Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > adsl + telefonovani

adsl + telefonovani

ws (23.11.2004 19:20:38)

mam internetexpres od CT a pisou tam, ze se da zaroven byt na internetu i telefonovat. Pokud chci ale nekomu zavolat, tak mi pripojeni po 5 sec. spadne. pokud, ale stihnu ten telefon polozit behem tech 5 sec, tak se nic nestane.

tatik (23.11.2004 19:32:13)

a mas spravne zapojenej splitter?

ws (23.11.2004 19:42:47)

je to takova ta krabicka s temi tremi vstupy?? A stejne, kbychch ji mel spatne zapojenou, tak mi nepojede ani net. A mam to zapojene tak : do toho samostatneho vstupu mam ptipojeny telefon, a pok do te dvojice mam pripojene DSL a linku(vstup).

Anonym (23.11.2004 22:47:47)

no a tady je chyba, vstup de do té samostatné a z těch dvou jde jeden kabel k telefonu a druhej k PC

ws (24.11.2004 07:10:44)

no ale na te samostatne je napsane PHONE a na tech dvou je DSL a LINE, tak nevim. Mozna maji blbe vylisovany krabicky na ten splitter. Jak rikam dostal jsem to k tomu InternetExpers k modemu Sagem. Ta Vánocni nabidka.

Zdenek (24.11.2004 10:25:45)

urcite spatne zapojeny splitter (pripadne nefunkcni). Sice se podle vaseho popisu zda, ze je to spravne, ale projdete si dokumentaci a zapojeni jeste jednou proverte. Pripadne zaexperimentujte s prohozenim kabelu (jestli se nepletu 9 moznych kombinaci :-). Jeste me napada Splitter pro jiny typ pripojky (analog x ISDN)

Dominik (24.11.2004 11:06:03)

zapojené je to dobře, taky jsem to prve měl blbě (dal jsem vstup do toho jednoho :) Ale jsou zmetky, takže volat asi nebudete, ale pokud to schcete i pak, tak si ten modem po 14 dnech vyměnte. Oni vědí, co prodávají a ochotně by Vám ho měli vyměnit...

Honza (24.11.2004 15:21:14)

U toho Sagemu byl splitter YCL, nemýlím-li se a měl jsem ho zapojený jak byl popsaný (to už se nepamatuju), s voláním nebyl problém. U Zyxelu mám splitter AGCOM a tam to je fakt zapojené, jak píše toma natura, ovšem i tady jsou popisy správně. Zkus reklamovat splitter poté, co vyzkoušíš to opačné zapojení á la toma natura - pokud je správně to na krabici splitteru, pak ti to druhé zapojení vůbec nepůjde.

ws (24.11.2004 15:31:04)

no takze jsem trochu pokrocil, uz mi to nejedi ani kdyz tam mam ten telefon jenom pripojeny. Takze ud je vadny ten splitter, telefon a nebo telefoní zásuvka(je to jakási inteligentní, která sloužila proDial-Up tak, že když zvedl někdo telefon, že mě to neodpojilo z netu.) Neohlo by to být tou zásuvkou??

Honza (24.11.2004 16:03:53)

Netuším - já když zvedl telefon u dial-upu a byl na netu, tak byl jen hluchej (lajna byla obsazená modemem), ale nic mě neshodilo.Pokud tě to nechalo surfovat a ještě sis mohl z telefonu vytočit hovor a přitom nemáš dvě telefonní čísla (ISDN), tak pak jde fakt o inteligentní zásuvku :-) Jak se to podepisuje na problémech s ADSL - těžko říct.Můžeš zkusit obyčejnou "blbou" zásuvku?

ws (24.11.2004 16:41:45)

no obyčejnou zásuvku zkusit můžu, asi ji budu muset někde vyhrabat a zapojit. Pak napišu co to udělalo

Věra (26.11.2006 11:53:01)

Ještě by mohl být problém v tom, že je v jiné místnosti zapojený další tlf. přístroj, ten by také net shazoval.

toma natura (24.11.2004 12:12:07)

to je známá chyba - špatná krabička - normálně to zapojte tak: do samostatného dejte vstup - tedy ze zdi do jednoho z těch dvou - ten širší - tam adsl modem do druhého z těch dvou - ten klasický uzší - ten propojte s telefonem to byla nějaká várka srandovních spliterů - ale jinak plně funkčních - jen ty popisky na plastu neodpovídají - někde jsem to četl na netu - sám ten spliter nemám

Pavel (26.11.2006 11:53:20)

Pozor pozor!!! Jsou 2 základní typy splitterů! Jeden má PHONE zdířku samostatnou na je dné straně a jeden má samostantou zdířku LINE! Důležité je, co u těch zdířek je za nápisy! Další důležitá věc pro pana "ws" je, aby neměl paralelní linku, tzn. někde v jiné telefonní zásuvce zapojený další telefon

Anonym (23.11.2004 20:01:27)

Špatně zapojený nebo vadný splitter.

ws (24.11.2004 18:59:41)

no takže bylo to tou inteligentní zásuvkou Ale dík všem za rady tnx to all

dortik a svička (26.11.2006 11:43:28)

nejrychlejší byl kdysi šeptáček, :) ten byl neustále ve spojení, takto jsme začínali v r.1958 ale musel být neustále natažen špagát. Jakmile bylo vlhko špagát povolil a spojení v háji. Co když to dnes taky tak jede? ??? :)