Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > router + adsl

router + adsl

wzcom (22.11.2004 22:09:12)

zdrawim, planoval jsem koupi routeru, pred koupi jsem se ptal jestli je mozne do routeru pichnout rovnou telefonni kabel ktery nyni davam do sveho USB modemu, bylo mi receno, ze ano, samozrejmne. koupil jsem router u ketereho bylo napsano pro ADLS nebo kabelove pripojeni, problem nastane kdyz, vemu kabel telefonni (RJ-11) a chci ho dat do routeru (RJ-45) router si ho ani nevsimne, vubec ho proste nebere, takze newim co s tim? no takze sem pekne nastvanej pac sem vyhodil litr za neco, co je mi na nic, takze otazka vlastne zni, jestli de ten telefonni kabel nak "upgradeovat" aby si ho ten router vsimnul...? predem dik

Bobo (22.11.2004 22:30:37)

Jde tady o router s ADSL modemem? Pac litr za ethernet ADSL modem (router s modemem) se mi zdá ňák málo...Jinak co se konektorů týče-může být problém, protože RJ-11 sice jse zapojit do zásuvky pro RJ-45, ale někdy se stane, že se kontakty zkroutí.Zkus s tím zahýbat, příp. ucvaknout drát a připojit konektor RJ-45.Pokud nemáš kleště a nevíš jak to zapojit, udělají ti to v každé prodejně s telefonama...

Zajda (22.11.2004 23:22:55)

Ono to mozna funguje ale asi tak jako hrebiky misto pojistek. Normalne si kupte prechodku RJ11 na RJ45. K porizeni v telepointu nebo dodano jiz s adsl modemem.

Anonym (22.11.2004 22:57:41)

Si děláš srandu? Stávající telefonní kabel s RJ11 mužeš sice zapojit do ADSL modem/routeru s konektorem RJ45 (port WAN), pokud používáš i telefon, tak pochopitelně přes spliter. Ale určitě ho nemůžeš zapojit do obyčejného broadband routeru - ten má jen ethernetové vstupy/výstupy. Prodejce si určitě pod pojmem "router" představil ADSL modem/router a ty ses blbě zeptal a informaci si neověřil.

wzcom (23.11.2004 14:08:03)

takze co s tim mam delat, koupit k tomu jeste modem?

M (24.11.2004 01:04:09)

Buď ještě kup ADSL modem - třeba i jen s jedním RJ45 portem a router zapoj za něj (ale je možné, že se celkem "zamotáš" v konfiguraci), nebo raději prodej broadband router a kup rovnou 4 portový ADSL modem/router.

Honza (23.11.2004 18:17:32)

Jestli jsem to pochopil správně, máš USB modem a broadband router.Potřebuješ dostat signál z modemu (z USB to ale nepůjde! nebo aspoň netuším jak) do routeru a pak do PC. Řešení: vrátit router a koupit modemrouter, USB modem prodat. Nebo dokoupit ethernet modem ADSL a propojit s koupeným routerem, opět USB modem prodat. Naposled: vrátit router, USB nechat a sdílet net přes PC pomocí proxy serveru...