření funkčnosti se pustit do RDR. Taky pozor na firewall, pokud je zapnutej je potřeba na něm také danou službu povolit. Nemám to vyzkoušeno, jen odhaduji z manuálu. Good lucky...

Kraken (30.10.2003 18:18:34)

Dekuji za odpověd mohl byste prosim napsat co mam dat kdyz jsou v siti 2 pc a 1 pc se pripojuje k internetu pomoci druheho??DEKUJI

JOE (31.10.2003 08:16:50)

Pokud je tomu tak že jsou na síti 2 PC a na jednom běží nějaká proxy služby, pak stačí použít onen BIMAP a veškerý provoz si nasměrovat na to proxy PC. Ale jinak Asus může provoz routovat sám a není třeba mít ještě jednu proxy službu. To pak máte určitě NAT dvakrát, jednou na Asusu a podruhé na PC s proxy. Tudíž by asi bylo nutné nastavit i NAT na PC s proxy. Je to ale zbytečně složité a pakety zdržující řešení. Lépe by bylo nechat routovat jen Asus, nastavit si na něm firewal a použít RDR pro jedno PC na kterém se hraje. PC budou pak nezávislé na sobě a o přístup k Internetu i o bezpečnost se bude startat pouze Asus modem.

Kraken (31.10.2003 16:58:23)

Napsal byste mi prosim svoje ICQ nabo mail bylo by to rychlejsi potrebuji se zeptat na urcite drobnosti DEKUJI.

LaqueR (1.11.2003 18:27:14)

Muze to byt necim jinym, pro postup jak sem vyresil stejny problem mi napiste na mejl. :)