Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nejde zridit ADSL, co to je?

Nejde zridit ADSL, co to je?

pip (16.11.2004 20:09:43)

Kdyz si dam zjistit zde na dsl, zda jde ci ne na me lince ADSL, pise to, ze to nejde, ze telekom sluzbu zrusil ci co(jako to online zjistovani). Ale kdyz to zadam primo u Ctc tak to pise: """" Vážená paní, vážený pane, omlouváme se, ale na zadaném telefonním čísle je aktivní služba, která z technických důvodů neumožňuje zřízení služby Internet Expres.Pokud se jedná o hlavní telefonní stanici je na zadaném telefonním čísle funkční služba Přenos časové informace / AOT (Advice of Time) a je nutné nejdříve tuto službu zrušit prostřednictvím telefonického centra služeb 800 123 456. V případě přípojky Digitální linky není zadané telefonní číslo hlavním telefonním číslem přípojky euroISDN2 typu A. Jde o přípojku euroISDN2 typu C nebo D nebo přípojku euroISDN30, kde nelze služby Internet Expres zřídit.""" Co to ma znamenat? O takove sluzbe ani nevim, natoz abych si ji zrizoval. mam HTS. Ani na infolince nevedeli co to je. Rekli,ze zavolaj az to prosetrej ale nak asi na mne zapomneli :) no spis:(

Anonym (16.11.2004 22:44:32)

Je mozny ze mas zapnuto posilani impulsu kvuli posilani jednotek. Fungovalo to jeste za komancu. A nebo jina vec a to ta, ze cesky telecom ma nejake resty na siti, eviduje je v databazi a ten skript po overeni vyhodi proste tuhle svoji defaultni hlasku. V databazi ale uz neni ze muzete byt pripojen na koncentrator(apropo jel vam dobre dialup?) Nemate podvojne pripojeni? Vzhledem k tomu mlceni bych se priklanel k variante s koncentratorem nebod je to jeden z velkych restu CTc o kterych nerad mluvi.

pip (17.11.2004 08:32:40)

No inet pres dial jede docela dobre. Je pravde,ze v dobe, kdy uz to vsude pocitalo impulzy, tak ja jel porad bez impulzu, vlastne az s digitalizaci to zmenili, takze buhvi co s tim je. Divny ale je, ze kamos, co ma stejny prvni trojcisli, jede v pohode. Myslel jsem, ze prvni trojcisli jsou ustredny.

Pavel (17.11.2004 09:56:59)

No bud statecnej ja to znam ja mel jiny problem mam HTS a na tu mi to dodnes hlasi ze z technickych duvodu nejde zridit a tak jsem si zadal v akci digilinka za 1 kc o novou euroisdn a na tu sem nasledne pozadal o IE a vida vse slo a mam uz 3mesice a jsem spokojen a BTW: cislo ustredny jsou cisla 4 cisla za predvolbou napr Praha 2 Brno 5 atd nekde jich je i vic ale cislo ustredny jsou vzdy 4 jinak preji hodne stesti

jpg (17.11.2004 15:13:46)

pokud mi posles cislo, dokazu zjistit trochu vic, nez obyc test na internetu.... ICQ:322241887

es te be (17.11.2004 11:01:58)

nebude to že by si tam měl AOT nebo něco podobnýho, spíš si zapojenej nějakou jinou technologii která nejde s adsl

pip (18.11.2004 14:39:31)

Tak na inforlince mi rekli (pani, priznala ze tomu moc nerozumi), ze neco,neco... jak jsem pochopil, tak že mezi ústřednou a mou tel. stanici je vedeni vedeno Optickym vlaknem!!!!!!! A proto to nejde, nechapu co je to ya nesmysl, myslel jsem, ze optika je lepsi. No mam to zkusit za tyden.

pip (18.11.2004 14:39:49)

Kecam za MESIC!!!!!

Nargon (18.11.2004 18:07:48)

No optika je lepsi, ale adsl proste funguje na principu ze po jednom kabelu jdou dva signaly, kazdej o jiny frekvenci, a ty se daji docela dobre odlisit, takze muzes vyuzivat oboje najednou. napriklad jednoduchej prenos dvou signalu, kazdy ma 5V, pokud jde jeden nebo druhej tak je tam 5V a u kazdyho jina doba, po kterou tam 5V je, tohle u optiky problem neni. pokud by melo bejt u obou 5V tak tam bude celkove 10V a taky se odlisej. Ale u svetla se nepozna jestli to sviti vic nebo min, tam to proste jen sviti. A tady je ten problem, nedalo by se pouzivat nekolik sluzeb najednou. Tohle je jedinej duvod, co me napada, proc to nejde.

pip (18.11.2004 19:49:07)

No a co je to za kravinu? Tak proc to do ty optiky davaj? Dyt ty draty nedavno predelavali a zakopavali novy. To sou ale blbosti, to snad neni mozny. Tak to to asi nepujde nikdy. Se na to Vys..u

Nargon (18.11.2004 20:05:59)

V ty dobe mozna jeste s adsl nepocitaly a optika ma jednu vyhodu, ikdyz je drazsi jeji zrizeni, tak nestarne a nemusi se kazdych 30 let (odhad) vymenovat vedeni. Jako u normalnich kabelu, tam se musi vymenovat. Z duvodu oxidace, zvyseni sumu, a ja nevim ceho jeste. Proste sklo je lepe odolne na prirodni vlivy nez med.

pip (18.11.2004 21:31:26)

No to je super, a ted to budou predelavat znova, nebo spis na to hodej bobek a holt ADSL nepude. Kdybych byl na konci sveta, tak bych to chapal, ale tady je Praha :) Nicmene divny je to, ze jeste prec cca mesicem jsem si to nechaval na webu overit a to to hlasilo ze to jde. Ted to hlasi tu na DSL ze sluzba obecne nefunguje a na telekomu mi to hlasi to co to hlasi. viz nize/vyse Btw: nemohlo by to byt tim, ze dle takovyho toho formulare u telenoru by tu do 21.11 mel byt pritomen i ten. Divny je, ze kdyby to neslo, tak proc by sem Telenor lez.

Anonym (18.11.2004 20:18:30)

Dobrej nápad.