Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pripojeni herny ??

Pripojeni herny ??

Garyson (24.11.2004 14:20:50)

Zdravim vsechny.. Budu otevirat PC hernu v Karlovych Varech a zjistuji, jaka je tragedie s pripojenim. Mam ADSL Profi 512 od Telecomu, ale pres den jsou neunosne pingy. Zkusil jsem Bluetone Angel (bezdrat) 1024 1:10 3,5 GHz a pingy jeste horsi.. Nejaky napad ? 26GHz tam nikdo neposkytuje a kabelovku taky ne..je to o pos****. Dik za kazdou myslenku..parani vam budou vdecni :)

Shurin (24.11.2004 15:23:53)

Docela záleží jestli se připojíš s jedním kompem to by pak s adsl(Čt) neměl být problém ale když jich připojíš víc to už se pak pingy zvětšujou pomalu přímo uměrně, podle mě ti zbývá jen pevné připojení za víc jak nehorázný peníz

Anonym (24.11.2004 15:30:54)

Přímo úměrně ne, to se ošetří traffic shapingem...pokud myslíš hraní na jednom PC a stahování na 10ti dalších..

Petrs (24.11.2004 15:36:48)

Tak si vem ADSL Contact Power od Contactelu, je to bez limitu a bez FUP, pingy mam tak kolem 25ms po CR. Kdyz proctes fora na tomhle serveru, tak na Contactel je nejmin stiznosti a parani si ho docela kupujou.

Flamer (24.11.2004 15:50:44)

Nevim, mozna to je blbost co napisu:), ale co takhle na 4 PC dat jedno pripojeni ADSL 1024/256kbit a na nich by se pouze hralo po netu a 2. pripojeni pro zbytek PC's pouze na serfovani? Jinak asi fakt nejake jine, rychlejsi pripojeni:) vim, ze IE 256/64kbit uz nestiha pro novejsi hry pro hrani po internetu

Zajda (24.11.2004 18:53:53)

S pripojenim v kv je to opravdu velmi spatne. Kdyby alespon na masarycce ci moskevske bylo nejaka moznost kabeloveho pripojeni ci FWA. Bohuzel ,jak uz jsem mnohokrat zminil pocitacova gramotnost v KV je pod bodem mrazu. Tento faktor ovlivnuje zajem mistniho obyvatelstva o IT a tudiz o pripojeni k internetu. Z cehoz vychazi nabidka mistnich firem.Diky cenne pozemku se muzete presvedcit ze i v mensich okola jako treba Ostrov,Sokolov,Cheb,Chodov je nabidka mnohem lepsi nez v KV. Ad.bezdrat:tam jsou pingy logicky vetsi nez u dratu. Samozrejmne nemusim rikat proc cloveku ktery opravuje mobilni telefony;) Ad.ADSL:Naprosto stejne zkusenosti jako vy jsem mel u tri firem v KV. Prolozeno obcasnymi polednimi vypadky.Nekdy jen konektivita do zahranici a nekdy uplne. Kdyz byla masarycka rozkopana melo smysl pokusit se domluvit Ad.Pingy. Budete muset vytunit QoS nastaveni nejakeho lepsiho routeru nebot staci jiz dva pocitace a pingy budou prudce kolisat. U nastaveni je predevsim ta potiz ze kazda hra pouziva jine porty a Drahy router se da nahradit i linuxovym strojem ale predpoklada to vetsi znalosti siti(coz u routeru take) a tohoto OS. Kdyz byla jeste uplne rozkopana cela masarycka mohl jste se pokusit vyjednat polozeni kabelu(nechapu proc to nevyuzila nejaka firma) podel stavajicich a napojit se na PoP Nextry. Mate to coby kamenem dohodil. Je to bila budova naproti becherovce. Jeste jim tam visi napis PVT. Drive tam byval taky Paegas. Pri 1Mbitu by vas portova konektivita vysla tak na 5000-6000Kc plus neco malo najmu za vas drat. Domnivam se ze by stacil i pulmegabit. Pingy by v takovem pripade byly do 10ms na ceske servery.

Anonym (24.11.2004 21:06:19)

psal jsem Vam mail, ale pastuju to i sem..pro ostatni To polozeni kabelu k Nextre me vubec nenapadlo ad.1 nevim, ze ma Nextra na tom miste PoP , ad.2 bych stejne predpokladal, ze to bude za pekny ranec. Pekne me to mrzi o to vic, ze jsem mohl kopacum soupnout 1000 do kapsy a ten kabel tam mohl byt, ale ted uz je pozde plakat. Co se tyce pingu, tak nemam obavu, ze pujdou do haje po pripojeni 10ti PC pres ADSL, jednoduse tam hodim server s proxy a traffic shapingovym udelatkem typu Bandwidth Controler nebo ,pokud to bude linuxovy server, adekvatni linuxovy pocin. Mozna to tak neni, tak kdyztak prosim o opravu Nicmene jste me privedl na zajimavou myslenku..co se zkusit domluvit s Nextrou (urcite to bude domluva na lepsi urovni nez s Telecomem-to je desna masinerie) na Wifi pripojeni. Pokud vim, tak wifi sitovky maji prutok minimalne 11Mbit, takze tady by omezeni nebylo a z Movisu k PVT to mame cca 120 m viditelnou carou a dosahy wifin byvaji cca 300 metru... pouzitelny napad ? Jinak dnes kluci testovali ADSL pres den - na GAMEZONE prumer 20 ms , coz je OK a docela me to prekvapilo. Padl take napad nechat si ADSL na pripojeni PC v herne a Bluetonovej 1Mbit na ostatni firemni ucely...coz je 7200 Kc za 1,5 Mbitu (v souctu) .. Hm hm.. co Vy na to ?

baloo (24.11.2004 23:18:33)

Ja bych osobne skusil poptat net4net, koukam na mapku jejich site tak snad i do varu by mohly mit pripojku http://www.net4net.cz/cz/topologie_site.php, bud to do herny skusit propojit na 2,4 ghz a nebo se domluvit na pronajmu pojitka v licencnim pasmu (10 ghz ?).

Garyson (25.11.2004 01:18:01)

Vypada to zajimave (net4net)..kdyby tak platilo 2Mbit za 10tis => 1Mbit za 5tis :)) pocitam spis tak 7-8.000 ... no uvidime, budu informovat, co nabidnou a zda tam maji vubec pokryti. Obvolam rovnou i nize zminovanou Nextru..treba se mi podari okouzlit jejich sekretarku natolik, ze mi hodi za okno wifi antenu a necha me sosat Mbit za lahev Portskeho :)))

Garyson (25.11.2004 12:18:33)

Zacina to byt napinave :) Z Nextry bude odezva kolem 14h a vypada to, ze by mohli dat ten 1Mbit za rozum.. A to by meli parani pingy kolem 10 ms :) Pak jsem take volal do Net4net a tam mi za 10.000 nabizeji 4Mbit...nadhera, uz to jen breezem stahnout dolu do centra, 2Mbit rozprodat a 2Mbit lajna je skoro zdarma :) no uvidime... nechvalme dne bez netu pred vecerem on-line :))

Garyson (25.11.2004 14:04:12)

Nabidka od Nextry - 1Mbit/8400,-; 768kbit/6800,-; 512kbit/5200,- + 9900,- zřizovací poplatek. ADSL - 1024/256 1:20 nonFUP /5550,- .. jinak pro zajimavost, vedly se diskuze, zda muze byt cizi ADSL spolehlivejsi nez Telecomove, vzhledem ke stejnym dratu..muze. Mistni provider totiz pouzije jen ustrednu a draty k zakaznikovi, ale za ustrednou uz to jde po jejich optice, takze zakaznik nemusi pocitit celorepublikovy vypadek Telekomackeho ADSL, ale pouze lokalni vypadky ustredny. Viz napr. Nextra a la Telenor..

ReEfer (25.11.2004 17:08:03)

rozhodne bych tu tvoji hernu pripojil na Contactel 1024/512 PROFI..!!!!... Mam znameho... Ma to doma jen pro svuj komp... pingy porad 20-30, jakakoliv hra..!!!!

ReEfer (25.11.2004 17:14:28)

:::sorry preklep::: je to 1024/256..