Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Musim ohlasit modem?

Musim ohlasit modem?

pip (9.11.2004 15:23:43)

Mam takovej blbej dotaz: V dobach nedavn minulych platila tzv. ohlasovaci povinnost na modemy, telefony atd. Muselo se zarizeni ohlasit telecomu. Jak je to ted? Drive se k zarizeni dodavali naky formulare k tomuto zaevidovani. Ted uz to tam asi neni. Plati porad tato povinost, pokud si sam koupim modem a objednavam jen sluzbu? Nebo to uz nastesti neplati?

pip (9.11.2004 15:24:20)

AD: Mam na mysli ADSL modem.

Anonym (9.11.2004 15:33:55)

Bože.........

pip (9.11.2004 15:36:54)

Jaky boze, ja to myslim smrtelne vazne. Ptal sem se souseda a ten se se mnou hadal ze jo, ze je to nutny, pry mu to rekli i na infolince. Me se to moc nezda, ale nevim. Tak se ptam

Anonym (9.11.2004 15:44:44)

Vykašli se na to. Nestojí to za ten čas

Anonym (9.11.2004 22:10:42)

mne o te ohlasovaci povinosti rikala koc v telepoint prodejne, kdyz jsem si byl potvrzovat zarucak, tak nemachruj

Anonym (9.11.2004 20:47:44)

Takhle ohlasovaci povinnost plati jen u obyc analog modemu(obecne u jakehokoli dalsiho telekomunikacniho zarizeni krom adsl na vasi lince) protoze telecom nemuze vedet jestli mate na druhe strane telefon nebo telefon i modem. Kdezto kdyz zrizujete ADSL tak je jasne ze to neni na ozdobu ale ze si tam pripojite ADSL a tudiz telecom s tim jiz pocita a i to tak eviduje. ADSL je spojeni typu point-to-point tudiz je jasne ze nekde ten druhy bod musite vzit. Vam akorat staci kdyz budete mit homologovane zarizeni.

JirkaB (9.11.2004 22:27:24)

Proc blbej dotaz? Povinnost to je do 15 dnu ohlasit. Contactel posila formular "Oznameni o pripojeni" rovnou v samobalicku.

Mark (9.11.2004 22:36:21)

Ano,je to nutne. At telecom me to poslal primo v balicku.

Ladislav Duben (10.11.2004 13:58:46)

Teď jsem volal na ČT, a u ADSL žádná ohlašovací povinnost není. Alespoň mi to tvrdili :-)

pip (10.11.2004 17:58:41)

No a oco v tom ohlaseni jde, co musim nahlasit? Typ? nebo jen ze mam modem. Plati se pak neco? Ted mam modem od Emea a ti nic neposlali. Budu ale kupovat jinej a tam to taky nebude.

JirkaB (11.11.2004 17:38:29)

http://www.telecom.cz/dokumenty/zip/oznameni_o_pripojeni_kz.zip

Zajda (11.11.2004 00:37:12)

Diagnoza zni ze sam CTc nevi zda-li ohlasovaci povinnost k ADSL modemum je ci neni. Tato spolecnost tim trpi uz dlouho ze se sama v sobe nevyzna. Odborny termin zni spatna vnitropodnikova komunikace. Osobne si myslim ze ADSL modem se nahlasovat nemusi.Kdyz si poridite adsl tak to znamena ze si asi cosi k lince musite pripojit aby jste mohli pouzivat sluzby poskytovane pres ADSL. A Telecom to musi zaevidovat ze pouzivate ADSL. Nahlasovat jen zarizeni ktera pracuji v hovorovem pasmu;) Mam nahlaseny modem a bezdratovy telefon ale ADSL nikoliv. Pro klid v dusi budete potrebovat formular k nahlaseni od telecomu a oboustrannou kopii homologace. Za tyden vam prijde obalka s papirkem ze to akceptovali. Nic se za to krom postovneho neplati. A to jeste ze nekoho nenapadlo nahlasovat zvlast splittery a zvlast modemy....>;/

pip (11.11.2004 12:53:23)

ted jsem si vzpomnel, koupil jsem si jeste externe dva splittery.... usim je taky ohlasit ??? :D

Temy (11.11.2004 17:23:21)

Panove, nevim co tu resite. Ohlasovaci povinnost je dana primo v telekomunikacnim zakone. Pokud pripojujete jakekoli telekomunikacni zarizeni (analog. modem, telefon, fax, adsl modem, vlastni ISDN NT apod.) k verejne telekomukacni siti. Zakon tak chrani operatory, aby jim nekdo neposkozoval site, samozrejme spise ve smyslu, aby vedeli co a kdo na jejich siti provozuje a v pripade potizi meli paky s tim neco delat. Proto byste meli veskere aktivni zarizeni (coz splitter neni) ohlasit danemu operatorovi, nicmene v praxi se tak nedeje a vsichni na to kaslou.