Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Měření potvrdila posílení datové sítě CDMA

Měření potvrdila posílení datové sítě CDMA

Anonym (8.11.2004 00:00:00)

Měření rychlostí ADSL přináší stále méně překvapivých meziměsíčních změn, což vede k postupné stabilizaci rychlostí. Velmi zajímavý vývoj však můžeme stále pozorovat u služby Eurotel Data Expres.

spider (8.11.2004 12:08:58)

Průměrné rychlosti dosahované u IOL 256/128 jsou HOOODNĚ nadnesené a vůbec nekorespondují ze skutečnosti, že Telecom po 250MB snižuje rychlost na 64b. Mám EXPRES od Telecomu na zkoušku od 1.11.2004 (16:00) už od čtvrtého jsem jel na 64!! A dnes od 8:00h jedu zase na 64B!!! Vypadato tak, že 3-4 dny jedu normálně (teda normálně, nějakých 180-220) a pak mě přeřadí na DialUp!!!

Petr (8.11.2004 16:39:21)

Ne vždy je nejlepší nejlevnější připojení a je třeba se dívat právě na FUP a na to jak se reálně uplatňuje. Navíc když máte na zkoušku od ČTc Expres, tak i když ho budete chtít zrušit, tak další měsíc nebudete moci si objednat ADSL od nikoho jného, protože přesně tak dlouho trvá zrušení u ČTc. To vše znamená, že kdo nechce být měsíc bez ADSL musí zůstat u ČTc.

Pšouk (14.11.2004 10:33:10)

no, mam taky ten exprase na zkousku a je to fakt brutal po tech 250MB. Je to si potom rychlejsi nez dialup (aspon teda na mim drate) ale 250MB je fakt hodne malo. Bud to ten mesic bez ADSL vydrzim nebo emigruju aspon na tu 512/128.

Anonym (8.11.2004 17:38:37)

Chtelo by to videt tu krivku, zda tam je v druhy polovine toho cyklu pokles, ci nikoli. To ze ty jedes 3-4 dny 64 neznamena ze tak jedou vsichni, ani ze tak jede vetsina. Navic prumerna hodnota za mesic to vse zprumeruje do jednoho cisla.

Kebule (8.11.2004 12:16:22)

Hlevně nechápu k čemu se furt měří rychlost, když odezva je peklo:( To, že můžu rychle tahat neznamená, že mam rychlej internet, když je odezva 1000ms:(

Anonym (8.11.2004 13:52:16)

Odezva CDMA je kolem 100-200ms. Rychlost nesouvisi s pingem.

Fang (8.11.2004 14:50:27)

Castecne ale ano. Kdyz budete mit linku mensi neze echo paket tak holt se to prodlouzi, ale dnes uz to neni pri techto rychlostech znat.

Anonym (8.11.2004 15:13:07)

ok 9600bps snesu:) ale co treba satelit?

Anonym (8.11.2004 17:34:59)

Ale odezva CDMA je opravdu v rozmezi tak 130-200ms.

Anonym (8.11.2004 15:22:27)

pridapa me to cely jako propaganda a ne realita. mam cdma a je to cimdaltim pomalejsi, neustale to nefunguje, kazdou chvili se nelze pripojit. kdyz tam zavolam porad neco upravuji. prez den je to absoulutni tragedie a to sem zhruba pred mesicem a pul si liboval jak to beha rychle...

obrbaz (8.11.2004 16:42:10)

Pozor, zviseny rychlosti nemusi nutne znamenat posilovani site!!!!!! Vsadim se ze to eurotel dost hodne dusi netlimiterem, a i kdyby maximalka byla treba 13Mbit, tak se vsadim ze to budou dusit schvalne na udavany prumner od eurotelu, ale zpet, oni to pridusily a ted to nekde zacaly uvolnovat, vseci sou stastny ze jim to jede rychlej a ze posilovaly a vono hov....

Anonym (8.11.2004 17:32:38)

Ono to fakt jelo dri daleko rychlejc (me urcite), jenomze to nas bylo par. V okamziku kdy jsem potkal par sousedu s "tou" krabici v ruce, bylo mi jasny ze se to zpomali. A taky jo. To zpomaleni bylo tak velky, ze bych dal ruku do ohne ze na tom neco provadeli (navic to fakt bylo ze dne na den). Faktem ovsem je, ze pocer uzivatelu CDMA se zvysuje tak rychle ze bez posileni site to bude nepouzitelny.

Anonym (18.11.2004 16:03:21)

Netlimiterem? Clovece domnivas se za nekdo jako eurotel bude pouzivat windows jen kvuli nakymu programku netlimiter? Limituje to minimalne na urovni routeru coz je ve vetsine pripadu Cisco a tedy IOS ty lamo bo naka pristupova gateway jinak ctihodne nazvana VPAMSAGVE(Vendor Proprietary Access Multiplexer Shapping and Aggregating Gateway Very Expensive)

Adamec (11.11.2004 12:28:13)

Já bych to tak růžově neviděl. Naměřenou rychlost odešle ten, kdo je připojený. Já se nemohu připojit i několik hodin denně, stále hláška o špatném jménu atd. (Dnes došlo ke změně, server neodpovídá.) Určitě nejsem sám, tak datová kapacita snadno zbyde na ty, co mají to štěstí, a Eurotel jim za jejich peníze něco dá. Kdyby se do průměru počítala i nulová rychlost těch, kteří se nemohou připojit, asi bychom se divili. (nebo spíš ani nedivili) A.

Čelinský (11.11.2004 20:22:56)

mám třetí modem(+ 2 na půjčku),nyní jedu rychlostí 79 Kbps ,na modemu mám všech 5 dílků,na prodejně Eurotelu jsem za blbce,který tomu nerozumí.Bydlím v kopcích a nemám jinou šanci,tak platím ,proto jsem spokojený VÝZNAMNÝ ZÁKAZNÍK.Když to padne -resetuj a zkus znovu..........

Anonym (18.11.2004 13:03:12)

Fakt takhle málo? Já mám T-Mobile EDGE, jede stabilně na 160 Kbps, a myslel jsem že přejdu na CDMA protože je rychlejší???

Anonym (18.11.2004 15:55:13)

Neboj. To se zmeni. Vzhledem k tomu ze EDGE jede nad stavajici hlasovou infrastrukturou a vyuziva jen volne prostredky(kdyz lidi malo kleveti) tak bych to nevidel tak ruzove. Euroteli CDMA je ciste datova sit. Modemy. Taky mne to stve ale co se da delat. I mistre tesar...

Anonym (19.11.2004 20:37:36)

K tomu CDMA. V rijnu to šlo do kopru, realne to behalo kolem 40 kbps (ale i níž). Pak s tím Eurotel něco proved, a ted mi to beha 200-300 kbps.

bzuk (12.11.2004 00:35:52)

měřeni potvrdila narust rychlosti ?!, neuvádí však počet pripojenych uzivatelu,ktery se vlivem omezeni a nefunkcnosti site velmi zmnenil. Sit je velmi nestabilni ,pro mne takova sit neni funkcni .Podle mych dlouhodobych měřeni se použitelna rychlost site snížila zhruba na 1/3 oproti časům zhruba pred 2mi měsíci

Anonym (12.11.2004 23:43:22)

Ryhlost se fakt snizuke, pocet uzivatelu roste. Podle poslednich zprav jich je asi 16 000.

USER (19.2.2005 13:57:26)

POKUD MÁTE CDMA, TAK SE PŘIDEJTE - JE TO I VE VAŠEM ZÁJMU. NA ÚTERÝ 1.3. JE OD 9:00 RÁNO AŽ DO 9:00 NÁSLEDUJÍCÍHO DNE VYHLÁŠENÝ "DEN VZDORU". Smyslem je, přimět Eurotel vyšším zatížením sítě k tomu, aby dostál svým slibům o vysokorychlostním internetu, vhodném pro "stahování hudby a filmů" jak hrdě prezentoval. Aby si uvědomil, že si nemůže se svými zákazníky beztrestně zahrávat. Nedořešené technické problémy a omezování některých služeb činí v mnoha případech CDMA kvalitativně horším připojením, než je GPRS. Je smutné, že za daného stavu neřeší ISP vlastní technické problémy, ale místo toho se intenzivně věnuje náboru dalších klientů, kteří rozhodně nepřispějí ke zvýšení průchodnosti místy silně přetížené sítě. Na http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=40646&reakce=40646 , nebo na http://anon.free.anonymizer.com/http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=40646&reakce=40646 (anonymně) je vlákno, kde pozlobení uživatelé CDMA domlouvají na tom, jak pomocí zvýšeného objemu stahování dat (současné stahování Linuxových distribucí účastníky akce) přinutit Eurotel, aby dostál svým původním závazkům. CDMA, pomalejší, nespolehlivější a v neposlední řadě provázené neplněnými mediálními sliby je pro část uživatelů, vázaných poměrně nemravnou a téměř nevypověditelnou smlouvou, nepoužitelným připojením s ohledem na jimi plánované využití (z mediální kampaně Eurotelu neplynulo nic o omezování P2P sítí, natož o problémech se stabilitou připojení a přetížených oblastech...) Citace jednoho výmluvného příspěvku: "Pokud je na http://www.nix.cz/graf2/switch_16_2_4.html zobrazen tok přes CDMA, tak max. denní dat. tok je 180 mbps. Je-li celkem 30 000 lidí s CDMA přípojkami, potom je průměrný datový tok na existující přípojku ve špičce 100 kbps (průměr na počet připojení, ne tedy na aktuálně připojené). Protože pravděpodobně nikoliv nepodstatná část nepřijímá trvale běžící streamy, ale stahuje po malých kvantech (surfování, pop...), tak se nedá bez znalosti jiných statistických údajů odhadnout počet aktuálně připojených, Ve špičce bývá zobrazována průměrná rychlost (dsl.cz) pod 200 kbps, za předpokladu neomezené kapacity sítě sítě by stačilo na zdvojnásobení datového toku cca 1000 lidí (z těch, kteří v onu dobu trvale nestahují), na zvýšení o 10 % pouhých 100 lidí, na oněk cca 5 %skoku v době zavedení/zrušení FUP pouhých 50!!! Pochopitelně, čím více, tím lépe, ale netřeba se obávat nízké efektivity - stačí cca 0,17% menšina (o více než řád méně, než je homosexuálů v populaci :-))) Z grafu nixu vyplývá, že oněch 180 Mbps nebylo v rámci kalendářního roku překročeno, možná se z toho dá usoudit, že existuje nějaká horní limita dat, ke které se ET přiblížil. Možná právě proto omezuje co může, protože o co sníží stávající datový tok, to může rozprodat formou dalších přípojek. To je také patrně důvod, proč se "nesosači" nemohou dočkat zlepšení - omezení se nedělají kvůli nim, ale kvůli přílivu dalších...

USER (19.2.2005 13:58:22)

.....Zkusit to k 1.3.? Proč ne, je to den, jako jakýkoliv jiný... Mělo by ale o tom vědět co nejvíce lidí, takže bychom měli všichni informovat kde se dá - alespoň na jednotlivých fórech. Času je zatím dost a účast je zapotřebí co nejvyšší. Na závěr ještě poznámka - na http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?PG=1&ARI=121504&CAI=2114 je moc zajímavé srovnání - odcituju: "Následující graf ukazuje podíl jednotlivých rychlostí při měření. Rozsahy jsou v 50kbit rozestupech, hodnotě 100 tedy odpovídají rychlosti 100-149 kbit/s, 150 pak odpovídá 150-199 kbit/s. Dobře je vidět, že nejvíce uživatelů CDMA dosahuje rychlostí 100-149 kbit/s, zatímco u ADSL je většina uživatelů soustředěna na horní hranici rychlosti, tedy 400-450 kbit/s. Ač je tedy v průměru CDMA o třetinu pomalejší než ADSL, většina uživatelů bude ve skutečnosti pociťovat spíše čtvrtinovou rychlost." Podívejte se prosím na graf na onom linku (Podíl jednotlivých rychlostí u ADSL a CDMA) - je to velmi smutný pohled. Eurotele, Eurotele, kde zůstaly tvoje sliby..."