Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jaky modem/router?

Jaky modem/router?

pip (4.11.2004 15:12:26)

Zdravim, prosim Vas poradte mi naky modem/router s cenou +-do 3000.-, takovy aby fungoval, nepadal, nic nehroutil, slo na nej pres switch nebo primo pripojit i vic PC. Ruzne jsem to tu procital a ziskavam dojem,ze snad nic nefunguje. Diky ps: jaka je pravdepodobnost, ze by mi modem nesel s mym(nakym) ISP? kdyz se u nas prodava?

by (4.11.2004 15:25:19)

ALCATEL SPEED TOUCH 510i, sice stojí něco přes 3 lit. ale myslím že je to ta nejlepší volba.

pip (4.11.2004 15:37:22)

a kde ho koupim? nechci ho kupovat primo od ISP. Koukal jsem na ASUS TI4631, mel by mit firewall, NAT, DHCP... Nevite o nem neco nekdo? I cena se zda byt dobra, kolem 2000.-

Nargon (4.11.2004 18:27:15)

Radim radsi modem bez firewallu, pokud nejsi trochu znalej v PC tak je pro tebe lepsi SW firewall nez HW firewall v modemu. software firewall je mnohem lepe nastavitelny.

pip (4.11.2004 20:08:46)

No sw firewall mam (kerio personal), ale nelibi se mi, ze jsem videt z venku pod ext. adresou. Radsi budu maskovanej za routerem. Jinak nastavit NAT abych znad zvlad, v linuxu to sice zvladam tak tak a jen neco, ale treba fw v tom Alcatelu je uplne v pohode. Jenze je drahej a nikde (ve velkoobchdech) jsem ho nevidel

Nargon (4.11.2004 23:39:02)

No pod tvoji verejnou IP te uvidi kazdej, s tim nic moc nenadelas. Jedine se pripojit na nejakej Proxy server. A pokud si myslite ze to zvladnete nastavit tak klidne, ale tady na dsl se zas tolik "pokrocilejsich" uzivatelu PC nenajde. A Kerio se nastavuje snadneji nez firewall v modemu, protoze Kerio se zepta jestli to chcete povolit a porty si uz nastavi sam, ale v modemu si musite nastavit porty, protokoly a ja nevim co jeste sam.

pip (5.11.2004 12:31:58)

ja to myslel tak, ze kdyz pude nakej utk na moji IP (verejnou), tak to bez routeru skonci primo na sitovce v PC. kdezto, kdyz tam dam router, tak to skonci na routeru a nic se nestane. Samozrejme pokud neudelam fw pravidla tak, ze ten konkretni port bude smerovat do PC. Ale tolik tech portu zase nepotrebuju, takze je snad nastait nebude problem. No a kdyz se mi to nepovede, tak mi v nejhorsim ta sluzba nepude dokud to nevyresim :)

Nargon (5.11.2004 21:27:54)

Aha, joo to mas pravdu, prichozi komunikace zkonci na routeru. Ovsem uplne stejne muze zkoncit na firewallu v PC. Je to defakto jedno.

Anonym (6.11.2004 12:22:01)

Zalezi pak uz jenom na tom zda-li to dle nastavenych pravidel router preroutuje ci nikoliv

Mike Freny (4.11.2004 20:53:12)

Jeto novinka-dostupnost od 10.11.2004. Mohu jen doporučit jeto Asus a stím je spojená kvalitní podpora. Je možno připojit jeden PC na USB a druhý na LAN, možno připojit Switch nebo Wifi AP ... Je včetně spliteru. Je připraven ne ADSL2+ . Výborná podpora je na www. joyce.cz

Anonym (5.11.2004 21:21:16)

Zajda (5.11.2004 13:46:10)

Pry v nasa maji routry ktere nepadaji;-) Clovece software delaji lidi. Modemy a routery kupodivu taky obsahuji software. Jelikoz jsme lidi tak delame chyby. Pri slozitosti dnesnich technologii je pocet chyb v sw jak maku. Mate firmy ktere minimalizuji pocet chyb a do nekolika hodin jsou schopny udelat opravu(o open source softwaru to plati totez). Tento nadstandartni servis si platite v cene zarizeni nebo jako zvlastni priplatek. Pak mate firmy ktere dodavaji jednoducha mala zarizeni pro domacnosti kde jsou vyrazne nizsi pozadavky na bezchybnost a spolehlivost. Kdyz vam spadne router doma tak to neni nic proti tomu kdyz slitne router na paterni siti nejakeho velkeho providera(no zas tak moc se nedeje neb velci ISP maji site delane redundantne). Takze si uvedomte co za sve penize chcete. Zadne zarizeni vam nepujde uplne dokonale a bez chyb. Dulezite je aby u techto zarizeni vyrobce nedelal ze neslysi a alespon do mesice ci dvou udelal v pripade chyby novy release firmwaru. Muzete jen porovnavat mezi jednotlivymi modely a zjistovat ktere chyby zde zminene jsou pro vas zavazne a ktere nikoliv. Jako zavaznou chybu povazuji nahodne zasekavani modemu Asus AAM v dusledku utoku na vnitrni cgi skripty modemu a jako mene zavaznou povazuji chybu u Alcatelu ST 510i kde se stava ze se neulozi nastaveni. Stejne povazuji za malo zavaznou chybu obnoveni spojeni pres zapouzdreni PPPoA modemu Zyxel Prestige 650. Jista cast udajnych chyb byva casto spatnou obsluhou zarizeni ze strany uzivatele a neznalosti problematiky siti . Ad PS. : Pokud se u nas prodava tak zajiste obchodnik nebude natolik hloupy aby prodaval zarizeni jez nelze v cechach pouzivat. ADSL zarizeni by melo umoznovat pripojeni pres PPPoA. Musi umet ADSL normu Annex B nebot nove pripojky jsou realizovany jiz jen v Annex B.

Lumi (5.11.2004 14:10:49)

No ja mam SMC7204BRB a taky si ho nemuzu vynachvalit. Sice obcas pri zapnuti elektriky (nejede porad se nechytne uplink, ale staci reboot) a je to v pohode. Akorat jsem podle doporuceni refreshnul firmware a nastavil prislusne parametry ATM. Dle navodu na zive. Cena mezi 2KKc - 2,5KKc

pip (5.11.2004 14:55:32)

Na ten SMC jsem taky koukal, ale ten umi snad jen tel lite protokol ne? tedy max 1.5Mb down.

Lumi (5.11.2004 22:08:11)

Podle toho co je na webu az 8Mbps Features and Benefits: High Speed Internet Access • Full-rate ADSL Modem - Supports speeds up to 8 Mbps downstream, 1024 Kbps upstream • Compliant with ANSI T1.413 Issue 2, ITU G.992.1 (G.DMT), ITU 992.2 (G.Lite) and ITU 994.1(G.hs) standards • Exceeds DSL forum performance specification • Offers both a 4-Port 10/100 Mbps Ethernet Switch for computer connectivity • Simple installation with Web-based Management • Built-in DHCP Server and DNS Proxy for easy network setup • Supports both Bridge or Routing Modes • Management access via HTTP, and CLI • Fast Internet/Intranet access • Easy installation with auto-run CD program • Remote Access • SOHO/Home solutions • Brings instant data, voice & video access to your PC up to 150 times faster than a 56K modem • Provides greater fl exibility for simultaneous sharing of local resources & the ADSL line • Supports for MDI/MDI-X auto crossover on each port (LAN) Compatibility • ANSI T1.413 Issue 2 • G.DMT (ITU G.992.1) • G.Lite (ITU G.992.2) • G.hs (ITU 994.1 ) • IEEE 802.3 10 Base-T Ethernet • IEEE 802.3u 100 Base-Tx Fast Ethernet Reliable • Limited Lifetime warranty • Free Pre and Post purchase tecnical support Web Site