Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > router edimax 6104K + chello

router edimax 6104K + chello

Pavel (18.11.2004 19:48:22)

Dostanu ip od DHCP. Internet mi funguje bez problemu pri pripojeni 1 pc do routeru. Router pres toto PC mohu nastavit. Problem prijde pri pripojeni dalsiho PC do portu routeru. V tom okamziku prestane router fungovat. Nedostanu se ven, ale ani na router. Tvari se, ze v siti vubec neni. Na ping neodpovida. Nevim v cem by mohl but problem. Uz na tom sedim 2 dny a marne to zkousim vyresit. Diky za rady. Pavel

Nargon (18.11.2004 20:12:06)

No jestli nahodou chello nebrani pripojeni vice PC na jednu pripojku. Nejdriv bych zkusil ten router odpojit od internetu (vytazenim kabelu) a zkusit jestli kdyz do nej pripojis dva PC jestli ty PC vidi sebe mezi sebou a jestli vidi router. Pokud ano a po pripojeni k netu to zmizi tak to ISP nejak blokuje. Pokud ne tak zkontroluj kabely jestli nejsou (nebo jsou) krizeny, ikdyz tohle by vadit nemuselo. Pokud se stale nevidi tak skusit PC ruzne zapojovat do ruznejch portu na routeru. Pokud ani pak se to nechytne tak je to asi chyba v routeru a navrhuju reklamaci.

y2k (18.11.2004 20:41:15)

UPC blokuje akorát port 8080, jinak je vše otevřeno a je odzkoušeno 8 PC bez problémů. Chyba bude asi mezi klávesnicí a židlí. Doporučuji nastavit router do defaultu a zkusit to znovu. Jinak vím, že Edimax míval problém s UPC s ohledem na četnost dotazů sítě UPC na MAC adresaci, ale to je snad záležitost starších modelů. Domnívám se, že router je nastaven v režimu BRIDGE a při připojení více než jednoho PC dojde samozřejmě ke katastrofě :-))))

asdf (15.3.2006 10:52:49)

No mam podobny problem. Ruter som pripojil k pc s winXP. Vsetko ok, ip adresa z DHCP pridelena. Skusil som pripojit dalsie PC a internet. Vsetko OK. Na druhy den som znovu do rutra zapojil PC ale uz sa mi IP nepridelila. Aha, chyba rutera? Skusil som moj notebook, IP pridelena... Zapojil som 2 PC + notebook + internet. notebook + 1 PC OK. restart notebook, nepridelena IP adresa... restart PC, vsetko ok. Takze 1 PC ide v pohode, na 2 PC a notebooku sa mi neprideli IP. Ruter som aj "tvrdo" restartoval a nic. A ted babo rad....:)

Vitek (19.11.2004 09:18:28)

je to zřejmě špatné nastavení routerru nebo vadnej router. Jinak UPC ani nemůže zabránit to, že za routerem pripojiš x počítaču. :-)