Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Skype přes ADSL

Skype přes ADSL

Vlad (7.12.2004 08:24:39)

zprovoznil jsem telefonovani pres Skype mezi 2 ADSL pripojkami - IE 512/128 (neni vycerpan tydenni datovy limit) a Contactel start 512/128. Dopoledne to funguje normalne, ale vecer to je nepouzitelne, protoze prijem je jak "nasekany". Prekvapilo mne to, kdysi jsem to zkousel bez problemu na modemu 33,6 kb/s. Je to dano agregaci (1:50) ? Nemate nekdo podobnou zkusenost ?

martin (7.12.2004 11:20:12)

Ano mam a zrejme vim cim to asi bude. Jde o to ze Skype funguje nejlip kdyz ma otevrene vsechny porty u obou pocitacu. Pokud jsou zavrene a jde treba jen 80 a pod tak jde skype sekane a navic ma vetsi latenci (i nekolik sekund). Je dobre otevrit budto vsechny porty anebo alespon ... a ted si kuwa nevzpominam... ale je o tom info nekde na skype.com

Anonym (7.12.2004 11:44:14)

Pokud to jde přes den bez problemu a večer sekaně, tak to nebude problem v zavřených portech. Jedině že by si je přes den otevřel a odpoledne zakazal

Nargon (7.12.2004 19:53:59)

No protoze se pres Skype spoji i dva lide a oba maji neverejne IP. Tohle je fyzicky nemozne, tak to autori Skype museli obejit, a jedina moznost co me napada, je aby se tito dva pripojili na jeden server s verejnou IP a pak komunikace vlastne mezi nimi probiha tak ze jeden odesila data na server a druhy je z toho serveru ztahuje. Je dost mozne ze k veceru je tenhle server pretizeny, ikdyz komunikace skype je docela nenarocna (4KB/s) tak kdyz se jich sejde hodne, tak ten server zatizej bezproblemu.

martin (8.12.2004 11:26:33)

Vazne se mi to enchce hledat, ale primo psali neco jako ze "Skype beha optimalne pokud mate otevreny vsechny porty. Pokud to nejde zaridit otevrete alespon v rozsahu XXX - XXX a pokud ani to nejde, tak je schopny pracovat i s portem 80, ale muze byt takove spojeni nekdy mene kvalitni..." Kdyz jsem NAT nemel nastaveny a porty vyhrazene, tak to jelo obcas priserne a obcas dobre. Kdyz jem ho nastaveny mel, bylo to o poznani lepsi. Ale kazdopadne ne stoprocentni...

wtt (8.12.2004 12:06:31)

pres skype volame naprosto bezne mezi neverejnyma ip

Nargon (8.12.2004 14:01:29)

Jo to je to co rikam, pres Skype se dovolas. Pokud budes chtit navazat komunikaci s tim druhym PC "normalni" metodou, tak at delas co delas, tak se ti spojit nepodari, neni to fyzicky mozny. Jedine jak rikam to spojeni jede pres nejakej dalsi server. Otazkou zustava, jestli kdyz ma nekdo z nich verejnou IP, jestli komunikace stale probiha pres ten dalsi server, nebo jestli ten s tou neverejnou se nepripoji rovnou na toho s verejnou a pres ten server to nebezi.

wtt (8.12.2004 14:09:18)

podle me se to musi pripojit pres server kde je kazdej zalogovanej ale je to moje myslenka treba se pletu

Nargon (8.12.2004 15:12:07)

No to co ty rikas je pravda, je to ta moje metoda pripojeni pres server a myslel jsem ze je jasne, ze museji byt k tomu serveru pripojeni a cca kazdych 5s kontrolovat jestli jim nekdo nechce zavolat, protoze server se nepripoji na nekoho kdo ma neverejnou IP, musi se pripojovat ten s tou neverejnou na server a dotazovat jestli mu nekdo nevola. A tady je prave ten hlavni problem s tou pomalosti, jak se Vlad ptal, protoze ten server, musi prijmat data od jednoho PC, a nechat druhe PC aby je od nej stahnulo. Pokud zabira komunikace jednoho PC cca 4KB/s tak spojeni takovychto dvou lidi server stoji 8KB/s prenosovyho pasma tj 64kbit a 100Mbit pripojeni serveru, utahne 1600 takovychto spojeni tj 3200 uzivatelu. A to zas tolik neni.

Tlama (7.12.2004 12:23:10)

Zkus PC-telephone