Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Modem mám, služba aktivována. Co teď ?

Modem mám, služba aktivována. Co teď ?

Johny (29.9.2004 18:40:01)

Chtěl bych se zeptat. Objednal jsem si ADSL od Contactelu (512/128, 3 GB). Modem mám (Siemens Santis 150) a služba je aktivována od Telecomu. Teď jenom nevím, jak mám nastavit modem, počítač atd., abych už byl na netu. Poraďte prosím.

Jirka B (29.9.2004 20:44:17)

Pro začátek by stačilo přečíst si "Návod nastavení modemu a spuštění služby", který je přiložen.

Johny (29.9.2004 21:12:09)

Kdyby to tam bylo pro můj modem, tak bych to udělalm ale co je mi po nějakym zyxelu... Please !

Jirka B (29.9.2004 21:55:42)

Hm, tak to vypadá, že ti omylem poslali návod k nastavení druhého modemu, co mají v nabídce. To bych si jim zavolal o ten správný. Jinak jestli máš už všechno zapojeno ( modem, splitter) zadej do prohlížeče http://192.168.1.1. a mělo by ti naskočit menu modemu. Pas a heslo je admin:admin. (Můžeš změnit v Advanced config). Ve Quick config úplně dole zadáš svoje jméno a heslo a Save and connect a to by mělo být pro připojení všechno. Může to ale malou chvíli trvat.

Pavel (29.9.2004 23:25:27)

Jak si prisel na tu adresu na 99% je nastavovana default adresa 10.0.0.138 na te se obevuje modem cau

eNorm (30.9.2004 12:58:09)

Je to podle vyrobce mam treba drayteka a tam je 192.168.1.1 v praci asus ma 10.0.0.138 ..

Kopi (29.9.2004 21:57:28)

Není to tak hrozný.Počítám,že kablíky už máš zapojený. Další krok: konfigurace počítače (pro XP-čka).1.Klepni na Start-Ovládací panely. Klepni na ikonku Připojení k síti a Internetu. Klepni na ikonku Sítová připojení. Objeví se obrazovka Síť. 2.Zvol ikonku Připojení k místní síti pro příslušný adaptér Ethernet (zpravidla první položka Připojení k místní síti).Klepni dvakrát na ikonu Připojení k místní síti a pak klepni na Vlastnosti. 3. Zvol Protokol Internetu (TCP/IP) a klepni na vlastnosti 4. Zvol Získat adresu IP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky a klepni na OK na všech následujících obrazovkách abys dokončil konfiguraci 5.restartuj com. Teď už jenom nakonfigurovat modem. Spusť svůj internetový prohlížeč a dej do adresního řádku: http://192.168.1.1 a buchni enter. Objeví se modrá obrazovka "ADSL Router control panel", jestli máš správně zapojený kablíky tak v kolonce "operational status" svítí zelená. Zadej jen User name (dle smlouvy), password je defaultně (password)-heslo jde později na stránkách contactelu změnit. Dej dole save and connect, jestli jsi zadal správný username a password tak se rozsvítí zeleně i druhá controlka a seš on-line.Kdyby něco napiš na e-mail. Martin