Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nemožnost změny z 256 na 512kb/s

Nemožnost změny z 256 na 512kb/s

miky (16.11.2004 10:20:02)

Máme týden Internet express 256/64kb/s. Bohužel FUP je tak nízký, že to padne za dva dny (250MB). Chtěl jsem zřídit 512kb/s, ale přišla mi odpověď "Kvalita linky neumoznuje zvysit rychlost sluzby" což znamená že jsem daleko od ústředny. Na infolince mě řekli, že 512kb/s je do délky linky 3,4km a že já mám 3,57km a že s tím nejde nic dělat. Tak nevím dá se s tím něco udělat, na infolince opakují to co jim někdo řekne. Máte s tím někdo zkušenost. Vyzkoušel jsem si jen tak pro zajímavost přes net ověřit číslo kamoše, který bydlí asi o 0,8km dále (ve směru od ústředny). U něj mě rychlost 512kb skočila že jde objednat.

Anonym (16.11.2004 12:52:59)

zkus to změnit na této stránce http://cweb.core.telecom.cz:9001/ADSLReg/ChangeLogin.do

miky (16.11.2004 14:01:23)

Došla mě stejná zpráva "Informace o chybe: ERR056: Nelze objednat. Kvalita linky neumoznuje zvysit rychlost sluzby" což je nahouby.

Mik (16.11.2004 14:27:49)

Je to náhoda ale zrovna včera jsme přesně tohle řešil na infolince CT a bohužel stejný výsledek. Zkusil jsem objednat technika aby to přišli přeměřit, sice nechtěli ale nakonec nám řekli že nám pošlou objednávací formulář na email. Dneska jsem četl na Lupě že Telenor má sice přípojku na ADSL také omezenou do vzdálenosti 3.8Km ale prý na ni neuplatňuje rychlostí omezení jako CT takže jedině se počkat na něj. Nebo druhá možnost křičet na ně tak dlouho dokud nedají alespoň Expres 256 bez FUP protože když už tak nesmyslně nazívají uživatelé kteří stáhnou víc jak 250MB za týden za stahovače a za lidi kteří by si měli koupit lepší připojením tak jím to můžeš zase odůvodnit že ty si to chceš koupit ale oni to nechtějí prodat.

miky (16.11.2004 14:42:17)

Kdyby alespon prevedli ten FUP. Od Telekomu se opravdu nedá očekávat žádná lepší služba, která by vyhovovala. Ale Telenor to buduje jen ve vetších městech, než to dorazí k nám tak to bude trvat 2 roky jak telekomu

Anonym (16.11.2004 18:39:14)

FUck se nemá převádět ale telecom jej musí zrušit. Je otázka, co jej k tomu přiměje.

Nargon (16.11.2004 16:46:20)

Telecom do vzdalenosti 3,4Km zrizuje 256, 512 a 1024 linky jak sobe tak i ostatnim ISP, proste technicky reseni. Do vzdalenosti 3,8Km zrizuje jen 256 linky, protoze se pak nemusi premerovat kvalita dratu a instalace pripojky je rychlejsi. Ikdyz nekde jsou kabely nove a slo by to i dal, ale takhle je to jednoduzsi. A pres 3,8Km uz adsl zridit nejde. Ikdyz ja ho mam a kabely jsou dlouhy cca 7Km, ale nove polozene pred 6ti lety, a jedu 1024 (pri mereni 820kbit, vic jsem z toho nevyzdimal ale jine vysledky co tu sleduju tak i 850, a pingy na SSG mam asi 30ms takze vzdalenost je znat.) A to cislo kamose, neni mozny ze je napojenej na jinou ustrednu, na druhy strane ulice, a je k ni vlastne blize?

miky (18.11.2004 08:27:41)

Mají v rom bordel. Bydlím v sousední vesnice než je umístěná ústředna. Vytáhl jsem si ještě jedno číslo známého, který bydlí v té stejné ulici jako já, a vedení k nám oboum vede z jedné strany, přičemž já jsem blíž a on o cca 50m dále. Mě vychází délka 3580m a jemu 3300m. To je úplně nepochopitelné jak to benevolentně stanovují a potom člověk může psát na technickou podporu volat a furt je to dokola začarovaný kruh, odvolávají se na jejich změřená data, místo toho aby uznali svoji chybu, a alespoň něco v této záležitosti vyřešili.

Honza (16.11.2004 17:35:55)

Smůla - co jiného. Můj známý si chtěl taky pořídit ADSL, na ověřovacím formuláři mu to hlásilo O.K., služba dostupná, když pak zavolal na ČTc, tak zjistil, že je o 100 m dál, než je ADSL možné dovést.... Jinak k tomu kamarádovi - nezáleží na vzdušné vzdálenosti od ústředny, ale na fyzické délce vedení, jak už psal Nargon a na jeho kvalitě (třída mědi).

miky (16.11.2004 17:52:57)

Tu vzdálenost jsem samo myslel v délce vedení, protože ta linka vede kolem nás. Ale ono je to jedno, protože mě prostě štvou mají mít nějakou toleranci (stejně je ta vzdálenost určitě měřena z projektu a na tak velké vzdálenosti to nezměří přesně), a nebo alespoň pro ty co jsou dále od ústředny by měli zavést nějaký adekvátní ADSl program z vyším FUPem a ne jen ten jeden co nabízejí.

Honza (16.11.2004 18:22:48)

Vím, o čem mluvíš - sám jsem po týdnu přelez ze Startu na 512/128 a teď je to to pravý "ořechový" pro mě. O tom měření nevím - já si myslím, že to zkoušejí i fyzicky nějakým měřením na ústředně, ale to je můj dohad. Není nějaký program s 256/64 bez omezení a FUPu nebo s datovým limitem - myslím u jinýho ISP?Já to moc nestudoval.

FuZZi (16.11.2004 18:24:02)

urcite je ale za vic prachů ---

Nargon (16.11.2004 22:54:04)

Pokud provadeji fyzicky mereni tak museji mit jeden kus meraku napichlej na ustredne a druhej kus mit napichlej u tebe doma na konci kabelu co vede k modemu. Takhle to merili driv, kdyz s adsl zacinaly, alespon u me to tak merily :) Ale protoze vedi jak maj stary kabely tak proste vypocitaly vzdalenost na kterou to bude fungovat. A uz to nemeri a mohou dene zapojit 2x tolik adsl pripojek.

jarmil (16.11.2004 18:56:53)

bud rád že máš aspon tu 256 tam co bydlím nejde ani to

jpg (17.11.2004 15:16:15)

posli mi cislo, dokazu zjistit trochu vic nez obyc webova aplikace.... (nejsem CTc !!!) ICQ:322241887

Pavel (17.11.2004 10:11:44)

Jo jo to uz mam zasebou a onehda jsem tu psal jak na ne a ze jde adsl ziskat i na vetsi vzdalenot ale ma to svoje uskali a naklady vim o cem mluvim mam to tak udelalany ale k veci Mam HTS namerenou od CTc 4030m a tim padem na me serou ale udelal jsem brajgl a stezoval si na stiznostech ze me diskriminujou a tak mi poslaly 2 techniky jeden na ustrednu jeden ke me domu a jaly se merit . Ted to proste skratim vyslo jim ze 512/128 u me normalne pojede a ze to napisou do systemu a mam si zazadat znova udell jsem ale technicke setreni nahlasilo uz ne velkou vzdalenost ale spatna kvalita pristupove site .atak dokola STEJNE MI TO NEDALY a tak jsem proved to vyse a dnes mam line bez omezeni a jde vse gl man

Lukáš (18.11.2004 01:17:41)

měl jsem stejný problém a vyřešil jsem to tak, že u známého, který bydlí blízko ústředny jsem si nechal na jeho tel. lince zřídit ADSL a bezdrátem to jde potom ke mě. Faktura chodí zvlášť ke mě na moji adresu a šlape to super!

risa (18.11.2004 17:19:17)

to se stava taky mam souseda a nemůže mít 512/128 a já v pohodě mam 1024. jde o to jak jsou svedeny linky .Kabel je někdy potvora.jde o to jak byli v minulosti objednávány přípojky.Najdi někoho v oklí a sesíťujte se .