Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Návod na obejití FUP omezení

Návod na obejití FUP omezení

Name (28.10.2004 15:09:02)

Obejít FUP je velice snadné. Jestliže nedojde k úplnému obejití datového (rychlostního) omezení připojení, dojde alespoň k celkovému (částečnému) zrychlení připojení. Stačí pouze .... :-) prosím - odborníci mohou doplňovat:

ferit (28.10.2004 15:17:04)

Stačí povolit horní dva šroubky vzadu na toweru a šroubovákem povystrčit dvířka CD mechaniky.

jericho (29.10.2004 14:53:49)

tak tohle (ferit 15:17) je uplne nejvic nejlepsi prispevek, co tady kdy byl!!! at zije monty python, cerveny trpaslik a stoparuv pruvodce po galaxii..:-)))) mimochodem, vite jak se naucit letat? je to jednoduche, staci sebou prastit o zem a netrefit se:-) je to urcite jednodussi , nez se zbavit FUPu:-) jericho

Jirka (28.10.2004 15:39:20)

Stačí se pouze přestěhovat do zahraničí, kde za stejné ceny dostaneme rychlejší, bez omezení a bez FUP...

Nargon (28.10.2004 17:26:40)

Muzem do toho kopnout a sledovat co to bude delat. Pokud nic tak kopneme sylneji. Cely proces opakujeme tak douho nez to "neco" udela.

titan (28.10.2004 19:58:09)

SPRAVNE ! Nargon to vyresil pro nekolika kopnuti prestane fungovat uplne cely pripojeni a tim padem nebude aplikovan ani FUP ! Bravo Nargone !

Tomáš (28.10.2004 17:58:11)

...připlatit si???

Jan (28.10.2004 20:27:18)

Ja jsem obesel FUP velice snadno. Nejdrive jsem si myslel, ze vam to nereknu, ale ted jsem si to rozmyslel. Bylo by nespravedlive to nerict. A me by aspon tizilo svedomi. Tak jsem se tedy rozhodl, ze vam to reknu. Nejprve jsem si poridil, druhou sitovou kartu, kterou jsem zapojil do pocitace. (Budu prece obchazet stavajici spojeni a to bez druhe sitove karty nejde). Pak jsem si poridil router. To je opravdu dulezita vec, bez toho nevim jak bych to udelal. Tady ponechavam prostor peo vasi kreativitu, jak by se to dalo udelat bez routru, ale nevim. Napadl me linuxovy pocitac, linuxu rozumim, tam by to slo snadno, ale zase s kanonem na vrabce, to se mi nechtelo. Takze, tedy jsem zustal u routru. Jeste podotknu, dulezite je, aby umel preposilat pakety, ale to dneska umi kazdy (radsi si to zkontrolujte pred koupi). A ted k nastaveni, dulezite je to nesplest, nastavujeme uplne vsechny adresy znova a v tom je ten figl, mam zkusenost, ze to hned nefuguje, ale porestartu, to jede jak z praku. I kdyz setkal jsem se s kamaradovym PC, kde mu to najelo hned (ma Windows XP). Takze zacneme tim nejdulezitejsim, zatim routr: DNS server 1 IP adresa 81.27.192.33, DNS server 2 IP adresa 81.27.192.97, dale IP adresa bra

tatik (28.10.2004 20:43:03)

a to jako plati pro karneval?podle te ip?

jarda (26.3.2007 19:54:21)

příspěvek je zajímavý ale není úplný moc prosím o doplnění

jan (28.10.2004 20:44:53)

oto spojeni je pak velmi rychle, ale opakuji nesmite odpojit puvodni sítovou kartu. Vtip je prave v soucasnem zapojeni obou karet a ve specificky nastavenem forwardingu. Jinak experimentalne dosahuji rychlosti az 2Mb/s (za dodrzeni vyse recenych podminek), coz si myslim je docela slusne, na to, co ctu na forech.

jan (28.10.2004 20:45:41)

Koukam, ze mi vypadl prostredek.

Marek (28.10.2004 20:48:41)

Ten "Jan" si z nas dela srandu....

Nasranec (28.10.2004 21:28:08)

Teorii se da vymyslet kupa, pokud presne neznas co a ve kterem miste se meri. 1) Prehlavickovat pakety 2) Tvarit se jako jine IP 3) nejaky prazvlastni tunel 1 i 2 by slo. 3 je jen zbozne prani. Ovsem zda 1 nebo 2 bude fungovat, na takove zkouseni nemam trpelivost. :)

Prober (29.10.2004 05:30:39)

Bittorent. Mám staženo 41GB, FUP už dávno na lince a každodenní trafic 1,5-2GB. Sice to esekají na www a ftp, ale když si azureus otevře 500-1000 portů tak to asi nestíhají. Taky jsem se divil, přes flashget maximální přenos na 1-2KB, přes bittorent 40-45KB.

njegdo (29.10.2004 09:59:51)

Ja jsem spravcem na jednom servru. Takze pro neznale (u nas je to takto, ve trech bodech): 1. Meri se data vsech portech (ALL) tj. 1-65535 (obema smery). Nemerime pouze port 0, ten je nepruchodny. Pochybuju, ze by nekdo jiny meril pouze vybrane porty, nebo nektere vylucoval z mereni. Bylo by to podstatne slozitejsi (vic prace napsat script) a zbytecne by to zatezovalo procesor. Navic by si toho jiste nekdo vsiml. Treba ja. Takze zmena portu nepomuze. Nebude tedy fungovat ani tunel. 2. Pocitaji se data odchozi z dane IP adresy (vasi). To znamena, aby se nepocitali, staci prepsat odchozi hlavicku. Muzu rict z vlastni zkusenosti, ze se pak skutecne nepocitaji. Ovsem pokud zmenite odchozi hlavicku, odpoved se vrati na tu zmenenou (ne vam). To znamena, ze se ztrati data a tim nemate spojeni. 3. Pocitaji se prichozi data na danou IP. Pokud se vam povede, udelat to tak, aby vase pozadavky server posilal na jinou adresu nez vasi, pak se vam take nebudou pocitat data. Ale opet vam nic nedojde. Musite to proste udelat tak, aby v paketech prichazejicich k vam nebyla cilova adresa vase, ale jina a presto to vam doslo. A zase odchozi pakety, nesmi mit zpatecni adresu vasi, ale server musi vedet, ze vam je nesmi adresovat (protoze by se pocitali) a presto vam je musi poslat, protoze jinak by vam to neprislo. Je to jednoduchy. Presto existuje zpusob jak to obejit. Ale nesmite mit verejnou IP. Ti chytrejsi, uz asi vi o cem mluvim a taky tusi, ze nekdo bude obet. Nekdo na lokalni siti. Pokud tohle udelate, tak vas asi nekdo nebude mit rad. A mimochodem - velice snadno se to da dohledat, i zpetne.

Nasranec (29.10.2004 10:07:05)

Parada, jsem rad ze se v tom shodnem. viz predchozi prizpevek :]

Dan (29.10.2004 10:26:35)

to snad ne :)) ... meri se pres snmp vsechen traffic na ppp rozhrani, jedno co kam s jakou zdrojovou adresou posilate a uz uplne jedno jaky tcp nebo udp port krom toho zdrojovou ip adresu si moc vymyslet nemuzete protoze provideri maji po ceste neco jako "ip verify unicast reverse-path"

Anonym (27.3.2007 09:16:10)

to je ale blabolu

Anonym (26.3.2007 20:13:55)

Já sem měl kdysi Wifi od firmy Un**. Oni používají na celé město několik routerů a ty routery byly síťově propojeny mezi sebou. Prostě jsem si jako adresu výchozí brány dal adresu jiného routeru.. oni používají filtr MAC adres jenom pro připojení k AP a ne k připojení k jinému routeru, takže jsem získal v té době neomezenou 256kbit linku (můj tarif byl 256 kbit s FUP). Přišel jsem na to tak, že když jsem se připojil poprvé, tak mi řekli: rychlost ještě není úplně na 100 procent, protože jsme vám neaktivovali tarif...z čehož se dalo vyvodit, že když už se připojíš do sítě, tak mají pro "neznámé" počítače nějaký "defaultní" tarif (asi kvůli testování nových zákazníků...). Ve smlouvě psali jenom že tě můžou ze sítě odpojit, když na to přijdou, takže by mě to odstřihli, já bych dělal blbýho a bylo by to za pár dní v normálu. Dělat blbýho by šlo jednoduše, protože nepoužívali DHCP, ale manuální nastavení údajů, takže bych se vymluvil na překlep. Nevím jak to mají řešené teď, ale jestli to nezměnili, tak s touto znalostí se můžete připojit kdekoli úplně zadarmo. Ale já o to opravdu nestojím, přešel jsem ke konkurenci, která má internet o hodně rychlejší, neomezený a za zlomek jejich ceny a legálně.